ISE.pl • Witam
Strona 1 z 1

Witam

: pt lut 17, 2017 21:18
autor: Barezja
Cześć
ma być krótko i treściwie...
W zawodzie elektryka jestem od....około 30 lat. wykonane około 3 000 instalacji głównie strukturalne sieci komputerowe,alarmowe, ppoż, dostępowe ...w zasadzie to chyba prawie wszystko co do 400V już robiłem. Kiedyś jako firma Elkom jeden z głównych podwykonawców dla Computerlandu, Prokomu , Sprintu, Eltronu i jeszcze kilku innych korporacji finansowych.
Obecnie podejmuje się tylko tych prac których wykonanie daje mi satysfakcje czyli im więcej kabelków i im bardziej skomplikowane tym lepiej.
Kiedyś zatrudniałem ponad 30 elektryków obecnie prace które realizuje wykonujemy maksymalnie w 5 osób. Dodatkowe zajęcie, które z uporem maniaka staram się w Polsce zaszczepić to sufity napinane do kuchni,salonów, biur, sklepów itd.
pozdrawiam

Re: Witam

: pt lut 17, 2017 22:15
autor: electrics
Witam również.
3000 instalacji przez 30 lat.
Hmm... ładny wynik muszę przyznać. Statystycznie wychodzi po 3,65 dnia/instalację. Z wycenami, ofertowaniem, uruchomieniami, pomiarami, odbiorami, usunięciem usterek, dokumentacją powykonawczą, zaopatrzeniem w materiały....itp... Liczone oczywiście razem ze Świętami, sobotami, niedzielami, bez urlopu i nocy pewnie też trzeba było zarwać. Generalnie tempo takie, że z pustą taczką trzeba ganiać, bo załadować nie ma kiedy. 30 ludziom pracę zorganizować i tej pracy dopilnować. Czym bardziej skomplikowane tematy, to lepsze... Nowatorskie metody sufitów...
Chylę czoła przed tak znamienitym fachowcem.

A prywatnie radzę:
Zejdź Kolego na Ziemię, bo na jakimś bardzo wysokim potencjale funkcjonujesz... Uziemienie dobrze Ci zrobi. Weź głęboki oddech, parę łyków zimnej wody, ochłoń i jak wrócisz, to napisz prawdę, że Ci się działalność sypnęła, bo ludzi nie dopilnowałeś a może też im nie płaciłeś i dlatego pięciu z trzydziestu zostało. Weź sobie kalkulator i podziel 3000 przez 30 a sam dojdziesz do wniosku, że bzdury wypisujesz. Nie chce mi się dalej pisać i komentować tej megalomanii...

Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie

Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie