Znaleziono 73 wyniki

autor: epo
śr lip 29, 2020 21:30
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Wieża kościoła a na niej krzyż....
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 6312

Wieża kościoła a na niej krzyż....

Wszyscy skupiają się raczej na rezystancji uziomu, trochę odpuszczając resztę (a to kamery, klimę) a w przypadku trudno dostępnych miejsc nawet kontrolę stanu instalacji na dachu. Tutaj mam trochę inaczej - mam zrobić tak "aby sumienie dało mi spać i aby proboszcz spał spokojnie"... Nurtuje mnie jed...
wt lip 28, 2020 21:05

trzy lata temu była zmiana blachy na miedzianą......... i tyle w temacie. Poprzedni protokół skupił się na rezystancji uziomu i to wszytko.
ot, co
pozdrawiam.
pn lip 27, 2020 19:24

Dzień dobry. Co kilka głów to nie jedna...taka o to sytuacja Zrobiłem pomiary uziomów wieży kościelnej - nie jest źle (wynik średni metodą udarową ok 7,2 techniczną trochę więcej). Aczkolwiek z staranności chciałem zobaczyć jak instalacja wygląda na górze - 28m, brak możliwości wejścia. Lornetka nie...
pt gru 06, 2019 20:36
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach) rejestracja dla elektroinstalatorów
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 7193

BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach) rejestracja dla elektroinstalatorów

Ale odbiegamy od tematu...Jako instalatorzy rejestrujemy się w Urzędach Marszałkowskich czy bierzemy na przeczekanie a potem się zobaczy........
pn kwie 01, 2019 19:01
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: TNC za TNS
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 4717

TNC za TNS

Ja problem czuję "całym swym Jestestwem" a rysunek, który wstawiłem jest dowodem na to, że problem jest realny i "namacalny" w praktyce. Szukając kiedyś rozwiązania tego zagadnienia trafiłem na tekst dra Musiała.........
Gorzej, że tym podobne projekty wprowadzają zamieszanie w terminologii..
ndz mar 31, 2019 19:30

TNC za TNS

Simcode pisze:
wt mar 26, 2019 18:41
Podejście praktyczne jest proste. Choćbyś "na uszach stawał " to mimo wymiany WLZ na TN-S rozdzielnica twoja będzie w reżimie TN-C. Do czasu usunięcia z niej ostatniego starego obwodu.
A projekt mówi, iż jest TN-C-S.......... :-?
wt mar 26, 2019 22:34

TNC za TNS

Kiedyś mądrze napisane - nie pamiętam gdzie ale pisał już o tym dr Musiał (bodajże).... Stopniowe przechodzenie z układu TN-C do układu TN-S powinno odbywać się według następującej procedury. Po pierwsze, przechodzenie musi odbywać się od obwodów odbiorczych poprzez kolejne obwody rozdzielcze w kier...
ndz mar 24, 2019 23:12
Forum: Oprogramowanie
Temat: zelio - programowanie.
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 1635

zelio - programowanie.

Witam.
Szukam kogoś kto pomógł by zaprogramować sterownik zelio wg wytycznych ( rzecz jasna nie za darmo)i przy okazji wprowadził w świat tegoż to sterownika - ktoś może z podlaskiego/mazowieckiego?
ndz lip 15, 2018 21:22
Temat: Pomiar prądu z sygnalizacją przekroczenia progu
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 954

Pomiar prądu z sygnalizacją przekroczenia progu

Witam. W szafie zamontowaliśmy układ pomiarowy natężenia prądu na każdej z faz. Fajna rzecz ale ...... Pomiar jest w pomieszczeniu wydzielonym gdzie nie może przebywać każdy - nie ma więc ciągłego monitu. Klient chciałby wyciągnąć "na zewnątrz" sygnalizację iż zbliżamy się do nastawianego progu - dl...