Znaleziono 1642 wyniki

autor: elmontjs
pt gru 06, 2019 22:30
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach) rejestracja dla elektroinstalatorów
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 363

BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach) rejestracja dla elektroinstalatorów

Nadzieja , że wyłączą z tego obowiązku małe i średnie przedsiębiorstwa (zapowiada Pani Minister). Jak tak dalej pójdzie , ci najmniejsi , prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą najzwyczajniej nie sprostają wszystkim prawnym obowiązkom jednoosobowo .
czw gru 05, 2019 23:50
Temat: BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach) rejestracja dla elektroinstalatorów
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 363

BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach) rejestracja dla elektroinstalatorów

W ogóle odkąd władza się zmieniła 4 lata temu to w prowadzeniu działalności dostrzegam coraz więcej rzucanych kłód pod nogi. Coraz to nowe obowiązki...JPK...dzielone płatności (VAT zamrożony) itp. ... co chcesz? , dobre zmiany! :lol: . Ty jako przedsiębiorca nie jesteś właściwym elektoratem , jeste...
śr gru 04, 2019 22:28
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Jak w praktyce zrobić pomiary ochronne dużej maszyny?
Odpowiedzi: 68
Odsłony: 40392

Jak w praktyce zrobić pomiary ochronne dużej maszyny?

Kolego elmontjs, pisząc o ,,pomiarach laboratoryjnych" mam na myśli dokładność tych pomiarów. Chyba mnie kolego źle zrozumiałeś, pisząc o dokładności 30% , pisałem o wymaganej normą dokładności miernika rezystancji izolacji (przeczytaj wyżej) Pomiar ma być pomiarem wykonanym rzetelnie i z możliwe d...
wt gru 03, 2019 20:26
Temat: Jak w praktyce zrobić pomiary ochronne dużej maszyny?
Odpowiedzi: 68
Odsłony: 40392

Jak w praktyce zrobić pomiary ochronne dużej maszyny?

Kolego elmontjs, z całym szacunkiem, ale zdradź swój sekret wykonania pomiarów w stylu ,,laboratoryjnym", który tutaj prezentujesz, na czynnym obiekcie? Co rozumiesz kolego pod hasłem "styl laboratoryjny"? - nie bardzo rozumiem. stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że wykonanie pomiarów na czynnym...
wt gru 03, 2019 20:11
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Schemat to podstawowe narzędzie Elektryka
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1030

Schemat to podstawowe narzędzie Elektryka

Bardzo fajne , Uczniowie i studenci docenią to chyba najbardziej.
czw lis 28, 2019 9:14
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Spadek napięcia na gniazdkach
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 94

Spadek napięcia na gniazdkach

Z Twojego opisu wynika, że usterka jest dość poważna, więc szybko wezwij elektryka bo grozi Ci porażenie prądem , ew. zniszczenie sprzętu elektrycznego w domu. Takich usterek nie naprawia się na forum.
wt lis 19, 2019 21:38
Temat: Przewód żółto zielony jako fazowy
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 3178

Przewód żółto zielony jako fazowy

Może i normy są do dobrowolnego stosowanie , ale pokażcie mi jakikolwiek projekt zawierający rozdział "instalacja elektryczna" , który nie jest oparty na normach . Jaki projektant sobie na to pozwoli? Owszem widziałem odstępstwa np w instalacjach odgromowych, ale były porządnie uzasadnione i przelic...
pt lis 15, 2019 10:55
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Czy to jest prawidłowo wykonane zerowanie?
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 602

Czy to jest prawidłowo wykonane zerowanie?

Biorąc pod uwagę ilość przewodów wpiętych do styków gniazda (pomijam fakt, że to gniazdo przelotowe), to nie jest zerowanie. Biorąc pod uwagę kolory izolacji, to jest źle wykonane.
czw lis 14, 2019 12:08
Forum: Energoelektronika
Temat: Przekaźnik SSR stosowany w układach kompensacji mocy biernej
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1718

Przekaźnik SSR

Nie zajmuję się kompensacją, ale czy aby te "SSR-y" do kompensacj nie mają sterowania załączeniem każdej fazy oddzielnie? Dokładnie tak jest o ile są to SSR-y 3-fazowe. 1-fazowe użyte do sterowania kondensatorami 1-fazowymi dają tą przewagę nad stycznikiem, że istotnie załączają w momencie przejści...
śr lis 13, 2019 11:15
Temat: Ochrona przeciwporażenowa za falownikiem
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1599

Ochrona przeciwporażenowa za falownikiem

Wtedy należało by przyjąć prąd zadziałania trzy razy większy niż prąd zadziałania wyłącznika nadprądowego ...dokładnie o taki wniosek mi chodzi. Szkoda, że ten problem wszyscy omijają szerokim łukiem i nawet tutaj nikt nie chce podjąć dyskusji , efekty często widać w protokołach. Dziwne , że sami m...