Znaleziono 1654 wyniki

autor: elmontjs
wt sty 21, 2020 22:57
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Różnicówka i falownik cd.
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 377

Różnicówka i falownik cd.

Pomijając całą dyskusje kolegów do niczego nie zmierzającą , myślę że RCD typu B naprawdę zrobi robotę a jeżeli kolega "dołoży" do tego system połączeń wyrównawczych spiętych z SPW (tym samym szyną PE rozdzielni zasilającej), to przy aktualnie przedstawionej technologii będzie to najbardziej racjona...
wt sty 21, 2020 22:49
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Pomiary SWZ przy falowniku
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 50

Pomiary SWZ przy falowniku

A dodatkowe połączenia wyrównawcze kolega rozważał ? Ewentualni, jeżeli to możliwe, inny środek ochrony przeciwporażeniowej np.: izolacja stanowiska.
czw sty 16, 2020 22:09
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Różnicówka i falownik cd.
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 377

Różnicówka i falownik cd.

Przyszedł mi do głowy RCD typu B 30mA na każdy falownik. To dobry pomysł i ten typ różnicówek wydaje się być najrozsądniejszy do zabezpieczeń falowników. Proponuje , zanim zakupisz i założysz same RCD , zmierzyć prąd różnicowy w każdym obwodzie żeby rozwiać swoje obawy. Jednak z doświadczenia i wła...
pn sty 13, 2020 14:28
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Zabezpieczenie przed licznikowe
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 75

Zabezpieczenie przed licznikowe

Jeżeli uzyskasz zgodę Zakładu Energetycznego na taką przeróbkę , to są takie rozwiązania, tzn. rozdzielnia licznikowa z miejscem na zaplombowane zabezpieczenie przedlicznikowe np RL 24.
pn gru 23, 2019 23:56
Forum: Jakość energii elektrycznej
Temat: Próba pomiaru i odfiltrowania zakłóceń.
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 1051

Próba pomiaru i odfiltrowania zakłóceń.

Proszę zajrzeć na stronę 19-tą w przytoczonym przez Kolegę linku A kolega myśli , że dotykiem, słuchem jest w stanie stwierdzić wpływ wh na pracę silnika 1-f 0,4kW upchnięty w obudowie tłumiącej drgania i hałas ? Jeżeli urządzenie hałasuje to z pewnością nie od wh a gdyby było tak faktycznie, to TH...
pn gru 23, 2019 17:26

Jakiś inny pomysł? hmmm ,... egzorcysta? ;) Tutaj macie koledzy ciekawy artykuł dotyczący jakości energii elektrycznej: http://www.sep.krakow.pl/nbiuletyn/nr45ar2.pdf I jeżeli którekolwiek z zakłóceń opisanych w załączonym artykule ma wpływ na pracę w/w lodówki to jedynie rejestrator parametrów sie...
pn gru 23, 2019 15:42
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Dwie niezależne instalacje w domu falownik wpięty w jedna
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 143

Dwie niezależne instalacje w domu falownik wpięty w jedna

Baj.tekT pisze:
ndz gru 22, 2019 20:04
Gdy pod jedną z tych instalacji podłączę falownik który będzie dawał prąd z paneli, to czy ta druga instalacja będzie z tego prądu korzystała
...bedzie.
pn gru 23, 2019 15:39

w całej swojej konwersacji koledzy mosfet i witek17 ... wiecie w ogóle Panowie jaki wpływ mają wyższe harmoniczne na pracę silnika ? :D bo to z pewnością nie źródło drgań, ani odgłosów lodówki i wydaje mi się, że tworzy się tu, na naszych oczach całkiem nowa teoria ;) , aż ciekaw jestem wniosków. Ko...
śr gru 18, 2019 21:17
Temat: "Nowe" metody pomiarów instalacji elektrycznej
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 754

"Nowe" metody pomiarów instalacji elektrycznej

W pozostałych pomieszczeniach mają być gniazda bez styku ochronnego. ...mogą... W pokojach też podpinany jest sprzęt w I kl. ochronności i wtedy przydałoby się gniazdo ze sprawnym kołkiem PE ;) Sprawdzenie takie trwa góra 5 minut ...wraz z rozkręceniem rozdzielni mieszkaniowej , pomiarem Riso i ogl...
wt gru 17, 2019 18:30
Temat: "Nowe" metody pomiarów instalacji elektrycznej
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 754

"Nowe" metody pomiarów instalacji elektrycznej

Nie obwiniaj pochopnie tego pomiarowca, bo być może dostał on od swojego szefa takie zadanie, "obskoczyć" jak najwięcej mieszkań w jak najkrótszym czasie. Być może pracuje na etat? Dostaje "za godzinę" i jemu wszystko jedno co robi Zastanów się kolego co piszesz!; To po co robi za śmieszne pieniądz...