Prośba o ocenę pomysłu

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
witek17
Rozmówca
Rozmówca

Prośba o ocenę pomysłu

Post autor: witek17 » pt lis 01, 2019 10:48

No dobra, żartowałem, nie ostatni :cool:

Musze się sam za to zabrać, co przy moim praktycznie całkowitym braku zdolności handlowych może okazać się niewypałem. Na dodatek systematyczność, punktualność i znajomość prawa dotyczącego prowadzenia działalności gospodarczej to moje najsłabsze strony. Sam to czarno widzę :D

Można mi zlecić rozwiązanie problemu, który jest nierozwiązywalny dla innych. Dać do naprawy urządzenie, które sprawia kłopot serwisantom z wieloletnim doświadczeniem. Ale oczekiwać punktualności i systematyczności, to mocno ryzykowne :D

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

witek17
Rozmówca
Rozmówca

Prośba o ocenę pomysłu

Post autor: witek17 » czw lis 07, 2019 21:09

Zdjęcie tak sobie wyszło, odwrócone, cały sufit (na dole!) nawet się nie zmieścił w obiektywie starego telefonu, ale nie zmieniałem nic.

Cały sufit w aptece ma około 70 takich punktów świetlnych. Tylko sufit, oprócz tego gabloty, i trochę innego oświetlenia. Pytałem o rodzaj zasilania, czy na przykład 230 V? Aptekarka nie potrafiła odpowiedzieć.

Kto by się odważył zrobić szybkie pomiary rezystancji izolacji? :)

witek17
Rozmówca
Rozmówca

Prośba o ocenę pomysłu

Post autor: witek17 » czw lis 07, 2019 22:11

Rysunek.
Załączniki
201911072_qapqwnp.jpg
https://s6.ifotos.pl/img/201911072_qapqwnp.jpg
201911072_qapqwnp.jpg (133.45 KiB) Przejrzano 6146 razy

Nix2
Rozmówca
Rozmówca

Prośba o ocenę pomysłu

Post autor: Nix2 » czw gru 19, 2019 16:41

Pomysł może i dobry( a przynajmniej ciekawy ) - tyle że raczej marne szanse na wdrożenie w warunkach realnych :)

pzdr Nix

witek17
Rozmówca
Rozmówca

Prośba o ocenę pomysłu

Post autor: witek17 » czw gru 19, 2019 17:31

Nix2 pisze:
czw gru 19, 2019 16:41
Pomysł może i dobry( a przynajmniej ciekawy ) - tyle że raczej marne szanse na wdrożenie w warunkach realnych :)

pzdr Nix
Dzięki za odpowiedź, na dodatek ocena pozytywna :) Taką odpowiedź słyszałem/czytałem bardzo często. Szkoda, wielka :-(, była szansa na firmę o zasięgu globalnym. Złączki WAGO to też jest bardzo prosty produkt, tyle że Niemcy nie zlekceważyli pomysłu i "trzepią kasę" na nim.
Jeszcze nie znacie mojej determinacji :cool: Gdyby wynalazca ksero nie wykazał się determinacją godną Tytanów, a nawet samego Kronosa :D, być może dzisiaj byście ksero nie używali i nie cierpieli z powodu jego braku! Bo trudno tęsknić za czymś, o czym się nie wie.

Nix2
Rozmówca
Rozmówca

Prośba o ocenę pomysłu

Post autor: Nix2 » czw gru 19, 2019 20:16

Bo tak już jest, że wielcy wynalazcy ( a w uogólnieniu geniusze) nie znajdują zwykle u współczesnych zrozumienia... ale to luźna refleksja...

IMO ocena oceną, a wdrażanie wdrażaniem. Jak Ci się uda coś zdziałać w tym temacie to pochwal się publicznie.

witek17
Rozmówca
Rozmówca

Prośba o ocenę pomysłu

Post autor: witek17 » pn gru 30, 2019 21:04

Jeszcze jeden wpis, nie chcę narażać Waszej cierpliwości :) Nie chcę też zdominować tego forum, gdzie nie zajrzysz to witek17, otwierasz lodówkę - witek17, włączasz telewizor - witek17, podnosisz klapę sedesu - witek17 :D :D

Nie opuszczę Was, ale nie będę już namolny :D

Wstawka filozoficzna.

Był taki film "Człowiek w białym garniturze", niektórzy obejrzeli i pamiętają. Reszcie mocno polecam. Nawet twórcy tego filmu, szeroko rozumiani, od autora scenariusza, poprzez reżysera, do aktorów, nie zrozumieli idei którą chcieli przedstawić. Niezniszczalny ubiór. Ale co z pracą dla szwaczek? Otóż mając niezniszczalny ubiór można zająć się czymś innym. W odniesieniu do współczesnej, polskiej rzeczywistości. Czy mamy mieć drogi i autostrady, które przed oddaniem do użytku nadają się do remontu? Czy mamy zajmować się wiecznym tworzeniem i naprawianiem chłamu? Nie lepiej coś solidnie zrobić i zająć się nowymi wyzwaniami? Świat gonić, bo szybko ucieka.

Koniec wstawki.

Przedstawiając Wam ten pomysł prosiłem o opinię. To był podstawowy cel, drugim było poinformowanie Was, że coś takiego pojawi się na rynku. Dla osób spoza kręgu elektryków była to forma reklamy i informacji, to oni będą klientami. Tym którzy się wypowiedzieli dziękuję.

