Znaleziono 608 wyników

autor: EnergoTools
czw lis 14, 2019 9:54
Forum: Energoelektronika
Temat: Przekaźnik SSR
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 593

Przekaźnik SSR

Witam, Nie zajmuję się kompensacją, ale czy aby te "SSR-y" do kompensacj nie mają sterowania załączeniem każdej fazy oddzielnie? Tak dla uporządkowania: Ze względu na czas załączania "tradycyjnych", elektromechanicznych przekaźników należy po wyłączeniu odczekać do rozładowania kondensatorów. Nałado...
czw lis 14, 2019 8:51
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Rozporządzenie ME z 28.08.2019 w sprawie BHP przy urządzeniach energetycznych
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 85

Rozporządzenie ME z 28.08.2019 w sprawie BHP przy urządzeniach energetycznych

Witam, Treść rozporządzenia można zobaczyć na portalu prowadzonym przez Sejm (Internetowy System Aktów Prawnych): http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20190001830 Pozdrawiam, Jacek PS: Link do portalu aktów prawnych jest dostępny w menu ISE.pl /Informacje. Znajdują się tam wszystki...
sob lis 09, 2019 19:59
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Rozszyfrowanie schematu sterowania silnika indukcyjnego
Odsłony: 120

Rozszyfrowanie schematu sterowania silnika indukcyjnego

GZ - Guzik załącz
GW - Guzik wyłącz
PC - Przekaźnik Czasowy
pn paź 28, 2019 6:45
Temat: Pomiar rezystancji izolacji szynoprzewodu Schneider-Electric KTA1250A
Odsłony: 206

Pomiar rezystancji izolacji szynoprzewodu Schneider-Electric KTA1250A

Witam.
Korzystam z zakładki dla "nielektryków" ponieważ nie wiem na czyją łaskę lub uprawnienia administratora trzeba czekać żeby dodać post w gupie "Elektrycy".
Do tej grupy dopisujemy się sami, bez konieczności potwierdzania przez admina. To jest deklaracja :)
czw wrz 05, 2019 7:00
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Wakacyjne "zboczenie zawodowe" elektryka
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 17110

Wakacyjne "zboczenie zawodowe" elektryka

Witam,
Jeżeli w dolince nie ma możliwości zamontowania anteny na budynku szukamy lepszej lokalizacji.
pn sie 12, 2019 8:07
Temat: Plyta kontrolna klimatyzacji
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 306

Plyta kontrolna klimatyzacji

Witam, Podczas pracy z elektroniką a w szczególności z elementami cyfrowymi/mikroprcosorowymi jak w przypadku tego sterownika należy zachować odpowiednie warunki bezpieczeństwa (bezpieczeństwa dla elektroniki). Przed dotknięciem należy odprowadzić ładunki elektrostatyczne, a najlepiej nie dotykać "p...
pn cze 03, 2019 8:56
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4872

Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV

Witam,
Dziękuję wszystkim użytkownikom naszego portalu, którzy byli obecni na szkoleniach. Potężna dawka informacji podana w przystępnej formie, tak mogę podsumować moje wrażenia.
Pozdrawiam,
Jacek.
pt maja 31, 2019 6:57
Forum: Praca dla elektryka
Temat: Asystent projektanta instalacji elektroenergetycznych/Projektant
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 454

Asystent projektanta instalacji elektroenergetycznych/Projektant

Instytut OZE Sp. z o.o. jest firmą projektującą i realizującą inwestycje z branży odnawialnych źródeł energii. Wykonujemy projekty budowlane i wykonawcze, raporty oddziaływania na środowisko, operaty wodnoprawne, koncepcje techniczne dla inwestycji typu: małe elektrownie wodne, farmy wiatrowe, farmy...
ndz maja 05, 2019 16:31
Forum: Szkolenia oraz Publikacje techniczne
Temat: Ochrona urządzeń elektrycznych w gospodarstwie domowym przed przepięciami o częstotliwości sieciowej
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1408

Ochrona urządzeń elektrycznych w gospodarstwie domowym przed przepięciami o częstotliwości sieciowej

Przepięciem w instalacji elektrycznej nazwiemy każdy chwilowy wzrost napięcia powyżej poziomu najwyższego napięcia roboczego określonego normami lub innymi przepisami. Jako że są to z natury zdarzenia losowe i raczej rzadkie, to traktowane są głównie w ujęciu statystycznym.[1] Czytaj cały artykuł...
pt kwie 19, 2019 11:26
Forum: Oprogramowanie
Temat: IEC 61850 - garść wrażeń z uruchomienia dużego obiektu energetycznego
Odsłony: 3203

IEC 61850 - garść wrażeń z uruchomienia dużego obiektu energetycznego

Witam, Osobiście testowałem komunikacje na sprzęcie firm : ABB, Siemens, GE, CISCO, Moxa, Ruggedcom. Wszystkie posiadają zapewnienie producenta, że są zgodne z wymaganiami normy i faktycznie nie są tanie. Takie podejście jednak zdejmuje z nas odpowiedzialność i konieczność udowodnienia, że problem n...