Program do sporządzania protokółów z badań instalacji

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
Sylwester
Rozmówca
Rozmówca
Kontakt:

Re: Program do sporządzania protokółów z badań instalacji

Post autor: Sylwester » śr lis 09, 2016 19:49

Jasne ,że tak. Ciekawe kiedy ta karuzela z normami w końcu się skończy. Czy chodzi o to żeby powstawały cyklicznie coraz nowsze normy ? Niech ustalą wersję ostateczną.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

Torkam
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: Torkam » śr lis 09, 2016 20:00

Sylwester pisze:Jasne ,że tak. Ciekawe kiedy ta karuzela z normami w końcu się skończy. Czy chodzi o to żeby powstawały cyklicznie coraz nowsze normy ? Niech ustalą wersję ostateczną.
Oj nie sądzę ... choć już ciężko o jakąś rewolucję która zawróciła by normami ...
Co innego EEX gdzie jest to w miarę nowa dziedzina i z roku na rok uczą się lepszych rozwiązań, zabezpieczeń w tej dziedzinie.

Bardziej bym szanownych Panów pogonił z przetłumaczeniem norm na PL niż płacić ponad 100, za coś co i tak trzeba lepiej/gorzej tłumaczyć samemu.

Niestety byłem zmuszony nabyć wersję angielską ... i dodatkowo trzeba zapłacić za przetłumaczenie jej ... parodia. Co lepsze ... nowy pakiet norm to jakieś 14 arkuszy tj. ponad 2000zł coś co się znowu zmieni.
Kłótnia z debilem jest jak zapasy ze świnią w błocie!
Po jakimś czasie dostrzegasz, że świni się to podoba ....

luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: luka2nd » śr lis 09, 2016 21:30

Te normy to jakiś ponury żart. Są arkusze liczące 30 stron, z czego 3 to jakieś bzdury tytułem wstępu, 2 to spis treści, 2 objaśnienie terminów, 15 właściwego tekstu i reszta w formie tabeli z odstępstwami dla poszczególnych krajów (Polska oczywiście nie wnosi odstępstw, kopiuj-wklej jak leci). Ale 150 PLN się należy.

ODPOWIEDZ