Znaleziono 68 wyników

autor: epo
pn kwie 01, 2019 19:01
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: TNC za TNS
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 3182

TNC za TNS

Ja problem czuję "całym swym Jestestwem" a rysunek, który wstawiłem jest dowodem na to, że problem jest realny i "namacalny" w praktyce. Szukając kiedyś rozwiązania tego zagadnienia trafiłem na tekst dra Musiała.........
Gorzej, że tym podobne projekty wprowadzają zamieszanie w terminologii..
ndz mar 31, 2019 19:30

TNC za TNS

Simcode pisze:
wt mar 26, 2019 18:41
Podejście praktyczne jest proste. Choćbyś "na uszach stawał " to mimo wymiany WLZ na TN-S rozdzielnica twoja będzie w reżimie TN-C. Do czasu usunięcia z niej ostatniego starego obwodu.
A projekt mówi, iż jest TN-C-S.......... :-?
wt mar 26, 2019 22:34

TNC za TNS

Kiedyś mądrze napisane - nie pamiętam gdzie ale pisał już o tym dr Musiał (bodajże).... Stopniowe przechodzenie z układu TN-C do układu TN-S powinno odbywać się według następującej procedury. Po pierwsze, przechodzenie musi odbywać się od obwodów odbiorczych poprzez kolejne obwody rozdzielcze w kier...
ndz mar 24, 2019 23:12
Forum: Oprogramowanie
Temat: zelio - programowanie.
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 620

zelio - programowanie.

Witam.
Szukam kogoś kto pomógł by zaprogramować sterownik zelio wg wytycznych ( rzecz jasna nie za darmo)i przy okazji wprowadził w świat tegoż to sterownika - ktoś może z podlaskiego/mazowieckiego?
ndz lip 15, 2018 21:22
Temat: Pomiar prądu z sygnalizacją przekroczenia progu
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 732

Pomiar prądu z sygnalizacją przekroczenia progu

Witam. W szafie zamontowaliśmy układ pomiarowy natężenia prądu na każdej z faz. Fajna rzecz ale ...... Pomiar jest w pomieszczeniu wydzielonym gdzie nie może przebywać każdy - nie ma więc ciągłego monitu. Klient chciałby wyciągnąć "na zewnątrz" sygnalizację iż zbliżamy się do nastawianego progu - dl...
czw mar 22, 2018 23:25
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Przeglądy urządzeń elektrycznych
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7079

Re: Przeglądy urządzeń elektrycznych

Wyśmieją mnie jak powiem iż mierzył będę każdy sprzęt co wtyczkę posiada........
czw mar 22, 2018 20:19
Temat: Przeglądy urządzeń elektrycznych
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7079

Re: Przeglądy urządzeń elektrycznych

Witam. Podłącze się do istniejącego wątku. Szybkie pytanie: jak rozpatrywać sprzęt biurowy (komputery, drukarki i każdym pokoju czajnik ) oraz wszędobylskie przedłużacze będące na stanie urzędu. Do tej pory bowiem przeglądom podawaliśmy tylko elektronarzędzia zgodnie z utartymi choć bez pokrycia w o...
ndz lut 11, 2018 18:30
Temat: Wybór kamery termowizyjnej
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 761

Re: Wybór kamery termowizyjnej

Ja używam kamerę z TESTO. Mam już ją od kilku lat. Skontaktuj się z nimi - w moim przypadku przyjechała sympatyczna pani wraz z sprzętem i pokazała co potrafi....
wt wrz 26, 2017 21:31
Temat: Pozycja klawisza włącznika przy załączeniu
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 2931

Re: Pozycja klawisza włącznika przy załączeniu

muti pisze: PPS: Dodam, że niekiedy marzyłem o wyłącznikach na wysokości 1.7-1.8m od podłogi, żeby dzieciaki światłem się nie bawiły ;)
A ja odwrotnie wprost - aby tylko nie trzeba było d..y ruszać z kanapy aby reagować na: "tata światło zapal.........."
czw sie 03, 2017 21:43
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Tuba do przewozu rur samochodem
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 659

Tuba do przewozu rur samochodem

Witam. Na bagażniku dachowym mam zamontowaną na stałe rurę PCV (pomalowaną w kolorze nadwozia)służąca mi do przewozu RKL. Co roku diagnosta podbija dowód -nic nie mówił. Dziś policjant prawie nie zabrał dowodu twierdząc, iż ma takie prawo - właśnie za przewóz rur w rurze -prawda to? Legalna tuba kos...