Znaleziono 1594 wyniki

autor: elmontjs
pn maja 27, 2019 9:30
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Połączenie na skrętkę
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 448

Połączenie na skrętkę

Na większą "pochwałę" zasługuję tutaj połączenie żyły brązowej z żółto-zieloną oraz brązowej z niebieską !
ndz maja 26, 2019 19:34
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Połączenie na skrętkę
Odsłony: 448

Połączenie na skrętkę

Niedawno był tu identyczny temat: https://ise.pl/forum/nie-jestem-elektrykiem/instalacja-elektryczna-czy-tak-jest-dobrze-20083 Jako usterkę nie bardzo się to da zakwalifikować, są przecież oryginalne złączki bazujące na skręceniu przewodów. Jeżeli cię to drażni a masz warunki, przerób na fachowe poł...
pn maja 20, 2019 8:51
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Zmiana przełącza z 4 kabli na jeden
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 163

Zmiana przełącza z 4 kabli na jeden

Małgorzata.Ogorzałek pisze:
pn maja 20, 2019 7:46
to jest zagrożenie dla naszych małych dzieci które wychodzą na balkon
Nie bardzo rozumiem , te druty są w zasięgu ręki ??? Dzieci są zagrożone a dorośli nie ? Dobudowaliście pod przyłączem balkon w międzyczasie ?
sob maja 18, 2019 20:06
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Serwis maszyn przemysłowych - prośba o poradę
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 807

Serwis maszyn przemysłowych - prośba o poradę

Świadectwo kwalifikacyjne ważne do 2021 r. wydane przez SPE i jest "w zakresie : strefy (tu podane jakie) Czasem komisje dopisują jakieś bzdury, było to już na forum odnośnie dopisywania: "... i prace kontrolno -pomiarowe" , " pomiary istalacji odgromowych" , czy ograniczanie napięcia dopiskiem np ...
sob maja 18, 2019 19:59
Temat: Instalacja elektryczna, czy tak jest dobrze!
Odsłony: 304

Instalacja elektryczna, czy tak jest dobrze!

Ha ha ... elektrycy "starej daty" powiadają że to wieczne połączenie i rzeczywiście takie "skrętki" funkcjonują kilkadziesiąt lat bez uszczerbku, ale to się praktykowało jak nie można było w sklepach nic kupić - nie dziś. Przyjdzie coś przerobić , przepiąć i to połączenie nadaje sie tylko do wycięci...
sob maja 18, 2019 19:47
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Serwis maszyn przemysłowych - prośba o poradę
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 807

Serwis maszyn przemysłowych - prośba o poradę

luka2nd pisze:
sob maja 18, 2019 19:08
"elektryczne urządzenia w wykonaniu przeciwwybuchowym", bez określenia konkretnej strefy
... to wystarczy , ustawa nie przewiduje teraz żadnych dodatkowych wpisów.
czw maja 16, 2019 23:08
Temat: Bezprzewodowy wyłącznik światła - jak podłączyć?
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 599

Bezprzewodowy wyłącznik światła - jak podłączyć?

Czyli jednak jest ta 3 klasa ochronności A więc zgodnie z oznakowaniem produktu trzeba go zasilić ze źródła bardzo niskiego napięcia (jakaś przetwornica 230/12V w miejscu przejścia przewodu 3-żyłowego na 2-żyłowy przewód). Wymienić trzeba źródła światła na 12V i żadnych przewodów wymieniać już nie ...
śr maja 15, 2019 21:41

Zgodnie z deklaracją sprzedawcy/importera jest to oprawka przeznaczona do źródeł światła 230V, co zresztą autor już wcześniej napisał, ale nie zaznaczył, Więc ty , jako elektryk, sam sobie odpowiedz jak ma być spełniony wymóg ochrony przeciwporażeniowej, bo chyba nie przewodem PE położonym obok opr...
śr maja 15, 2019 9:09

Zobaczę na dniach te oprawę co tam jest konkretnie na tej naklejce. Więc najpierw kolego zobacz symbole na naklejce a potem możemy wrócić do rozmowy. Tyle że czemu to mam przerabiać na jakieś 12V jak oprawa jak i żarówka jest na 230V? A no temu, że od tego małego znaczka, o którym pisałem, wiele za...
wt maja 14, 2019 21:31

Dlatego napisałem, że odcinki od miejsca połączenia widocznego na fotce należy wymienić na np. YDY3x1,5mm. Wierz lub nie, tak należy zrobić . O ile te oprawy są w III kl. ochronności, to i tak zostanie przerobiona instalacja (żarówki i zasilacz na 12V) - czyli SELV , to na co komu tam żyła ochronna...