Znaleziono 1783 wyniki

autor: elmontjs
śr kwie 08, 2020 23:28
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Fotowoltaika w instalacji TN-C
Odpowiedzi: 252
Odsłony: 6695

Fotowoltaika w instalacji TN-C

normy i Prawo Eneretyczne określają warunki równoległej pracę instalacji PV z publiczną siecią w układzie TNC Do kolegi to raczej nie dociera , że my nie rozmawiamy o sieci publicznej. Czy w ogarniętej normie PN-HD 60364-7-712 przez kolegę jest zapis, że falownika PV nie można podłączyć do publiczn...
śr kwie 08, 2020 13:02
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Przyłącz do budynku i poprawa rozdzielni.
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 185

Przyłącz do budynku i poprawa rozdzielni.

I bądź tu mądry, jedna osoba pisze nigdy miedzi druga nigdy aluminium, ja wziąłem aluminium nieświadomy że jest niby gorsze, ale że wziąłem 4x25 to wydaje mi się że sobie poradzi i z 20 lat wytrzyma... no chyba że trzeb odkopać i położyć miedź??? Wracając do rozdzielni dzwoniłem dzisiaj do "swoich ...
śr kwie 08, 2020 8:43

jeśli wrzucił pan temat do dyskusji to prosiłbym o konkretny zapis i podanie normy, która zabrania podłączenia instalacji PV do pracy równoległej z publiczną siecią zasilającą, która pracuje w układzie TNC posty bez uzasadnienia zapisem w normach nic nie wprowadzają do dyskusji. Zapis o sprzecznośc...
śr kwie 08, 2020 8:13

Przy podłączeniu falownika PV niema zastosowania punk 543.4.3 z normy HD 60364-5-54 ponieważ zacisk PE w falowniku jest podłączony do części przewodzącej dostępnej falownika. ... nie wiem czy rozumiesz co napisałeś , bo ja ...nie. Części przewodzące dostępne są zawsze połączone z zaciskiem PE w każ...
pn kwie 06, 2020 14:46
Temat: Dławik kompensacyjny - jaka temperatura uzwojeń
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 488

Dławik kompensacyjny - jaka temperatura uzwojeń

Czyli raczej w normie. Biorąc pod uwagę napięcie sieciowe (ciut podwyższone) te wyniki nie budzą zastrzeżeń. Nie mam teraz okazji wrócić na obiekt , gdzie jest taka bateria. Nie sprawdzałem jej wtedy pod kątem temperatury pracy (nie to było moim zadaniem) ale jestem prawie pewny że nie było tam "pi...
pn kwie 06, 2020 8:02
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Przyłącz do budynku i poprawa rozdzielni.
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 185

Przyłącz do budynku i poprawa rozdzielni.

Zajrzyj do projektu , może tam masz gotowe rozwiązania. Póki co wygląda że gościłeś fachowców a ci powtarzali "będzie Pan zadowolony" ;) , jednak już od początku (proponując inny kabel) rozmijali się z założeniem projektanta.
sob kwie 04, 2020 16:25
Temat: Dławik kompensacyjny - jaka temperatura uzwojeń
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 488

Dławik kompensacyjny - jaka temperatura uzwojeń

Odbiegamy od tematu pomocy koledze, ale zastosowanie dławików w celu: Zestawienie kondensatorów i dławików służy do likwidacji harmonicznych. W nomenklaturze nosi skrót BKD. ...nie jest jedynym. Jak wspomniałem wyżej, dławiki również służą do kompensacji mocy biernej: http://www.taurus-technic.com.p...
sob kwie 04, 2020 9:22

Dla mnie idącego tokiem myślenia jest to, że biorę instrukcję producenta, patrzę na jego wytyczne i tak postępuję Na pozór masz rację, tyle, że nic nie zwalnia Cię ze znajomości przepisów i norm a pisze to dlatego , że instrukcje i DTR-ki tych urządzeń z dalekiego wschodu zawierają wszystko, żeby w...
pt kwie 03, 2020 21:32

To co napisałeś o generatorach to jest oczywiste jednak chodziło mi o generatory przyłączone na stałe do TN i o ten nieszczęsny mostek. Piszę ci o zespołach do zasilania rezerwowego budynku przyłączanych za pomocą wtyczki odbiornikowej instalacji obiektu lub bezpośrednio przez przelącznik agregat/s...