Znaleziono 1765 wyników

autor: elmontjs
sob mar 28, 2020 8:16
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Fotowoltaika w instalacji TN-C
Odpowiedzi: 224
Odsłony: 5238

Fotowoltaika w instalacji TN-C

Sami wycieliście RCD które zasila odbiorniki z sieci, a jest tylko pokazane co zasilacie z agregatu, a nie z sieci Ja ją wyciąłem , była nieistotna do tej dyskusji a autor ją wstawił, bo pierwotnie rysunek miał obrazować co innego. Odbiory , które pozostały po przeróbce mają odpowiadać zwykłej inst...
sob mar 28, 2020 0:19

Jesteś PV podłączonym do TN-S i produkujesz energię która przepływa do ZE. Czyli jesteś tym nieszczęsnym generatorem który "zasila ZE" Wtedy na swoje drodze masz PE i N ale za chwilę w złączu robi się PEN. Proszę , rozróżnij jeszcze instalację odbiorczą od sieci zasilającej. Norma o której mowa nie...
pt mar 27, 2020 23:54

Kilka postów temu napisałeś mi, że jestem starej daty Ej! ;) , nie "wkładaj" mi w usta czegoś , czego nie powiedziałem! Ale znowu możemy gdybać, że patrząc od strony PV (generatora) mamy ponowne zwarcie N i PE w PEN miejscu rozdziału. Więc kicha Kolego , powtarzam , my tego "pędu" na rynku nie zmie...
pt mar 27, 2020 23:16

Simcode pisze:
pt mar 27, 2020 22:54
Spójrz w schemat na przełącznik . Dlatego sieć TN-C nie ma praw bytu i tu ( inwerter) i tam . Bo łączysz ją z PEN a tu jest połączenie PE do PE
...chodzi ci o to miejsce ? (bo może już czegoś nie widzę a rysunek przerobiłem na szybko)
pt mar 27, 2020 23:02

Elmontjs ale my rozpatrujemy tutaj drugie źródło, stałe, trwale zamocowane, zsynchronizowane z pierwszym, nie przenośny agregat. Ja wiem , ale sam kilkakrotnie dopominałeś się o schemat podłączenia agregatu , więc go dostałeś (co niepotrzebnie zaśmieciło wątek) Czy punkt zerowy w Inwerterze jest uz...
pt mar 27, 2020 22:44

Przewód PE ma swoje połączenie z przewodem PE sieci a nie z PEN Teaz to ja Cię kolego nie rozumiem Mostek w agregacie ma uziemić punkt zerowy agregatu ... w nadchodzącym tygodniu będę robił sprawdzenie agregatów (koleje kilka sztuk) służących jako rezerwowe zasilanie budynków ... zrobię dla kolegów...
pt mar 27, 2020 22:26

PGR Mąkowarsko pisze:
pt mar 27, 2020 22:20
Właśnie ten mostek tam zawsze jest i dlatego koledze eljmontis ciężko z tego wybrnąć...
Kolego , proszę cię ... czy ty miałeś do czynienia z agregatem prądotwórczym przenośnym , czy przewoźnym ? Jednym z pomiarów który się przy nich wykonuje to stan izolacji między N i PE
pt mar 27, 2020 22:01

Czy wy widzicie, że w generatorze PE i N są zwarte? ...przepraszam ,tego mostka zapomniałem usunąć - ma go nie być. Albo czy tak się powinno zrobić w Inwerterze PV? Tak , tylko bez przełącznika agregat/sieć ze zwartymi przewodami N (z resztą w przypadku zasilania z agregatu, przewodów N też nie prz...
pt mar 27, 2020 21:36

lukbok pisze:
pt mar 27, 2020 21:09
znalazłem obrazek jak niżej na naszym forum oraz poniższy tekst:

proszę ten obrazek przerobiony z agregatem wpiętym w instalacje TN-S (brak konfliktu z normą dotyczącego łączenia N i PE):
czw mar 26, 2020 22:34

Na początku napisałeś, że PV nie możemy przyłączyć to TNC ponieważ ponownie złączamy N i PE inwertera(generatora) w jeden PEN sieci i jest to niezgodne z normą. ...dokładnie tak Tak by było gdyby N i PE w inwerterze byłyby razem złączone. Już wiemy że tak nie jest, a PE to części przewodzące dostęp...