Protokół prac elektrycznych

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
Awatar użytkownika
Michał.Dziedzic
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany

Post autor: Michał.Dziedzic » czw wrz 24, 2020 9:21

elmontjs pisze:
czw wrz 24, 2020 8:39

Chyba że chcesz napisać, że "nie nadaje się" z jakichś przyczyn. ;)
Właśnie to mam na myśli, że oznaczam, że "nie nadaje się",a w uwagach stosowny opis np. "instalacja nie nadaje się do użytkowania do chwili wykonania pomyślnych pomiarów elektrycznych" lub jakiś podobny opis.

Chcę, żeby "wilk był syty, a owca cała". Ja swoją pracę wykonuję zgodnie ze sztuką, ale użytkowanie powinno nastąpić po pomiarach i protokole.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: PGR Mąkowarsko » czw wrz 24, 2020 19:36

Swoją drogą bardzo ciekawy jest fakt że w dobie wszechobecnej biurokracji, tworzenia setek dokumentów dotyczących dosłownie podcierania psiego tyłka po defekacji na trawniku nie ma OFICJALNEGO wzoru takiego dokumentu w którym prawidłowość zawartych informacji może decydować o zdrowiu czy nawet życiu. To jest patologia.

Awatar użytkownika
Michał.Dziedzic
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany

Post autor: Michał.Dziedzic » pt wrz 25, 2020 7:34

Z tego co szukałem to znalazłem tylko protokoły pomiarowe oraz budowlane protokoły zakończenia prac nic poza tym. Cóż jakoś sobie radzić trzeba.

PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: PGR Mąkowarsko » pt wrz 25, 2020 22:50

Za to znajdziesz setki płatnych, nieudolnie tłumaczonych http://www.edwardmusial.info/pliki/normal.pdf przez studentów filologi albo innych tanich najemników z łapanki norm których 99% jest do niczego tobie nie potrzebna a za które musisz jeszcze w dodatku zapłacić :-(

Awatar użytkownika
e-sparks
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: e-sparks » sob wrz 26, 2020 7:58

Michał.Dziedzic pisze: Z tego co szukałem to znalazłem tylko protokoły pomiarowe oraz budowlane protokoły zakończenia prac nic poza tym. Cóż jakoś sobie radzić trzeba.
Słabo szukałeś.
Możesz traktować i używać jako oficjalny wzór z załączników E i F z tego dokumentu:
https://sklep.pkn.pl/pn-hd-60364-6-2016-07p.html
Pozdrawiam, Wiesław

electrics
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: electrics » sob wrz 26, 2020 20:28

Kolego Michale. Nie wychodź przed szereg i nie wyważaj otwartych drzwi. Żadne oświadczenia nie są Tobie potrzebne. Po prostu, jeśli chodzi o remont instalacji, to wykonujesz pracę, potem pomiary, piszesz protokół w/g aktualnie obowiązującej Normy i wszystko. Wszelkie Oświadczenia pisze Kierownik Robót Elektrycznych, dopuszczając tym samym do użytkowania nową instalację, dla której zostało wydane pozwolenie na budowę. Bez posiadania Uprawnień Budowlanych, według obowiązującej litery prawa, nie możesz dopuszczać jakichkolwiek nowych i modernizowanych instalacji do eksploatacji. Mam nadzieję, że problem wyjaśniłem?

Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: elmontjs » ndz wrz 27, 2020 15:46

electrics pisze:
sob wrz 26, 2020 20:28
Nie wychodź przed szereg i nie wyważaj otwartych drzwi. Żadne oświadczenia nie są Tobie potrzebne. Po prostu, jeśli chodzi o remont instalacji, to wykonujesz pracę, potem pomiary, piszesz protokół w/g aktualnie obowiązującej Normy i wszystko
Masz racje, ale z postów kolegi Michała wynika, że takiego oświadczenia wymaga od niego inwestor a pomiarów nie chce mu zlecić ... stąd cała ta papierologia.
Człowiek uczy się całe życie i ...

Awatar użytkownika
Michał.Dziedzic
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany

Post autor: Michał.Dziedzic » pn wrz 28, 2020 7:29

elmontjs pisze:
ndz wrz 27, 2020 15:46
electrics pisze:
sob wrz 26, 2020 20:28
Nie wychodź przed szereg i nie wyważaj otwartych drzwi. Żadne oświadczenia nie są Tobie potrzebne. Po prostu, jeśli chodzi o remont instalacji, to wykonujesz pracę, potem pomiary, piszesz protokół w/g aktualnie obowiązującej Normy i wszystko
Masz racje, ale z postów kolegi Michała wynika, że takiego oświadczenia wymaga od niego inwestor a pomiarów nie chce mu zlecić ... stąd cała ta papierologia.
Dokładnie

Awatar użytkownika
Michał.Dziedzic
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany

Post autor: Michał.Dziedzic » pn wrz 28, 2020 7:42

Wg mojej opinii dokument, który przygotowałem nie wnosi tak naprawdę nic. Nie dopuszcza instalacji do użytku bez pomiarów itd. Jedynie przetacza, że prace wykonał ktoś kto ma ważne uprawnienia elektryczne.

electrics
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: electrics » pn wrz 28, 2020 15:09

Inwestor może sobie uważać, co tylko chce. Przepisy mówią jasno, jak należy postępować w tego typu sytuacjach. To, czy napiszesz mu jakieś oświadczenie, czy nie, bez wykonania pomiarów, nie ma większego znaczenia. Zaznacz tylko, że oświadczenie wystawiono bez wykonania pomiarów na prośbę inwestora.

ODPOWIEDZ