Kwestionowano nowość. Tak, to porażająco prosty pomysł. Być może pojawił się w umysłach wielu z Was, ale ci popełnili grzech zaniechania. Zresztą tak jest z wieloma pomysłami, dobre, świetne, ale rodzą się wątpliwości, a potem bierność i zaniechanie. Czy ktoś to kupi? Itd., itp. Ja mogę potwierdzić, a i historia wynalazców także. Życie wynalazcy to walka z wiatrakami :) Trzeba być naprawdę twardzielem :D Ale ten pomysł też wielu z Was zaskoczył. Jest tak prosty, że nieoczywisty :)

Ruszam, jeszcze trochę i ruszam. Muszę jeszcze przygotować pole. Chciałem tego uniknąć i znaleźć wspólnika, który dobrze się czuje w sprawach czysto biznesowych, ale nie znalazłem i już nie szukam. Najbardziej się boję własnego charakteru, słomianego zapału, ale i okresów zaniedbywania tematu. Nie znoszę spraw biurowych, formalnych. To bardzo ciekawy przypadek, można wystartować ze śmiesznymi pieniędzmi. Inny mój pomysł wymagał olbrzymich inwestycji.

P.S. To nie zaszkodzi Wam, pomiarowcom. Raczej pomoże wszystkim. Wyeliminuje fuszerów, bo nawet oni zrozumieją, że nie warto się "podstawiać", gdy tak łatwo da się wykonać pomiary. Otworzą się zamknięte dotąd rynki, tam gdzie nie wykonywano pomiarów tłumacząc się koniecznością wyłączenia obiektu z użytku. Nawet zarządcy i właściciele nieruchomości zrozumieją, że warto mieć rzetelny komplet pomiarów, dla "świętego spokoju" (szeroko rozumianego).

witek17
Rozmówca
Rozmówca

Prośba o ocenę pomysłu

Post autor: witek17 » sob lut 29, 2020 22:03

Zrobiłem prototyp. Jakaś tam najtańsza lampka (koszty :) ) + przełącznik. Ten przełącznik nie jest idealny, a chodzi mi o wytrzymałość na przebicie, jest mi nieznana (może 500? może 700? na pewno 230 V), a powinna być ze 2 x większa niż napięcie pomiarowe. Sam prototyp jak to prototyp. Jednemu może się wydawać, że przełącznik nie tego koloru, za duży, itd. Z drugiej strony pasuje do prototypu, jest widoczny, odróżnia się kolorem od oprawy.
Przed:
202002223_1.jpg
202002223_1.jpg (78.17 KiB) Przejrzano 3902 razy
202002223_2.jpg
202002223_2.jpg (105.32 KiB) Przejrzano 3902 razy
Po:
202002283_3.jpg
202002283_3.jpg (84.37 KiB) Przejrzano 3902 razy
202002283_4.jpg
202002283_4.jpg (100.54 KiB) Przejrzano 3902 razy
Kostkę dodałem z własnej, nieprzymuszonej woli :)

P.S. Widziałem ekipy budowlańców w akcji. Podstawowym materiałem do mocowania sprzętu są "czarnuchy" (wkręty do regipsów). Jak się nie da, bo na przykład beton, no to wtedy z wielkim bólem kołki. Teraz wyobraźmy sobie akcję typu pomiar rezystancji izolacji. Po jednokrotnym wykręceniu "czarnucha" z regipsu praktycznie trzeba szukać innych sposobów mocowania. Ze ślimaków można parę razy, o ile dobrze zamocowane, ale to też jest sposób na najwyżej kilka razy.
To tak a propos problemów przy pomiarach, są natury nie tylko czysto elektrycznej.

witek17
Rozmówca
Rozmówca

Prośba o ocenę pomysłu

Post autor: witek17 » pt mar 13, 2020 3:40

Niejako przy okazji, bo mocno nie na temat.
Ze względu na aktualną sytuację jest szansa na wykonanie rzetelnych i kompletnych pomiarów klasycznymi metodami w bardzo wielu obiektach. Tam gdzie zarządcy, bądź właściciele obiektów wzbraniali się przed ich wykonaniem, tłumacząc się niemożnością zamknięcia obiektu. Teraz jest na to i czas i okazja. Może warto to wykorzystać?

witek17
Rozmówca
Rozmówca

Prośba o ocenę pomysłu

Post autor: witek17 » czw kwie 23, 2020 13:47

Ktoś to czyta. Nie wiem kto, po co i jaką ma opinię? Na pewno nowi na forum, zaczynają od czytania wszystkiego, we wszystkich działach. Temat wyświetlany jest statystycznie dużo częściej niż sąsiednie. W swoim czasie podawałem adres tego tematu potencjalnym inwestorom, nawet do Szwecji i Chin poszło :) Sam też trochę kliknięć narobiłem. Przy pisaniu tego monologu :D , przy podawaniu adresu innym (wejście w temat i Ctrl-C z paska adresu, potem Ctrl-V), niech będzie 200 razy. Co z resztą?

Już miałem startować, wahałem się pomiędzy jednoosobową działalnością, a spółką z o.o. Ta druga wydaje mi się lepsza, bo przewidywałem spory czas martwy, od wprowadzenia na rynek, do pierwszych, liczących się sukcesów. Nagle sytuacja się zmieniła, nie tylko moja i nie wiem co robić :???:

ODPOWIEDZ