Znaleziono 2239 wyników

autor: elmontjs
pn sty 24, 2022 23:18
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Odważne i kontrowersyjne - ochrona przeciwporażeniowa RCD czy I>
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 6564

Odważne i kontrowersyjne - ochrona przeciwporażeniowa RCD czy I>

Więc wg Ciebie SWZ jest tylko dla celów ochrony przeciwpożarowej? Nie tylko,ale o takiej rozmawiamy. Jeżeli wyjdziemy z kręgu ochrony przeciwporażeniowej, to masz zupełną rację, każdy wyłącznik RCD pełni funkcję SWZ. ja pytam w którym miejscu w ochronie przeciwporażeniowej jest zapis iż nie wolno s...
pn sty 24, 2022 20:53

1.Czy SWZ jest jednym ze środków ochrony przeciwporażeniowej? Oczywiście, że nie. 2. Czy normą 60364 określa wartość prądu RCD dla SWZ? Owszem, dla SWZ na cele ochrony p.porażeniowej ; z resztą sam przytoczyłeś ten fragment normy ;) w ostatnim poście 3. skąd informacja iż RCD powyżej 30mA służy do ...
pn sty 24, 2022 10:23

O jakim rażeniu 3A piszesz? Przecież to nie mój wpis: Wybierając np RCD 3A dla SWZ IPZ to zaledwie 3,33Ohm co już jest bardziej realną wartością. Przepisy dopuszczają RCD powyżej 30mA (bez ograniczeń) dla ochrony pp w przypadku uszkodzenia Otóż nie. Do celów ochrony przeciwporażeniowej stosuje się ...
ndz sty 23, 2022 23:06

I znów trzeba coś wyjaśnić: Hierarchia ochrony nie ma czegoś takiego jak hierarchia ochrony. Są to środki równolegle działające, tak samo ważne. Oczywiście że to jest odpowiedź, wszak SWZ jest jedną z form ochrony przeciwporażeniowej, i w tym przypadku nie określa się wartości znamionowego prądu RCD...
ndz sty 23, 2022 20:17

1. Ale na czym te uzupełnienie polega? Bo jest to ochrona przed dotykiem bezpośrednim czyli sytuacja gdy ochrona przed dotykiem pośrednim zawiodła. Oj, kolego! Zacznijmy że ochrona podstawowa (dawniej "przed dotykiem bezpośrednim") ma za zadanie nie dopuszczenia do uszkodzenia (np. izolacji podstaw...
ndz sty 23, 2022 19:30

to ja zapytam czym dla kolegi jest ochrona uzupełniająca za pomocą wysokoczułego wyłącznika różnicowoprądowego, ...uzupełnieniem ochrony pp podstawowej. eryfikowałem wielokrotnie, napisałeś też: Wyłącznik zadziała w tym przypadku podczas bezpośredniego rażenia. a więc napomknę tylko, że dawno minęł...
ndz sty 23, 2022 17:49

1. U:I = 1666 Ohm/Omów 2.gdy RCD zaśpi ochrona przestaje być skuteczna dla wartości z pkt 1. Dobrze, tylko to nic wspólnego nie ma z krotnościami o których wyżej napisałeś (alebo ja nie rozumiem co chcesz wyrazić). Zasady projektowania instalacji są dobre, tylko czasem elektrycy wymyślają różne dzi...
sob sty 22, 2022 1:03

Wg mnie błędem jest projektowanie instalacji gdzie SWZ wylicza się czysto dla prądu znamionowego zapominając o zalecenej krotności. To znaczy ...jak ? podaj przykład. Ponadto błędem jest zawierzenie SWZ dla RCD. Wg mnie może ale gwarantować wyłącznie musi również zabezpieczenie poprzedzające. Jeśli...
czw sty 20, 2022 22:44

Zatem idąc tym tropem chcąc zastosować RCD w roli SWZ w TN powinno wyglądać podobnie jak w TT czyli kaskada RCD. Wówczas weryfikujemy pod kątem głównego RCD. Gdyby kolega mógł rozszerzyć swoją myśl, bo ... nie słyszałem o takim tworze. Jak taka kaskada, jako taka, ma działać w ochronie p.porażeniow...
czw sty 20, 2022 10:32
Forum: Zdjęcia i filmy
Temat: Gdzie błąd?
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 1431

Gdzie błąd?

Na przycisk podano napięcie 230V i wykorzystano żyłę żółto-zieloną Nie inaczej! A dodać trzeba, że rozdzielnia umiejscowiona w ogólnie dostępnym miejscu, nie jest nawet zamykana jakimś zamkiem, więc pozostają na wierzchu części czynne pod napięciem dostępne dla każdego kto otworzy drzwi. Napięcie s...