Prośba o ocenę pomysłu

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
witek17
Czytelnik
Czytelnik

Prośba o ocenę pomysłu

Post autor: witek17 » wt cze 25, 2019 9:39

Witam

Nie jestem "pomiarowcem", elektrykiem jestem, chociaż z innej branży. Nie powinienem więc teoretycznie wypowiadać się na tym akurat forum, ale chcę zasięgnąć opinii "rasowych" pomiarowców.

Pomysł dotyczy ułatwienia/usprawnienie/przyspieszenia/itd. pomiarów w instalacjach NN. Zasada wyprzedzenia problemu - skoro w instalacjach z zainstalowanymi odbiornikami energii powinno się co pewien czas wykonywać pomiary, więc dobrze jest je ułatwić/itd. jeszcze na etapie produkcji pewnej klasy odbiorników energii. Te łączniki są elementami nie instalacji, ale urządzeń odbiorczych, przy czym wg mnie najpowszechniejsze zastosowanie znajdą w oprawach oświetleniowych. Sami wiecie, sami to opisujecie, jakie są "sztuczki" na ułatwienie pomiarów i jakie mogą być problemy w starych instalacjach, gdzie pięciokrotne wypięcie przewodów z "kostki" powoduje ich ułamanie, itd.

Zasadę pomysłu najlepiej wytłumaczą dołączone rysunki.

Pytałem na innych forach, pomysł miał skrajne opinie :)

Mam do Was kilka pytań:

1. Czy ktokolwiek z Was widział takie coś? Czytał o tym gdziekolwiek? (przed kwietniem 2018 roku)

2. Ogólna ocena pomysłu.

3. "Twarde" niezgodności z prawami metrologii, fizyki, dobrej sztuki inżynierskiej i instalatorskiej.

4. "Miękkie" niezgodności, chodzi o aktualnie obowiązujące normy. Bo norma to pochodna aktualnego stanu wiedzy i w przeciwieństwie do praw fizyki można ją zmienić.

pozdrawiam

P.S. Sam będę starał się możliwie mało wtrącać do tematu.
Załączniki
rys1ang.jpg
rys1ang.jpg (45.45 KiB) Przejrzano 224 razy
rys3.jpg
rys3.jpg (96.66 KiB) Przejrzano 224 razy
rys2.jpg
rys2.jpg (79.62 KiB) Przejrzano 224 razy
rys1.jpg
rys1.jpg (89.57 KiB) Przejrzano 224 razy

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

ODPOWIEDZ