Znaleziono 2229 wyników

autor: elmontjs
śr sty 19, 2022 23:23
Forum: Zdjęcia i filmy
Temat: Smaczki z PRL, czy nowożytne żarty?
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 6

Smaczki z PRL, czy nowożytne żarty?

...nie wiem, ale się dziś przednio uśmiałem :lol:
śr sty 19, 2022 23:16
Temat: Gdzie błąd?
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 820

Gdzie błąd?

2. Aparaty F13 to wyłączniki? Tak, to wyzwalacze na część oświetlenia zewnętrznego ...są ok. 1. Co to jest to czarne z prawej strony, między maskownicą a drzwiami? Co to jest to czarne po prawej stronie na dole ? Przycisk sterowniczy ! I jesteście już blisko :D Sam pomysł serii,...., uważam za bard...
śr sty 19, 2022 15:08
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Instrukcja eksploatacji stacji elektroenergetycznej.
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 85

Instrukcja eksploatacji stacji elektroenergetycznej.

że przeglądom rocznym podlegają elementy budynku budowli i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas użytkowania obiektu. To prawda i jeżeli instalacja elektryczna jest na zewnątrz, bądź pracuje w otoczeniu o niszczących działaniu ...
wt sty 18, 2022 23:18

Gdzie błąd?

Jak nie znudziły Was "dwie kulki i armatka" :D , to mam kolejną ciekawostkę do wyłapania (żeby to dostrzec, nie trzeba zdejmować maskownicy ;) ) :
wt sty 18, 2022 23:11
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Czy aparat różnicowo-nadprądowy 1p+N zamiast różnicówek i sSek to nadmiar?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 412

Czy aparat różnicowo-nadprądowy 1p+N zamiast różnicówek i sSek to nadmiar?

polecasz link, a sam go nie przeczytałeś, bo wtedy wiedziałbyś, że selektywny to nie to samo co krótkozwłoczny. Fakt, mój błąd, selektywny = zwłoczny. Nie czytam ich, bo ta lektura już dawnoa za mną, jednak to dowód, że czasem trzeba wrócić do podstaw :D - rutyna gubi. Taki RCD oznaczony jest liter...
wt sty 18, 2022 23:04

Gdzie błąd?

F54 jest jedynym zabezpieczeniem obwodu szafy LAN? Bo to jest zwykły RCD, na dodatek chyba typu AC. TAK A ten mniej oczywisty... czy wyłącznik F6a jest zamiennikiem dla RCBO, które było tam wcześniej? Jeszcze raz tak . Zgodnie z dokumentacją nie było tam nic, ale jakiś elektryk "dobudował" obwód gn...
wt sty 18, 2022 21:00

Gdzie błąd?

iędzy F38 a F40 jest wyłącznik innego producenta - wygląda, jakby te aparaty były "na chama" połączone wspólną listwą grzebieniową, bo F40 i F41 wystają bardziej niż inne - chyba, że to ten ETI jest płycej a tak wyszło na zdjęciu. Chyba sam bezpiecznik jest po prostu ciut niższy (zobacz zdjęcie) No...
wt sty 18, 2022 18:46

Gdzie błąd?

A ten główny rozłącznik? Mówisz o FR1? Mnóstwo jest instalacji TN-S z rozłączanymi N. Nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania, jednak brak podstaw prawnych, czy normatywnych, żeby je kwestionować. Na zdjęciu jest wciąż jedno rażące zaniedbanie a wprawne oko dopatrzy się dwóch (choć drugie bez znaj...
wt sty 18, 2022 0:30
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Instrukcja eksploatacji stacji elektroenergetycznej.
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 85

Instrukcja eksploatacji stacji elektroenergetycznej.

Czy ja jako inwestor mam zapewnić instrukcję eksploatacji, wytyczne do przeglądów etc Tak, to Twój obowiązek. Możesz zlecić takie opracowanie wyspecjalizowanej firmie, ale i tak musi być Twoje zatwierdzenie pod w/w dokumentem. czy leży to w gestii generalnego wykonawcy który dla mnie tą farmę stawi...
wt sty 18, 2022 0:07

Gdzie błąd?

No i na zdjęciu r4 brakuje fazy L2, ale podejrzewam że ktoś coś wyłączył, bo na zdjęciu ogólnym są wszystkie fazy. tak, to dlatego: A to nie przypadkiem jest tak, że lampki migają częstotliwością 50Hz, więc robiąc zdjęcie można złapać moment gdzie lampka jest realnie zgaszona? Kolego a czy nie niep...