Znaleziono 5430 wyników

autor: STANCA
pn cze 24, 2019 9:55
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: 40 letnia instalacja elektryczna
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 56

40 letnia instalacja elektryczna

Szanowny Panie, tematu nie rozwiążemy przez telefon Moja rada zaprosic elektryka ze stosownymi miernikami, który obejrzy instalację, pomierzy i wyda orzeczenie o stanie. On tez określi co należy zrobić w tej sytuacji. Ja bym się bardziej bał niepewnych styków, wypalonych gniazd bezpiecznikowych i po...
czw cze 06, 2019 21:24
Temat: Elektrycy wynajmowani przez administracje osiedli i spółdzielnie mieszkaniowe
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 677

Elektrycy wynajmowani przez administracje osiedli i spółdzielnie mieszkaniowe

Art. 271. Poświadczenie nieprawdy
Dz.U.2018.0.1600 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny

śr cze 05, 2019 11:25
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3665

Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV

Pomyślimy o tych zapracowanych. A na razie przenoszę mój wpis z innego działu; Firma DEHN partnerem Ise.pl Post autor: STANCA https://www.dehn.pl/pl Firma DEHN POLSKA współpracowała już kiedyś w prowadzeniu seminarium w Wieliczce dla uczestników forum. Spotykamy się często w różnych stronach kraju i...
śr cze 05, 2019 6:47
Temat: Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV

Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV

Prawda jest taka, wyświetlany jest kolejny obraz i omawiany przez prowadzącego, który natychmiast odpowiada na pytania z sali. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z prowadzącym. Materiały jako przypomnienie prezentacji bardziej wartościowe bęďą dla tych którzy wysłuchali prelekcji. Ja to tak odb...
wt cze 04, 2019 10:59

Witam Moje refleksje po szkoleniu przeprowadzonym we Wrocławiu przez inżynierów z firmy DEHN. Dobrze się stało że firma DEHN dołączyła do partnerów ise.pl. Tu brawa dla administratora portalu ise.pl za nawiązanie współpracy, który był obecny na spotkaniu we Wrocławiu pomimo problemów na drodze nazyw...
śr maja 29, 2019 17:19
Temat: Wpięcie bednarki w rozdzielnicy
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 466

Wpięcie bednarki w rozdzielnicy

Tego nie znam, ale............... o poprzedniej wersji prezes UOKiK nie miał dobrego zdania, więc go wycofali. Znowu prezes UOKiK miał jakiś problem z ochronnikami. PREZES URZĘDU OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW MAREK NIECHCIAŁ Warszawa, 4 sierpnia 2017 r. DECYZJA DNR-2/203/2017 https://decyzje.uok...
śr maja 29, 2019 14:12

Stara prawda; jak sąsiad ma odgromówkę, a ty nie, to należy mieć pełną i z dobrych elementów wykonaną przeciwprzepięciową ochronę.

Jutro idę się dalej uczyć na spotkaniu z firmą DEHN we Wrocławiu.
STANCA
śr maja 29, 2019 12:42
Temat: Budowa rozdzielni trójfazowej w garażu
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 277

Budowa rozdzielni trójfazowej w garażu

Admin napisał: "Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia! " Koledzy chcą uświadomić, że nawet odpowiednie położenie przewodów ma ogromne znaczenie. Trzeba się wykazać sporą wiedzą by prawidło...
śr maja 29, 2019 9:41

Najlepiej zapytaj projektanta tej instalacji, który po analizie zagrożeń - ocenie ryzyka określi co i gdzie zamontować. Ubezpieczyciel też może zapytać, kto to zaprojektował i czy miał do tego uprawnienia? Lepiej mieć na papierku. Ochrona odgromowa, przeciwprzepięciowa i połączeń wyrównawczych to ze...
śr maja 29, 2019 9:07
Temat: Odstęp separacyjny – przeskok impulsu piorunowego do wnętrza obiektu.
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 3212

Odstęp separacyjny – przeskok impulsu piorunowego do wnętrza obiektu.

Koledzy, każdy z Was wykonujący okresowe przeglądy instalacji jest odpowiedzialny za jej stan. Tu ewidentna porażka instalatora klimy. Nie liczcie, że brak z Waszej strony uwagi na istotne problemy pokryje ubezpieczyciel. przy fuszerce zapewne odmówi. Jeden wykonał zagrożenie, drugi udał że tego nie...