Znaleziono 2012 wyników

autor: elmontjs
śr lut 24, 2021 22:49
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Pomiar małych prądów AC
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 846

Pomiar małych prądów AC

Jeśli dobrze czytam, to jest to przetwornik z wejściem stałoprądowym. Masz rację. Czy przy konwersji prad-napięcie jest wymagane oddzielenie galwaniczne? Czy wyjście 20mA jest z jakiegoś przekładnika? Nie, nie potrzebuje oddzielenia galwanicznego. Prądy rzędu 5-20mA bedą płynąć przewodem- najlepsza...
śr lut 24, 2021 0:29

Pomiar małych prądów AC

A co powiesz o tym : https://allegro.pl/oferta/1-sztuka-modul-czujnika-pradu-do-napiecia-8839536492?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_pla_czesci-samochodowe&ev_adgr=Cz%C4%99%C5%9Bci+samochodowe+-+Uk%C5%82ad+elektryczny,+zap%C5%...
wt lut 23, 2021 23:56

Pomiar małych prądów AC

Miał kolega z tym namacalnie do czynienia ? Tam jest zakres: "prąd bocznika wewnętrznego do 5A" ; mam obawy, czy poradzi sobie z prądem rzędu 15-20mA AC - chodzi o jakąś wiarygodną dokładność.
wt lut 23, 2021 22:56

Pomiar małych prądów AC

duzy_mis pisze:
wt lut 23, 2021 21:54
Labor-Aster posiada w ofercie przetwornik wartości skutecznej typu RMS-U2
Nie mogę tam takiego znaleźć, nie chodziło Ci przypadkiem o RMS-S2?
pn lut 22, 2021 23:08
Temat: Pomiar rezystancji izolacji
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 1166

Pomiar rezystancji izolacji

Pisanie że usterkę na 1km kablu z wynikiem 30M łatwo zdiagnozować dopalarką lub ramką lub radarem to duża przesada. Bardzo duża. A dlaczego ? Jeżeli jest słaby stan izolacji wykonuje się próbe napięciową i dalej postępuje się w zależności od wyniku. Jeżeli próba jest negatywna, dopalarka zrobi swoj...
ndz lut 21, 2021 18:00

Pomiar małych prądów AC

Witam, ja kolejny raz zwracam się o pomoc do kolegów którym bliższa jest elektronika. Poszukuje przetwornika pomiarowego, który zmierzy prądy do 20mA AC i przetworzy na sygnał napięciowy do obrobienia na wyświetlacz. Internet za bardzo nie pomógł :???: , może ktoś zna coś takiego?
sob lut 20, 2021 0:39

W tym przypadku najlepszą metodą jest zdrowy rozsądek . Zawsze znajdzie sie głupek który od kabla 50 letniego z kilkoma mufami będzie wymagał pomiarów na poziomie tej normy . Tak jak w tym przypadku . Pisząc protokół, musisz się do czegoś odnieść we wniosku i orzeczeniu i na pewno nie powołam się p...
pt lut 19, 2021 23:37

Simcode pisze:
pt lut 19, 2021 23:20
A czy dla kogoś nazwa stary to rok czy 20 lat to nie to forum. Norma którą podałeś jest dla nowo oddanych kabli.
Jak kolega zna lepsze wytyczne, to proszę podać. Wg mnie trudno stosować 60364 do kilometrowego kabla YAKY4x240 w ziemi :???:
pt lut 19, 2021 22:47

Zgadzam się że nie robią , bo nie mają czym - kiedyś takie uszkodzenie podpinałem pod lokalizator z oscyloskopem produkcji DDR -Niemieckiej Republiki Demokratycznej - i wskazał gdzie występuje słaby punkt Oj pamiętam to była SEBA :) , sprawdzało się kabel metodą fali odbitej i wiadomo było na który...