Znaleziono 612 wyników

autor: EnergoTools
wt gru 03, 2019 15:39
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Schemat to podstawowe narzędzie Elektryka
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 875

Schemat to podstawowe narzędzie Elektryka

W menu Schematy są przykłady. W większości elektroniczne, ale mam nadzieję, że popracujemy nad tym. Liczę na chętnych. Schemat można edytować a na koniec z menu plik zrobić eksportuj jako tekst. Taki tekst możemy zamieścić na forum. Na razie tylko admin :) Ponieżej RCL i rezonans napięć z przykładów...
wt gru 03, 2019 12:48
Temat: Schemat to podstawowe narzędzie Elektryka
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 875

Schemat to podstawowe narzędzie Elektryka

Witam, Schemat to podstawowa forma prezentacji zagadnień, którymi się zajmujemy. Dlatego "działający" schemat symulujący działanie rzeczywistego układu może być przydatny w naszych dyskusjach. Poniżej interaktywny schemat, proszę o opinie na temat tego narzędzia. $+1+0.000005+14.235633750745258+55+5...
wt gru 03, 2019 9:50
Forum: Energoelektronika
Temat: Zasilacz 75V - jak zasilić silnik bezszczotkowy BLDC
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 138

Zasilacz 75V - jak zasilić silnik bezszczotkowy BLDC

Witam, Z punktu widzenia Elektryka jesteśmy raczej użytkownikami zasilaczy(sterowników) z silnikiem niż konstruktorami. Być może ktoś pomoże, ale to jest pytanie do elektroników. Rozumiem, że chodzi o sterownik z takimi napięciem wyjściowym a nie zasilacza napięcia stałego. PS: Więcej o silnikach BL...
pn gru 02, 2019 12:37
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Przekładniki napięciowe - dlaczego pierwiastek z 3
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 382

Przekładniki napięciowe - dlaczego pierwiastek z 3

Witam, Przekładania podawana zależy od tego czy są to napięcia fazowe czy międzyprzewodowe. PS: Polecam opracowanie dostępne na stronie krakowskiego SEP-u. Tam zostało to przedstawione. Warto również zaglądnąć do książki Pana prof. Henryka Markiewicza "Urządzenia elektroenergetyczne". http://www.sep...
czw lis 14, 2019 9:54
Forum: Energoelektronika
Temat: Przekaźnik SSR stosowany w układach kompensacji mocy biernej
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1508

Przekaźnik SSR

Witam, Nie zajmuję się kompensacją, ale czy aby te "SSR-y" do kompensacj nie mają sterowania załączeniem każdej fazy oddzielnie? Tak dla uporządkowania: Ze względu na czas załączania "tradycyjnych", elektromechanicznych przekaźników należy po wyłączeniu odczekać do rozładowania kondensatorów. Nałado...
czw lis 14, 2019 8:51
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Rozporządzenie ME z 28.08.2019 w sprawie BHP przy urządzeniach energetycznych
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 905

Rozporządzenie ME z 28.08.2019 w sprawie BHP przy urządzeniach energetycznych

Witam, Treść rozporządzenia można zobaczyć na portalu prowadzonym przez Sejm (Internetowy System Aktów Prawnych): http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20190001830 Pozdrawiam, Jacek PS: Link do portalu aktów prawnych jest dostępny w menu ISE.pl /Informacje. Znajdują się tam wszystki...
sob lis 09, 2019 19:59
Temat: Rozszyfrowanie schematu sterowania silnika indukcyjnego
Odsłony: 209

Rozszyfrowanie schematu sterowania silnika indukcyjnego

GZ - Guzik załącz
GW - Guzik wyłącz
PC - Przekaźnik Czasowy
pn paź 28, 2019 6:45
Temat: Pomiar rezystancji izolacji szynoprzewodu Schneider-Electric KTA1250A
Odsłony: 305

Pomiar rezystancji izolacji szynoprzewodu Schneider-Electric KTA1250A

Witam.
Korzystam z zakładki dla "nielektryków" ponieważ nie wiem na czyją łaskę lub uprawnienia administratora trzeba czekać żeby dodać post w gupie "Elektrycy".
Do tej grupy dopisujemy się sami, bez konieczności potwierdzania przez admina. To jest deklaracja :)
czw wrz 05, 2019 7:00
Temat: Wakacyjne "zboczenie zawodowe" elektryka
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 17846

Wakacyjne "zboczenie zawodowe" elektryka

Witam,
Jeżeli w dolince nie ma możliwości zamontowania anteny na budynku szukamy lepszej lokalizacji.
pn sie 12, 2019 8:07
Temat: Plyta kontrolna klimatyzacji
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 317

Plyta kontrolna klimatyzacji

Witam, Podczas pracy z elektroniką a w szczególności z elementami cyfrowymi/mikroprcosorowymi jak w przypadku tego sterownika należy zachować odpowiednie warunki bezpieczeństwa (bezpieczeństwa dla elektroniki). Przed dotknięciem należy odprowadzić ładunki elektrostatyczne, a najlepiej nie dotykać "p...