Znaleziono 820 wyników

autor: electrics
ndz mar 21, 2021 10:17
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Zamienione liczniki lokatorskie
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1631

Zamienione liczniki lokatorskie

Kolega przerabiał dwukrotnie takie tematy bez żadnego problemu. Administracja Osiedla przeważnie ma 30 dni na odpowiedź w sprawie... Można oczywiście kupić zapas świeczek i przepychać się z Administracją lub spłacić dlug, który nie narósł zapewne do astronomicznej kwoty i uporządkować liczniki. Jedn...
pt mar 19, 2021 22:00
Temat: Zamienione liczniki lokatorskie
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1631

Zamienione liczniki lokatorskie

Można oczywiście się sądzić i dochodzić swoich praw lub zapłacić komuś sto, dwieście złotych za zamianę liczników i zapomnieć o temacie. Kwestia tego, czy klientka chce mieć rację, czy prąd...?
wt mar 02, 2021 23:24
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Rozbiórka sieci
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2038

Rozbiórka sieci

Istotna w tym przypadku jest wysokość słupów i odległość od granicy działki. Wysokość słupów musi być do 8 metrów i usytuowanie w odległości od granicy działki nie mniejszej niż połowa ich wysokości wówczas można to zrobić na zgłoszenie. Jeślii nie jest spełniony chociażby jeden z tych warunków, kon...
pn lut 22, 2021 16:23
Forum: Błędy w sztuce
Temat: Lampy LED - "sekcja zwłok"
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 382

Lampy LED - "sekcja zwłok"

Ja wymieniłem w mroźni po około 8 miesiącach. Tam jest około minus 20, więc się nie przegrzały
śr lut 03, 2021 8:03
Temat: Wymuszenie projektu w ramach oferty
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 5944

Wymuszenie projektu w ramach oferty

Kolego marcin225, po części masz rację. Jeśli chodzi o projrktowanie, to nie mam zbyt bogatego doświadczenia. Zrobiłem kilka niedużych projektów, jeśli jednak chodzi o wykonawstwo, to doświadczenie mam ponad dwudziestoletnie. Nie wiem, co Kolega robi, ale jeśli chodzi o wykonawstwo do projektów (nie...
pt sty 29, 2021 20:46

Nie ma czegoś takiego jak ,,Wstępny projekt"
Masz zapewne na myśli założenia do projektu.
pt sty 29, 2021 0:42
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Instalacja odgromowa na budynku z podcieniem wchodzącym na chodnik
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3717

Instalacja odgromowa na budynku z podcieniem wchodzącym na chodnik

Na temat funkcjonowania obecnych Komisji, można by powiedzieć dużo. Powiem tak: My w SEPie rozmawiamy z tymi ludźmi i czasami trzeba im okroić kwalifikacje. Znajomość podstawowych zasad BHP jest sprawdzana. Ja zdawałem swoje świadectwa w innej oczywiście Komisji, nie był to SEP i chyba mój wizerunek...
pt sty 29, 2021 0:36

A cóż to takiego ,,Projekt po skończonej robocie?" Sugerujesz, że najpierw się wykonuje robotę a potem projektuje? Autor wątku po prostu nie zna tego tematu i pyta. Ja temat znam, więc odpowiadam. Ty znasz temat od innej strony, ponieważ piszesz o projektach technologicznych, sterowania i automatyki...
śr sty 27, 2021 23:28

Nastepny Kolega specjalista. Po tego typu wpisach, widzę od razu, kto rzeczywiście pracuje na budowach a kto tylko zza klawiatury się wymądrza bez zupełnej znajomości tematu. Idź Kolego popracować na budowę i powiedz, że zmienisz sobie trasę ułożenia WLZ lub trasę oświetlenia terenu wykonasz inaczej...
śr sty 27, 2021 21:57

Nie chce mi się z Kolegą polemizować, bo nie o to tutaj chodzi, tylko o to, że Kolega sobie wielokrotnie zaprzecza, ale to już nie mój problem. Uprawnienia do projektowania posiadam, ale zajmuję się przede wszystkim wykonawstwem, kierowaniem robotami i nadzorowaniem. Temat projektowania jest mi znan...