Znaleziono 75 wyników

autor: krzaczek
pt mar 11, 2016 11:52
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Wielkość mocy przyłączeniowej
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1655

Re: Wielkość mocy przyłączeniowej

Proszę dokładnie sprawdzić w jakim trybie pracują wspomniane silniki. Może się okazać, że produkcja ustawiona jest w taki sposób, że nigdy wszystkie nie pracują jednocześnie. Niestety za moc przyłączeniową ponosi się stałą opłatę (niemałą) dlatego warto trochę czasu poświęcić i spróbować samemu okre...
wt mar 19, 2013 7:10
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Droga administracyjna-Art. 124 ust. Gospodarka Nieruch.
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1779

Re: Droga administracyjna-Art. 124 ust. Gospodarka Nieruch.

I później nie ma się co dziwić, że ludzie nie lubią "energetyki". Po co takie podchody. Zrobimy operat, zobaczymy co z niego wyniknie i wtedy podejmiemy decyzję co robić?! Art. 124 stosuje się w przypadku definitywnej odmowy właściciela nieruchomości i wtedy gdy jest miejscowy plan zagospodarowania ...
pn mar 18, 2013 13:36

Szanowny Kolego Napisałeś, że "pani ta ma na jednej działce wybudowany dom w stanie surowym i pewnie w niedługim czasie wystąpi o warunki przyłączenia". Mimo, że często jestem w podobnej do Twojej sytuacji, czyli muszę "walczyć" z właścicielami nieruchomości o różne zgody, to radzę nie wykorzystywać...
pn mar 18, 2013 7:44

Witam Nie wiem, jak z siecią nn i SN, ale zakładam, że mogą się przydać doświadczenia z linii 110 kV. Jeśli nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, występujemy z wnioskiem o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. I ruszamy do boju z właścicielami nieruchomości. Za...
ndz mar 17, 2013 19:47

Witam
O jakiej sieci mówimy i o jakiej odmowie? Na zasadzie "nie bo nie", czy może właściciel postawił jakieś warunki, których inwestor nie może lub nie chce spełnić?
śr sty 12, 2011 10:34
Temat: Sylwetka słupa linii dwunapięciowej 400+220 kV
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1138

Re: sylwetka słupa linii dwunapięciowej 400+220 kV

Witam
Nie wiem czy Kolega jest zainteresowany wielotorową linią, ale 3 napięciową (400,220 i 110 kV) Takie zdjęcia mogę udostępnić, niestety bez dokładnych wymiarów słupa.
Pozdrawiam
śr sty 12, 2011 10:21
Temat: Rejestr pisemnych poleceń na pracę
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2335

Rejestr pisemnych poleceń na pracę

Witam Koleżanki i Kolegów i proszę o pomoc. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 17 września 1999 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych, I teraz pytanie. Pracuję w firmie, która prowadzi eksploatację sieci el-en na podstawie umowy...
pt wrz 03, 2010 13:10
Temat: Wysokość zawieszenia przewodów w upalne i zimowe dni
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3954

Re: Wysokość zawieszenia przewodów w upalne i zimowe dni

Kolego luknazim Wiem na czym polega regulacja zwisów i dlatego pisałem o "wycinaniu przewodów". I niestety mam 100 % pewności, że: 1) przed tzw. regulacją zwisów nie sprawdzono stanu przewodów, 2) nie sprawdzono stanu osprzętu izolatorowego ani stanu poprzeczników i całych konstrukcji słupów. Napisa...
śr sie 18, 2010 12:27
Temat: Mały gabarytowo przekładnik prądowy
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2281

Re: Mały gabarytowo przekładnik prądowy

Być może już za późno, ale proszę zobaczyć na stronie:
http://www.astat.com.pl/content/view/222/187
śr sie 18, 2010 11:57
Temat: Odległość linii 110kV od stacji 15/0,4kV
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2311

Re: Odległość linii 110kV od stacji 15/0,4kV

Zaczynając od końca. ZE nie może odmówić zezwolenie na budowę myjni samochodowej pod linią 110 kV. Budynek myjni będzie potraktowany tak jak każdy obiekt budowlany i zgodnie z normą PE-E-05100-1 (powołuję się na nią, bo jest bardziej zrozumiała niż nowa) zostaną określone warunki (odległość w poziom...