Znaleziono 5532 wyniki

autor: STANCA
ndz cze 13, 2021 16:15
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Instalacja przepięciowa - czy tak jest poprawnie ?
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 41

Instalacja przepięciowa - czy tak jest poprawnie ?

Zaplątany ten opis jak domek ślimaka. Pokaż nam projekt tego przedsięwzięcia, może być z uwagami powykonawczy. Nie każdemu chce się rysować do Twojego opisu. W razie ubezpieczenia obiektu, likwidator ewentualnej większej szkody może zapytać o projektanta. Ochronniki masz dobrej firmy, ale one same n...
ndz cze 13, 2021 8:22
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Instrukcja eksploatacji
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 53

Instrukcja eksploatacji

autor: STANCA https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20190001830 Dziennik Ustaw 2019 poz. 1830 Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych Tekst ogłoszony: D20191830.pdf Status aktu prawnego: obo...
sob cze 12, 2021 21:00
Temat: Podłączenie uziemienia
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 259

Podłączenie uziemienia

Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Tekst ogłoszony: D20020690.pdf Status aktu prawnego: akt posiada tekst jednolity http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download...
sob cze 12, 2021 20:26
Temat: Praca jednego elektryka na 2-giej i 3-ciej zmianie
Odpowiedzi: 111
Odsłony: 59408

Praca jednego elektryka na 2-giej i 3-ciej zmianie

Ja dalej cierpliwie czekam na jakieś pozytywne głosy w tym temacie.
Czy żeby pracodawcy chcieli przestrzegać Kodeksu Pracy i Prawa Energetycznego to musi im przypominać prokurator po wypadku?

Ja ten temat przypominam, bo zdaję sobie sprawę jak jest ważny.

STANCA
sob cze 12, 2021 20:09
Temat: wybity bezpiecznik w rozdzielnii
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 218

wybity bezpiecznik w rozdzielnii

Panowie, źle się bawicie, a tu chodzi o życie. To nie jest kącik porad dla tych spod znaku zrób to sam . Admin napisał: Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia! Wezwać elektryka i przestać e...
sob cze 12, 2021 19:38
Temat: Uprawnienia E2 D2
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 115

Uprawnienia E2 D2

kol. luka2nd, krótko zaznaczył w czyim to jest interesie. Ja zastanawiam się co kombinuje pracodawca? Czy chce dołożyć roboty i pozbawić się odpowiedzialności w razie kłopotów? Czy będzie zwiększenie obowiązków określonych w umowie o pracę? Jak zmieni się zakres obowiązków, to czy nie trzeba będzie ...
pn maja 31, 2021 20:21
Forum: Zdjęcia i filmy
Temat: Elektryk był wcześniej
Odpowiedzi: 78
Odsłony: 76710

Elektryk był wcześniej

Projekty jakie są każdy wie często nawet minimum nie ma. Teraz drutuję rozdzielnicę dla domku 160m2 i też mam jakieś 150 modułów a może być więcej. Kiedyś myślałem że to dużo jednak teraz doszedłem do wniosku że rozdzielnica 6x24 to nic nadzwyczajnego. Elektrycy u mnie w domkach robią 3x12 2x18 spo...
pt maja 28, 2021 20:00
Temat: Badania po wymianie podzespołów, modernizacji urządzenia?
Odpowiedzi: 64
Odsłony: 39026

Badania po wymianie podzespołów, modernizacji urządzenia?

Temat trochę pozostał na uboczu, a szkoda. Doszły nowe normy, rozporządzenia, a problemy pozostały stare.

Z przeróbkami maszyn trzeba postępowac roztropnie i nie szukać sobie problemów.
Przeróbka maszyny to wielka odpowiedzialność.
Kolegom zajmującym się maszynami polecam ten temat.

STANCA
pn maja 10, 2021 12:00
Forum: Przydatne linki
Temat: Sekcja Producentów Aparatury Elektrycznej SPAE KIGEiT
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 76

Sekcja Producentów Aparatury Elektrycznej SPAE KIGEiT

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji Sekcja Producentów Aparatury Elektrycznej SPAE KIGEiT ŁĄCZY NAS BEZPIECZEŃSTWO Broszura nt. bezpieczeństwa produktów niskiego napięcia: Podnoszenie świadomości i edukowanie w zakresie bezpieczeństwa produktów jest jednym z głównych celów SPAE K...
ndz maja 09, 2021 12:06
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Zła robota nie popłaca
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 16642

Zła robota nie popłaca

autor: Zenpro (...) "Kolega STANCA ma 150% racji pisząc o ubezpieczycielach. Jeden z moich klientów już tego doświadczył. Właśnie mu instaluję SAP na ogromnym obiekcie bo ubezpieczyciel postawił konkretne warunki. Należy zawsze pamiętać, że nie tylko zagrożenie pożarowe jest groźne ale również mogąc...