Znaleziono 29 wyników

autor: inster
wt gru 03, 2019 12:01
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach) rejestracja dla elektroinstalatorów
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 2081

BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach) rejestracja dla elektroinstalatorów

Akurat te artykuły już czytałem.Miałem nadzieję,że ktoś już ten temat przerabiał z Urzędem Marszałkowskim.
wt gru 03, 2019 7:29
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach) rejestracja dla elektroinstalatorów
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 2081

BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach) rejestracja dla elektroinstalatorów

Otrzymałem takie info od kolegi: "BDO rejestracja do końca 2019r. - obowiązuje osoby niezgłoszone do tej pory które pobierają opłaty na torby foliowe. Ponadto obowiązkiem wpisu do BDO objęte są podmioty, które: - wytwarzają odpady i prowadzą ewidencję odpadów; - wprowadzają na rynek krajowy produkty...
śr paź 09, 2013 13:53
Forum: Światło i oświetlenie
Temat: Uszkodzony moduł w oprawie ewakuacyjnej.
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 2168

Uszkodzony moduł w oprawie ewakuacyjnej.

Witam kolegów.Mamy oprawy ewakuacyjne zainstalowane w 2003 i 2004 roku z wymienionymi akumulatorami w 2009 i 2010 roku.W paru oprawach,w roku 2013 uszkodzeniu uległy moduły i tutaj mam pytanie:czy mogę wymienić moduł i ewentualnie akumulator żeby być w zgodzie z aktualnie obowiązującymi przepisami ?...
wt cze 12, 2012 11:17
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Czas pracy MPI 520 na bateriach
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1209

Re: Czas pracy MPI 520 na bateriach

Witam.Jeżeli nie używasz codziennie,to nie warto używać akumulatorów.Ja kupiłem z Sonela pakiet akumulatorów z zasilaczem i mam problem żeby wykonać (bez ładowania) pomiary w przeciętnym budynku mieszkalnym.Zaznaczam,że nie wykonuję pomiarów codziennie. Okazuje się,że po tygodniu nieużywania baterie...
wt paź 12, 2010 13:41
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Instalacje solarów a ochrona odgromowa
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 7285

Re: Instalacje solarów a ochrona odgromowa

Witam.
A co z solarami na dachu bez instalacji odgromowej ?
Pytam,bo akurat u znajomego,renomowana firma założyła solary ale z uwagi na brak instalacji odgromowej na dachu niczego nie uziemili.
Pozdrawiam Inster.
wt mar 30, 2010 14:27
Temat: PIP na budowie i kontrola protokołów
Odpowiedzi: 56
Odsłony: 33993

Re: PIP na budowie i kontrola protokołów

Kolega "Yeti55"napisał:RCD jest uzupełnieniem ochrony podstawowej, a ochrona podstawowa to wyłaczniki nadprądowe. Należy zbadać wszystkie zastosowane sposoby ochrony od porażeń, gdyby były połaczenia wyrównawcze je też powinieneś ująć w protokóle. W pełni się z nim zgadzam,a ze swej strony dodam,że ...
pt mar 19, 2010 17:35
Temat: Protokół z pomiarów
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1493

Re: Protokół z pomiarów

Witam. Wątpliwości zasiał we mnie kolega STANCA następującą wypowiedzią :

"Pomiary i inne papiery na domek to 20 stron maszynopisu x 3 kopie= 60 kartek, ktoś to musi zrobić i należy się za to kasa."

Pozdrawiam.Inster
pt mar 19, 2010 7:15
Temat: Protokół z pomiarów
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1493

Protokół z pomiarów

Witam kolegów. Mam pytanie: wykonując pomiary okresowe instalacji elektrycznej u inwestora,ile egzemplarzy(kopii) protokołu muszę przekazać inwestorowi ? Dotychczas przekazywałem tylko 1 egzemplarz i nikt tego nie kwestionował ale mam wątpliwości po przeczytaniu innych wątków dyskusji. Pozdrawiam In...
śr mar 17, 2010 16:07
Temat: Oprawy rastrowe w suficie podwieszanym bez PE
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 14510

Re: Oprawy rastrowe w suficie podwieszanym bez PE

Witam.Dziękuję za zainteresowanie problemem,bo jak myślę nie jest to odosobniony przypadek (tanich wykonawców).Napiszę we wnioskach stan faktyczny instalacji i zalecenie:natychmiastowej naprawy. Ciekawi mnie czy wszyscy koledzy postępują wg PB i zaleceń kolegi STANCA ?? Ja kiedyś miałem zlecenie na ...
wt mar 16, 2010 18:16
Temat: Oprawy rastrowe w suficie podwieszanym bez PE
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 14510

Re: Oprawy rastrowe w suficie podwieszanym bez PE

Witam.Z nieuwagi nie napisałem,że układ sieci to TN-S a zabezpieczenie opraw to S191B10A. Ale widzę,że znowu będzie tak jak w naszym sejmie, bicie piany.Bez konkretów.Żałuję że zadałem pytanie.