Znaleziono 48 wyników

autor: sys
wt sty 24, 2012 15:37
Forum: Światło i oświetlenie
Temat: Oświetlenie klatki schodowej
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 9464

Re: Oświetlenie klatki schodowej

A ja poproszę kolegów o radę. Kilka lat temu wykonywałem wymianę instalacji elektrycznej na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym wspólnoty mieszkaniowej. W sumie rozświetliłem wszystkie zakamarki siedmioma żarówkami+siedem przycisków simon ze specjalnymi diodami podświetlanymi 24V . Z racji ogr...
śr paź 22, 2008 0:34
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Sterowanie elektrycznymi roletami okiennymi
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 6177

Re: Sterowanie elektrycznymi roletami okiennymi

Witam! Jeśli mam być jeszcze bardziej szczery, to na Twoim rysunku wszystkimi przyciskami zrobisz to samo. Czyli uruchomisz wszystkie rolety razem. Nie uruchomisz ich pojedyńczo. Wpisanie w google hasła "sterowanie roletami" pokaże Ci rozwiązania np takie: http://www.rcs.net.pl/ Są to jednak rozwią...
wt paź 21, 2008 22:28
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Sterowanie elektrycznymi roletami okiennymi
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 6177

Re: Sterowanie elektrycznymi roletami okiennymi

Witam , troszkę odgrzewam temat. Wykonywałem paręnaście miesięcy temu instalację w pewnym domu, po pewnym czasie klient dołożył sprzęt w postaci 6 rolet okiennych (5 okien równych+ jedne drzwi tarasowe), miałem wykonać dodatkową instalację która umożliwi zamykanie tych rolet każdą z osobna a także p...
czw paź 02, 2008 22:33
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Kemping - jak sprzedawać energię?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2978

Re: Kemping - jak sprzedawać energię?

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
wt wrz 23, 2008 21:42
Temat: Kemping - jak sprzedawać energię?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2978

Kemping - jak sprzedawać energię?

Pytanie do kolegów którzy znają troszkę regulacje dotyczące sprzedaży energii elektrycznej... Na jakich zasadach odsprzedaje się energię elektryczną odbiorcom na kempingu? Czy można rozliczać się legalnie z wczasowiczami na zasadzie ryczału, czy muszą być liczniki przy każdym stanowisku? Proszę o od...
sob maja 17, 2008 8:56
Temat: Podatek ryczałtowy - wykonuję instalacje elektryczne
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3314

Re: Podatek ryczałtowy

nowe instalacje, montaż nowego osprzętu - 5,5%
naprawy istniejących instalacji,wymiany osprzętu, naprawy maszyn i urządzeń - 8,5%
...o to chyba koledze chodziło?
czw maja 08, 2008 21:20
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Philips EFix TBS260 4x14W + Lider EVG...jak?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 6703

Re: Philips EFix TBS260 4x14W + Lider EVG...jak?

witam Kolegów:) Robić nie robię ale czasami wymagam ;) Jednym słowem hipokryzja. :D nie hipokryzja. oszczędność w pisaniu. projektanci i inspektorzy nie są wykonawcami. ...no...zaprojektować można wszystko, ale nie wszystko da się wykonać.... w przypadku opraw ORO218 jedynym miejscem w jakim można ...
ndz maja 04, 2008 9:09
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Philips EFix TBS260 4x14W + Lider EVG...jak?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 6703

Re: Philips EFix TBS260 4x14W + Lider EVG...jak?

Witam kolegów. Mam jeszcze jedno krótkie pytanie odnośnie montowania modułu w oprawie. Czy są jakieś normy czasowe na wykonane tej pracy,a może rozlicza się to "na nos"?... szukam po KNRach i nie mogę trafić... Będę wdzięczny za pomoc.
pn kwie 28, 2008 22:04
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Pytanko o podpis
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1899

Re: Pytanko o podpis

Tak, trzeba mieć "D".
ndz kwie 27, 2008 21:43
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Protokół z pomiarów natężenie oświetlenia
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 112154

Re: Protokół z pomiarów natężenie oświetlenia

Witam. od początku założenia tego tematu minęło już około 5 lat...czy koledzy pomiarowcy oprócz tego co tu jest napisane, mają jeszcze jakieś uwagi ? jak wygląda w tej chwili sprawa pomiędzy podmiotem gospodarczym wykonującym te pomiary a PiPem, Sanepidem, itp.? Czy do wykonania tego typu pomiarów b...