Znaleziono 24 wyniki

autor: jezyk-1
pt maja 12, 2017 19:48
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: W gniazdu jedno fazowy po upaleniu sie neutralnego pojawiło sie 380V
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1285

W gniazdu jedno fazowy po upaleniu sie neutralnego pojawiło sie 380V

Witam Pojawiła się awaria w jednym z bloków. Mianowicie na przyłączu głównym upalił się przewód neutralny na jedno piętro i na całym tym piętrze w gniazdkach sieciowych jednofazowych pojawiło się napięcie 380V co uszkodziło wszystko co było wpięte. Jak w takim przypadku mogło się pojawić tak wysokie...
wt lut 28, 2017 11:47
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Pomiary oświetlenia ewakuacyjnego
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1168

Pomiary oświetlenia ewakuacyjnego

Czy w pomiarach oświetlenia drogi ewakuacyjnej występuje współczynnik równomierności ?

Bo nie mogę znaleźć jakiej on wartości powinien być. Znalazłem jedynie ze w oświetleniu wysokiego ryzyka powinno być 0,1. A w drodze ewakuacyjnej jest mowa o stosunku minimalnej do maksymalnej o wartości 40:1.
wt wrz 27, 2016 20:38
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Wymogi w przeglądzie instalacji na działkach ROD
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 4584

Wymogi w przeglądzie instalacji na działkach ROD

Witam

Czy w pięcioletnim przeglądzie instalacji elektrycznej na działkach ROD wystarczy jak wykonam pomiary rezystancji złączy kablowych z kablem plus pomiar pętli zwarcia czy coś jeszcze jest wymagane?
pt wrz 16, 2016 3:29
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Czy włącznik i oświetlenie jest jednym punktem w wycenie kładzenia instalacji?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 4348

Re: Czy włącznik i oświetlenie jest jednym punktem w wycenie kładzenia instalacji?

A skąd mogę wziąć cenę za ten wypust, ponieważ na INTERCENBUD takiej podgrupy jak KSNR-5 nie ma
śr wrz 14, 2016 15:25
Temat: Czy włącznik i oświetlenie jest jednym punktem w wycenie kładzenia instalacji?

Re: Czy włącznik i oświetlenie jest jednym punktem w wycenie kładzenia instalacji?

Ok a gdzie taka wiedze mozna zdobyc ? sa jakies wideo poradniki czy jakies szkolenia nie za drogie ?
wt wrz 13, 2016 21:17

Właśnie klienci nie rozumią tego nakładu pracy. Wszystko tak zaniża konkurencja że ciężko wyceniać. A jest jakaś oficjalny kosztoryz na te roboty budowlane, jak wspomniałem KNR ? gdzie to moge znaleźć czy to tylko do kupienia.
ndz wrz 11, 2016 18:27

To jeżeli tego tam nie ma, to jak koledzy to licza w takim przypadku, bo co pytalen innych elektrykow to kazdy ma swoją teorie.
ndz wrz 11, 2016 16:27

Czy włącznik i oświetlenie jest jednym punktem w wycenie kładzenia instalacji?

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu pracuje w kładzeniu instalacji elektrycznych i napotkałem jednego klienta z którym się coś nie dogadałem jak należy. Chodzi i wycenę punktów elektrycznych przy oświetleniu. Wszystkie wcześniejsze prace jakie robiłem to przy kładzeniu instalacji elektrycznej do ośw...
pn gru 22, 2014 16:37
Temat: Dobór urządzenia do strefy przeciwwybuchowej
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1242

Re: Dobór urządzenia do strefy przeciwwybuchowej

Ja to montuje w arabii saudyjskiej tu żaden elektryk nie potrzebuje uprawnień do niczego, ani nie potrzeba żadnego projektu. Jedyne co tu istotne jest to ta nalepka EX bo do tego się czepiają jak jest nie taka jaka wymagana do danej strefy.
ndz gru 21, 2014 16:53
Temat: Dobór urządzenia do strefy przeciwwybuchowej
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1242

Re: Dobór urządzenia do strefy przeciwwybuchowej

Nie pytam jako elektryk z nie wielkim doświadczeniem co do EX. Teraz to bardziej tego nie rozumiem niż wcześniej. A pytam o to poneważ muszę zamontować włącznik pompy paliwa który ma się znajdować przy zbiorniku z paliwem i przy wężu do nalewania. Ale jak czytam te opisy to są trochę nie jasne dla m...