Znaleziono 2066 wyników

autor: elmontjs
sob maja 22, 2021 14:36
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Napięcie w sieci ponad 253V
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 1747

Napięcie w sieci ponad 253V

Czy jeżeli wchodzą to ZE musi je ustabilizować ? Jeżeli wchodzą asymetryczne napięcia z ZE, to falownik po prostu się do nich dostosuje produkując napięcie o wartości ciut wyższej niż dostaje po to żeby "wypychać" energię do sieci. Są rzeczywiście zależności normatywne dotyczące asymetrii napięć i ...
sob maja 22, 2021 13:46

Czyli napięcia na fazach może wynosić teoretycznie 210, 240, 250 i będzie ok ? ( Bo mieści się w normie) czy te wartości też muszą zawierać się w zbliżonych widełkach? Nie znam się na falownikach, wydaje mi się, że powinien to napięcie w miarę możliwości symetryzować. Niemniej jednak, ważne jest sp...
sob maja 22, 2021 11:14

krislord81 pisze:
sob maja 22, 2021 8:29
Wiem że dopuszczalne norma napięcia to do 243V.
Dopuszczalne to 253V.
krislord81 pisze:
sob maja 22, 2021 8:29
U mnie pokazało 216, 240, 260
A jakie napięcia występują przy wyłączonym falowniku ? Nie słyszałem o parametrze asymetrii napięcia, po prostu wszystkie fazy mają się mieścić w widełkach 230 +/- 10%
czw maja 20, 2021 11:44
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Zabezpieczenie w rozdzielni a moc maszyny.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 957

Zabezpieczenie w rozdzielni a moc maszyny.

sebik76 pisze:
śr maja 19, 2021 19:48
Ogolnie maszyna ma być zasilana ze stacji trafo 630 kVA
Upewnij się czy ta moc jest w umowie. Moc znamionową transformatora mogą ograniczać (do mocy zakontraktowanej) zabezpieczenia po stronie SN lub nn, zależy gdzie realizowany jest pomiar.
śr maja 19, 2021 18:32
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Zabezpieczenie w rozdzielni a moc maszyny.
Odsłony: 957

Zabezpieczenie w rozdzielni a moc maszyny.

Często w instrukcji piszą wymagania zasilania z dużym zapasem (tak to jest się na nich opierać). Ale tak naprawdę twoje zasilanie (przekrój i zabezpieczenia) trzeba odpowiednio przeliczyć biorąc pod uwagę rzeczywistą moc, możliwe spadki napięcia na kablu zasilającym, sposób ułożenia, impedancję pętl...
pn maja 17, 2021 22:23
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Elektryk i Polski Ład
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1970

Elektryk i Polski Ład

Proszę o opinie, ale bez wtrąceń politycznych. Bez wtrąceń politycznych ? ...Kolego , to czysta polityka dźwigana na plecach mikroprzedsiębiorstw. To kilka nic nie kosztujących obietnic a reszta na koszt małej grupy rzemieślników, która jest za mała żeby się postawić a poparcia od reszty społeczeńs...
ndz maja 16, 2021 17:51
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Stara instalacja odgromowa
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1595

Stara instalacja odgromowa

jeżeli budynek ma elewację zrobioną z blachy stalowej trapezowej a zwody poziome na dachu są połączone z tą blachą a potem uziom jest też (poprzez bednarkę i złącze kontrolne) dołączony do tej blachy, Kolejne "szczęśliwe" rozwiązanie jakiegoś instalatora lenia, któremu nie chciało się zrobić porząd...
ndz maja 16, 2021 16:16
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Stara instalacja odgromowa
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1595

Stara instalacja odgromowa

to czy w protokóle z pomiarów takiej instalacji należy to zakwestionować to ze względu na aktualnie obowiązujące przepisy których ta instalacja nie spełnia, czy dopuścić ją do użytkowania czy też nie ? W latach budowy tej instalacji drut o przekroju fi 6 był jak najbardziej zalecanym, więc należy t...
wt maja 11, 2021 11:53
Temat: Wybija korek
Odsłony: 243

Wybija korek

Kolego , ze zdjęcia nie wiele Ci jest ktoś w stanie powiedzieć. Nikt na tej podstawie nie wie, który bezpiecznik co zabezpiecza. Tam musi zajrzeć naprawdę kumaty elektryk, zlokalizować obwody i : 1. dobrać bezpieczniki do przekrojów przewodów i zastosowanego osprzętu instalacyjnego 2. dobrać bezpiec...