Znaleziono 2037 wyników

autor: elmontjs
śr kwie 14, 2021 12:45
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Wybija bezpiecznik przy podłączeniu podgrzewacza wody
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 34

Wybija bezpiecznik przy podłączeniu podgrzewacza wody

Więc tak: - przewód w instalacji 2,5 mm zabezpieczony bezpiecznikiem 16A jest jak najbardziej prawidłowym rozwiązaniem - prąd znamionowy podgrzewacza wynosi 29,5A (29,5A>16A), więc nie ma prawa pracować na tym obwodzie i to że wybija jest jak najbardziej normalnym zjawiskiem. Pozostaje wymienić podg...
pn kwie 12, 2021 22:04
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Pomiar małych prądów AC
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 2914

Pomiar małych prądów AC

BartoszK pisze:
pn kwie 12, 2021 8:23
Szukaj: konwerter (lub przetwornik) sygnału 4-20 mA
Dzięki, ale to wciąż nie to, mnie chodzi o sygnał wejściowy AC a tu jest DC.
ndz kwie 11, 2021 22:24
Temat: Napięcie w sieci ponad 253V
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 89

Napięcie w sieci ponad 253V

Kolego, koszt zależy od mocy. Nie, to nie falowniki, to autotransformatory na bardzo szybkich serwonapędach. Niestety , tu nazwy nie podam z wiadomych względów, ale podeśle na PW.
ndz kwie 11, 2021 20:55
Temat: Napięcie w sieci ponad 253V
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 89

Napięcie w sieci ponad 253V

Mamy więc tutaj nowy problem o którym inwestorzy PV nie mają pojęcia na etapie namawiania i montażu PV. Falowniki przy napięciu sieci 253V "odstawiają" panele z produkcji bo marne sieci OSD nie łykną jej. To już norma, przekonują się o tym powoli użytkownicy PV. Pół biedy, jak falownik przy 253V si...
ndz kwie 11, 2021 20:41
Forum: Energoelektronika
Temat: Falownik Siemmens 1P6SL3310-1TE33-1AA3
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5682

Falownik Siemmens 1P6SL3310-1TE33-1AA3

Pazer pisze:
ndz kwie 11, 2021 18:33
... czy można je pominąć ?
Skoro są, to powinny być. I radziłbym ich nie pomijać, nie chciałbyś zobaczyć jakie zakłócenia robi w sieci falownik bez filtra. O spełnieniu warunków THD można zapomnieć.
czw kwie 08, 2021 22:41
Forum: Jakość energii elektrycznej
Temat: Oprawy LED, a harmoniczne
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 13531

Oprawy LED, a harmoniczne

Podsumowując, pierwszym problemem jaki napotykamy przy analizie energii w instalacjach o silnie odkształconym prądzie jest brak wiedzy na temat algorytmu pomiarowego konkretnego zastosowanego licznika rozliczeniowego. To prawda, na ten przykład podam fakt, że jedna ze zbudowanych przeze mnie bateri...
śr kwie 07, 2021 13:19
Temat: Działanie licznika energii elektrycznej
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 83

Działanie licznika energii elektrycznej

Układ pomiarowy ma swoją bezwładność, są też pewne, krótkotrwałe zjawiska początkowego prądu zwarciowego, ale gdyby ją nawet pominąć i policzyć czysto matematycznie zużytą energię przy zwarciu jednofazowym trwającym nawet 5sek. dla impedancji pętli 0,5om (przyjęta teoretycznie dla pokazana skali zja...
śr mar 31, 2021 18:18
Temat: Proszę o opinię - mój pierwszy montaż
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 220

Proszę o opinię - mój pierwszy montaż

domsat pisze:
śr mar 31, 2021 17:21
Na marginesie - owe rozłączniki są różne, jeden jest izolacyjny a drugi bezpiecznikowy. Pełnią inne funkcje i połączenie ich w szereg jest jak najbardziej prawidłowe.
Na marginesie - bezpiecznikowy również pełni funkcję izolacyjnego ;)
pn mar 29, 2021 12:43
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Pytanie o wlz w starym bloku
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 287

Pytanie o wlz w starym bloku

Tutaj ten temat trochę jest opisany: https://ise.pl/forum/urzadzenia-maszyny-sieci-i-instalacje/co-to-za-przewod-16954 Jednak to co jest u kolegi musi prawidłowo zdiagnozować elektryk na miejscu a przede wszystkim określić aktualny układ sieciowy, żeby podjąć dalsze kroki. Na forum nikt odpowiedzial...
pn mar 29, 2021 10:18
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Pytanie o wlz w starym bloku
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 287

Pytanie o wlz w starym bloku

Spotkałem kiedyś podobny przypadek, taki goły przewód był rozprowadzony w całej instalacji budynku i był to przewód PE a układ sieciowy TT- właściwie jego pozostałość, bo w chwili , gdy robiłem tam przegląd układ był już zmieniony na TN, ale goły drut pozostał. Ponieważ z racji wieku instalacji uzie...