Znaleziono 5444 wyniki

autor: STANCA
czw sie 15, 2019 18:47
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Odstęp separacyjny – przeskok impulsu piorunowego do wnętrza obiektu.
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 3686

Odstęp separacyjny – przeskok impulsu piorunowego do wnętrza obiektu.

Myśleć przy instalowaniu i okresowych badaniach/przeglądach instalacji.
ndz lip 21, 2019 22:02
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Szkolenia kwalifikacje
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 145

Szkolenia kwalifikacje

Może wartoby się zapoznać: Dz.U. 2005 nr 141 poz. 1189 http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20030890828 Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 20 lipca 2005 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmu...
ndz lip 21, 2019 11:28
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Pomiary instalacji po przebudowie WLZ
Odpowiedzi: 132
Odsłony: 24187

Pomiary instalacji po przebudowie WLZ

Warto poczytac rozsądne głosy zapisane wcześniej w tym temacie. Zadzwonił kolega mieszkaniec; w jego klatce mieszkaniowej zmieniono WLZ i rozdzielnice mieszkaniowe. Sąsiadka powiedziała jemu, że wycierając gniazdko z kurzu poraził ja prąd, stwierdzil faza na bolcu. Do mieszkan doprowadzono 5x6 mm kw...
pt lip 12, 2019 19:21
Forum: Przydatne linki
Temat: Ochrona przeciwporażeniowa przez samoczynne wyłączanie zasilania
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 131

Ochrona przeciwporażeniowa przez samoczynne wyłączanie zasilania

https://sep.gda.pl/wp-content/uploads/2 ... 17_pdf.pdf

Ochrona przeciwporażeniowa przez samoczynne wyłączanie zasilania –aktualne wymagania, sprawdzanie, obwody z przekształtnikami Stanisław Czapp Gdańsk, 18.12.2017
pn lip 08, 2019 15:40
Temat: Jak to jest z tymi finansami???
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 568

Jak to jest z tymi finansami???

Dom buduje sie na wiele lat i nie ma już prostych instalacji przy obecnej technice. Nie zrobisz domofonu / wideodomofonu, anten, alarmu, internetu, automatyki kotła podłaczonego do internetu, jakiejś lampy na ogrodzie. Bramy wjazdowej na posesje na pilota i garażowej, klimy, żaluzji i wiele innych p...
pn lip 08, 2019 14:40
Temat: Jak to jest z tymi finansami???
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 568

Jak to jest z tymi finansami???

Napisz mi co w obecnej rozbudowanej instalacji nie tylko elektrycznej, bo dochodzą jeszcze inne niskoprądowe, automatyka, sterowania itp określisz jako punkt? To jest prymitywne określenie stosowane do wyceny bardzo prostych instalacji, przez prymitynych elektryków. Temat wielokrotnie gościł na foru...
pt lip 05, 2019 14:30
Temat: podłączenie zmywarki
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 150

podłączenie zmywarki

A Wy kacperek84 byliście kiedyś na lekcji fizyki?

Wzór na moc:
P=U x I
P=3150 W
U= 230 V
I = ? A

Jeżeli wynik wyjdzie mniejszy jak zabezpieczenie 16A to OK pod warunkiem, że będzie to jedynie obwód do tego urządzenia. Przekrój 2,5 mm kw jest OK.

STANCA
pt lip 05, 2019 14:08
Forum: Energia odnawialna
Temat: Nowa ustawa o OZE, ale czy korzystna dla wszystkich?
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 14140

Nowa ustawa o OZE, ale czy korzystna dla wszystkich?

(...) Niedawno uzyskałem certyfikat instalatora odnawialnych źródeł energii w zakresie systemów fotowoltaicznych. Czy uprawnia mnie on również do sporządzania projektów tego typu instalacji? (...) Jeżeli masz stosowne uprawnienia budowlane elektryczne to OK. Jak na razie posiadasz papier instalator...
pt lip 05, 2019 13:45
Temat: Metryka urządzenia piorunochronnego
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 9666

Metryka urządzenia piorunochronnego

W metryce jest zapis: Nazwa i adres jednostki, która sporządziła projekt: I co chcesz wpisać "szwagier" . Takie pytanie może zadać też przedstawiciel ubezpieczyciela, któremu zależy by odstąpić od likwidacji szkody. Jak wiemy ochrona odgromowa i przeciwprzepięciowa to zespół środków. Aby to dobrać n...
pt lip 05, 2019 12:28
Temat: Metryka urządzenia piorunochronnego
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 9666

Metryka urządzenia piorunochronnego

W tym opracowaniu dla Polskiej Izby Ubezpieczeń znajdziemy wzory protokołów jak też wzór METRYKI URZĄDZENIA PIORUNOCHRONNEGO: (...) Na stronie HAGER,a dalej można pobrać to opracowanie: http://www.hager.pl/files/download/0/1630383_1/0/Zabezpieczenie%20przed%20skutkami%20przepiec%20i%20wyladowan_bro...