Znaleziono 26 wyników

autor: warlock76
ndz lut 09, 2020 17:47
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Sprawdzenie miernika rezystancji izolacji.
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 3568

Sprawdzenie miernika rezystancji izolacji.

Jak kolega simcode chce wzorcowac przyrzady pomiarowe to nikt mu tego nie broni. Jezeli stwierdze, ze moje mierniki wymagaja kalibracji to oddam je do producenta na naprawe. Jezeli producent sprzedajac swoj produkt wydaje swiadectwo kalibracji to po co je ponownie wzorcowac? Z mojej strony EOT.
czw lut 06, 2020 15:26

Co ma świadectwo do sprawnego miernika? Kolega pytał się jak sprawdzić czy jego urządzenie pomiarowe jest sprawne i mierzy poprawnie to napisałem. Zawsze przed wyjazdem podpinam miernik do wzorca i mierzę parametry, wypisuję protokół sprawdzenia drukuję i podpinam do pomiarów. Takie świadectwo wzorc...
czw lut 06, 2020 13:02

Nie ma takiego wymogu jak wzorcowanie a producenci tylko zalecają. Od kilku lat używam urządzenia Metrel, umożliwiającego sprawdzenie w zasadzie wszystkich parametrów przyrządów pomiarowych. Sam wystawiam kartę sprawdzenia miernika. Jeszcze się nie zdarzyło aby ktoś zakwestionował.
Pozdrawiam
Jarosław
pt gru 14, 2018 18:45
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Zabezpieczenie główne - warunki przyłączeniowe Tauron
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1489

Zabezpieczenie główne - warunki przyłączeniowe Tauron

Witam Potrzebny Ci elektryk, który nakreśli i uzgodni w ZE schemat instalacji przyłączeniowej, jak wszystko będzie OK to wykona ją jak na uzgodnionym schemacie. Wypełni i podpisze oświadczenie o gotowości instalacji elektrycznej, powinien mieć D z pomiarami. Na koniec przyjedzie ktoś z ZE i zaplombu...
czw lip 12, 2018 12:26
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Moc przyłączeniowa mieszkanie 90m2, 3 fazy
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1021

Moc przyłączeniowa mieszkanie 90m2, 3 fazy

Myślę że po 25A na każdą fazę wystarczy i zwykła taryfa G11. Jeśli będzie za mało to można dokupić moc i zwiększyć do 32A. Witam Czlowiek pyta o moc a dostal odpowiedz jaka wartosc maja miec zabezpieczenia przedlicznikowe;) Według tabel jednego z operatorow: 3f 25A-12,5kW; 3f 32A 16,5kW. Są to moce...
pt sty 19, 2018 13:33
Temat: Pomiar instalacji odgromowej miernikiem Metrel MI 2086
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1361

Re: Pomiar instalacji odgromowej miernikiem Metrel MI 2086

Witam
Pomiędzy cęgami powinno być conajmniej 30cm.
Można wykonywać pomiar za pomocą metody czteroprzewodowej z cęgami A1018.
Pozdrawiam
Jarosław
śr sty 17, 2018 7:08
Temat: Pomiar instalacji odgromowej miernikiem Metrel MI 2086
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1361

Re: Pomiar instalacji odgromowej miernikiem Metrel MI 2086

Witam
Do pomiaru metodą dwucęgową potrzebujesz cęgi o nr low range clamp A1018 i standard clamp A1019. W HELP miernika podczas ustawienia na pomiar uziemienia z dwoma cęgami jest rysunek jak podłączyć.
Pozdrawiam
Jarosław
ndz gru 24, 2017 10:42
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Życzenia Świąteczne
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 544

Re: Życzenia Świąteczne

Zdrowych, spokojnych, hmm... Simcode napisał co miałem napisać;)
Bóg się rodzi...
ndz kwie 12, 2015 7:12
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Ochronnik B+C
Odpowiedzi: 39
Odsłony: 6430

Re: Ochronnik B+C

Czy to ważne jakie wartości to był przyklad. wyłącznik główny ma 25A, Jaki wyłącznik główny kolego , taki może. Witam Zapis w cudzysłowiu był cytatem z katalogu producenta, pewnie ktoś go źle przetłumaczył a kolega simcode nie czyta do końca gdzie napisałem, że chodzi o wyłącznik nadprądowy. FR nie...
sob kwie 11, 2015 16:28
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Ochronnik B+C
Odpowiedzi: 39
Odsłony: 6430

Re: Ochronnik B+C

Witam. Kolega Rosol44 zjechał trochę z tematu. Oto co wyczytałem w katalogu producenckim: " Ochronnik należy dobezpieczyć w przypadku, gdy prąd znamionowy wyłącznika głównego jest większy od prądu znamionowego wyłącznika dobezpieczającego podanego przez producenta: In wył. głównego > In dobezpieczen...