Znaleziono 42 wyniki

autor: KAKUSGH
pn sty 05, 2015 16:15
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Otwarcie swojego biura projektowego a brak UB
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 3372

Re: Otwarcie swojego biura projektowego a brak UB

no i oto nasza smutna rzeczywistość Młody ambitny i coś wiedzący coś nakreśli nie ważne czy to ma sens i czy do końca się na tym zna. Stary (zapewne bo młodych z uprawnieniami jest jak na lekarstwo) podpisze się po tym za parę groszy. A ty się martw jak to później zmontować i uruchomić. Niestety obe...
pn lis 12, 2012 22:28
Forum: Oprogramowanie
Temat: ProtonMobile dla systemu Android
Odpowiedzi: 46
Odsłony: 23766

Re: ProtonMobile dla systemu Android

Programik fajny - jak poprzednie. Może nie niezbędny ale czasami pomocny. Co do sondy to brakuje mi opcji "do bani" czy coś takiego tak dla zachowania możliwości glosowania dla przeciwników
śr maja 30, 2012 8:40
Temat: Powoływanie kierownika elektryka
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3136

Re: Powoływanie kierownika elektryka

Czy inwestor musi powoływać kierownika budowy jeżeli zakres robót nie wymaga pozwolenia budowlanego???
Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
.......
.......
........
20) przyłączy: elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, cieplnych i telekomunikacyjnych;
śr maja 30, 2012 8:29

Re: Powoływanie kierownika elektryka

kolego chyba nie zrozumiałeś pytania pytania . Nie interesuje mnie odpowiedz w stylu to "oczywista oczywistość" tylko proszę o podanie podstawy prawnej - kiedy i na jakiej podstawie musi być powołany kierownik elektryk. [Kolego, to jest roszczeniowy styl wypowiedzi, a takie nie są mile widziane] [e...
wt maja 29, 2012 16:12

Powoływanie kierownika elektryka

Potrafi ktoś podpowiedzieć na jakiej podstawie należy powoływać kierowników branżowych - szczególnie chodzi mi o kierownika elektryka w przypadku budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego. Czy taki kierownik elektryk musi być powoływany czy wystarczy kierownik ogólnobudowlany. Podkreślam że chodzi ...
ndz paź 16, 2011 21:53
Temat: Oświadczenie o stanie technicznym instalacji elektrycznej ?
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 28922

Re: Oświadczenie o stanie technicznym instalacji elektrycznej ?

temat ciekawy więc opisze moją ostatnią wizytę w jednym z Enionów - gdzie SEP nic nie znaczy a jest wymóg że tylko IIB i rejestracja upoważnia do wykonywania prac - więc szukam guza wchodzę składam oświadczenie i słyszę, "że musi podpisać elektryk" - więc odpowiadam że podpisałem a SEP jest w załącz...
ndz paź 16, 2011 20:53
Temat: Sterowanie system sygnalizacji pożaru systemem kontroli dost
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 808

Re: Sterowanie system sygnalizacji pożaru systemem kontroli dost

System kontroli dostępu może być sterowany z systemu pożarowego ale nie spotkałem się z przepisem nakazującym takie rozwiązania, za to każde przejście musi mieć możliwość otwarcia awaryjnego (przycisk EXIT otwierający przejście)
wt mar 15, 2011 21:31
Temat: Czy polska elektryka ma się dobrze?
Odpowiedzi: 39
Odsłony: 24293

Re: Czy polska elektryka ma się dobrze?

kolego pm001 dziwi mnie twoja krytyka. Gdyby elektryk który pytał o wysokość wynagrodzenia miał odrobinę wiedzy i szacunku dla siebie nigdy nie zadał by takiego pytania znał by wartość swojej pracy, po pytaniu twierdzę że to typowy klepacz pieczątek stąd ironia w moim pytaniu. A znam kilku klepaczy ...
wt mar 15, 2011 9:30

Kolego Stanca - Czesiowi od kielni nie odbierzesz uprawnień bo ich niema, trzeba doprowadzić do tego żeby każdy elektryk miał możliwość zdobyć uprawnienia jak i stracić. Ilu z nas elektryków pracujących podpisuje się pod swoją robotą 5% ??? Elektryk z SEP powinien brać odpowiedzialność za to co robi...
pn mar 14, 2011 19:29

główną przyczyną jest brak odpowiedzialności za wykonywaną pracę przepisy są ciągle zmieniane i brak jest jednoznacznych standardów, ZE taktowane są jak święte krowy a na przetargach króluje kryterium ceny. Elektryków podzielno na dwie grupy wszechmocnych wszechwiedzących nic nierobiących z IIB oraz...