Znaleziono 2051 wyników

autor: elmontjs
wt maja 04, 2021 22:14
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Wartości dopuszczalne impedancji - negatywny protokół pomiarowy
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 51

Wartości dopuszczalne impedancji - negatywny protokół pomiarowy

Przejrzyj tej protokół dokładnie, same pomiary to nie koniec przeglądu, może są jakies uwagi z oględzin, które dyskwalifikują tą instalację. Co do rubryki "Uwagi" trudno stwierdzić czy słowo "neg." jest podkreślone czy przekreślone. Bardzo niechlujny ten protokół to fakt.
wt maja 04, 2021 22:04
Temat: Napięcie w sieci ponad 253V
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 1304

Napięcie w sieci ponad 253V

Inicjator pisze:
pn maja 03, 2021 16:54
widziałem urzadzenie przepięciowe o takich wartościach napięcia w ramach odpowiedzi nie podam ani sklepu ani modelu ale warto rozpatrzeć zastosowanie układu warystorowego
Mam prośbę, mógłbyś to poprzeć konkretnym przykładem, bo albo nie wiesz o czym mówisz, albo mnie coś umknęło.
ndz maja 02, 2021 23:40
Temat: Bezpieczeństwo podczas stosowania przedłużaczy
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 7970

Bezpieczeństwo podczas stosowania przedłużaczy

disaster pisze:
ndz maja 02, 2021 23:24
Stara prawda - chcesz mieć dobry przedłużacz - zrób go sobie sam.
No nie bardzo, chcesz go używać w firmie ...musisz certyfikować - kto się będzie w to bawił.
ndz maja 02, 2021 23:22
Temat: Bezpieczeństwo podczas stosowania przedłużaczy
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 7970

Bezpieczeństwo podczas stosowania przedłużaczy

Pokaże Wam lekceważenie zasad budowy przedłużaczy, nadawania klasy ochronności, czy zasady obciążalności przewodów, wtyczek i gniazd, jakim wykazują się nasi polscy producenci. Nasi producenci stają się "lepsi" od taniej dalekowschodniej produkcji. Proszę:
sob maja 01, 2021 22:30
Forum: Energia odnawialna
Temat: Połączenia wyrównawcze/uziemienia.
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 1496

Połączenia wyrównawcze/uziemienia.

W pomieszczeniu gdzie był falowniki był tylko kabel tzw. siła. 4*2.5. I w tym pomieszczeniu został wykonany uziom szpikowy przez posadzkę. Dwa pręty lub trzy po 1.5 m każdy. Wynik rezystancji uziemienia 5.7 To było zrobione na podstawie jakiegoś przygotowanego projektu, czy radosna twórczość szefa ...
czw kwie 29, 2021 23:35

Część autorów zaleca wbicie szpilka i uziemienie do szpilki. Bez sensu, zwłaszcza przy metalowym dachu - tworzymy pseudoodgrom No nie znasz się kolego, widzisz...panele PV montowane są na dachu, tam narażone są na silne podmuchy, więc te 1,5m uziomu + kawałek linki skutecznie chroni przed odlotem p...
śr kwie 28, 2021 15:13
Temat: Nowe wymogi przyłączania do sieci generatorów energii elektrycznej
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1028

Nowe wymogi przyłączania do sieci generatorów energii elektrycznej

Lepiej późno niż wcale, może w końcu rozpocznie się proces uporządkowania tej dżungli. Moim zdaniem stosowna certyfikacja powinna też objąć firmy instalatorskie, żeby w końcu zaczęła działać jakaś odpowiedzialność.
śr kwie 28, 2021 15:07

Z punktu widzenia ochrony odgromowej - instalacja fotowoltaiczna na ogół nie zmienia zagrożenia piorunowego obiektu na którym została zabudowana. Czyli jeśli była konieczna - to jest konieczna nadal a jeśli konieczna nie była, to dalej nie jest. To racja, jednak zdarza się, że w obiektach z wykonan...
czw kwie 22, 2021 15:10
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Normy dotyczące instalacji 230V w pojazdach mechanjcznych.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 879

Normy dotyczące instalacji 230V w pojazdach mechanjcznych.

Clarus pisze:
czw kwie 22, 2021 15:07
skąd pochodzi ten schemat ?
Z normy, którą wcześniej przytoczyłem.
czw kwie 22, 2021 13:28
Temat: Napięcie w sieci ponad 253V
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 1304

Napięcie w sieci ponad 253V

Przypuszczam że szybciej i taniej problem rozwiąże zabezpieczenie przepięciowe w tablicy bezpiecznikowej tak aby wszystko co ponad normę zostało odprowadzone do "ziemi" Gdzie kolega widział takie zabezpieczenie, które "obcina" stale występujące napięcie ponad 253V do wartości normatywnej, na pewno ...