Znaleziono 99 wyników

autor: krzaczek
pn kwie 27, 2020 16:45
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Opłata za prąd w bloku - jedni dużo placą drudzy mało
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 7929

Opłata za prąd w bloku - jedni dużo placą drudzy mało

Tak na spokojnie. Przepraszam, ale wszelkie informacje uzyskiwane na zasadzie "sąsiad powiedział, że...." są kompletnie niewiarygodne. Bez zobaczenia dokładnych rozliczeń zużycia energii trudno dyskutować. Może się okazać, że sąsiedzi mają w rodzinie energetyka, który przepisał na nich swój deputat ...
ndz kwie 19, 2020 22:09
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Czy mogę zdawać na świadectwo kwalifikacyjne D bez E?
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 14627

Czy mogę zdawać na świadectwo kwalifikacyjne D bez E?

Jak najbardziej tak. A im więcej danych poda, najlepiej numer świadectwa, tym łatwiej i szybciej będzie sporządzić duplikat. Od razu uprzedzę kolejne pytanie. Nie, komisja nie informuje pracodawcy o wydaniu duplikatu. A przynajmniej nie ta, w której zasiadam. Pracownik zgłasza się do komisji, podaje...
sob kwie 18, 2020 22:06

Nie wiem jakiej Kolega odpowiedzi się spodziewał. To nie jest kwestia "pójścia na rękę" jakiejś firmie, czy układów komisji z firmą, która jak Kolega napisał jest stałym dostawcą klientów i na niej zarabiacie . Po prostu takie są przepisy. Kurs i egzamin są towarem, na który jest wystawiana faktura,...
sob kwie 18, 2020 13:05

Jeśli na kurs i egzamin kieruje pracodawca, to uprawnienia wysyłane są na adres pracodawcy. Najczęściej jest to po prostu kurs i egzamin dedykowany dla większej liczby osób z tej firmy. Tak po prostu jest łatwiej to zorganizować, często komisja jedzie do zakładu pracy, bo łatwiej dojechać tam 3 osob...
pt kwie 17, 2020 14:13

Wg mnie takie działanie jest może nie bezprawne, ale zdecydowanie bezsensowne. Uprawnienia są własnością pracownika, który zdał egzamin i uzyskał świadectwo, mimo iż za kurs i egzamin zapłacił pracodawca. Może być tak, że skierowanie na kurs i egzamin wiąże się z podpisaniem "lojalki" ze strony prac...
ndz kwie 12, 2020 10:15

Myślę że fachowcy ci naprawdę dobrzy sobie poradzą z każdym problemem nawet napisanym przez dyletantów. Problem w tym, że ci dyletanci nie ponoszą kompletnie żadnej odpowiedzialności za pisane, czy uchwalane przez siebie bzdury. A członkowie komisji za swoje postępowanie niestety już tak. Słyszałem...
sob kwie 11, 2020 12:48

Jeśli wszystkie komisje były by więcej wymagające to zniknęło by wielu ludzi którzy nie powinni mieć tych świadectw. W innej odpowiedzi w dyskusji w tym temacie, napisałem, że większość egzaminowanych stanowią obecnie ogrodnicy, sprzątaczki, zakonnice, sprzedawcy z marketów budowlanych i że to "zas...
sob kwie 11, 2020 10:35
Temat: Migające znaki L1,L2,L3 w liczniku energii
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 697

Migające L1,L2,L3

Masz może instrukcję tego licznika?
Spróbuję coś znaleźć w sieci, ale podejrzewam, że to po prostu sygnalizacja obecności wszystkich faz i zacząłbym się martwić, gdyby któraś dioda przestała migać, co oznaczałoby brak jednej fazy.
sob kwie 11, 2020 10:21

Tylko nie może być tak, że nowe umiejętności pozwalają zapomnieć o podstawach wiedzy. Nie przekonuje mnie twierdzenie, że umiem programować PLC, to prawa Ohma już znać nie muszę. A do tego to się zaczyna sprowadzać. Bo informatyk, który przyjdzie mi na egzamin zaraz mi powie, że on nie musi wiedzieć...
pt kwie 10, 2020 19:49
Temat: Linia średniego napięcia na działce
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 500

Linia średniego napięcia na działce

Czy ma to wpływ na zdrowie? Nie. Tyle jeśli chodzi o pierwsze pytanie. Jak napisałaś, na działce stoi dom. Podejrzewam, że linia była wcześniej niż dom, więc czarne wizje roztaczane przez niektórych, w stylu a jak dojedzie dźwig, a jak przejedzie HDS, a jak wywrotka się raczej nie spełniły i pewnie ...