Znaleziono 61 wyników

autor: IGBT
pn lip 24, 2017 21:34
Forum: Błędy w sztuce
Temat: Wiwat odgromówka, wiwat partacze.
Odpowiedzi: 248
Odsłony: 109894

Re: Wiwat odgromówka, wiwat partacze.

Żeby prawidłowo w tym kraju wykonać instalację odgromową, piorunochronną, ochronną, połączenia wyrównawcze, uziemienia, trzeba władować w to 4x tyle pieniędzy co normalnie. Piszę o prawidłowym projekcie wraz z prawidłowym wykonaniem. Jak chcesz szukać prawidłowo wykonaną instalację odgromową to po f...
pn lip 24, 2017 20:57
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Zarządzenie ministra łączności nr 13 z dnia 28 lutego 1986
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 548

Re: Zarządzenie ministra łączności nr 13 z dnia 28 lutego 1986

Chodzi o Zarządzenie ministra łączności nr 13 z dnia 28 lutego 1986, czyli załącznik o jakim mowa w przykładowym dokumencie. http://bip.tomaszow.miasta.pl/public/get_file_contents.php?id=194959 przedostatnia strona na samym dole zaraz pod punktem 10.2 Nowsze wymagania i specyfikacje techniczne , też...
pn lip 24, 2017 17:11
Temat: Zarządzenie ministra łączności nr 13 z dnia 28 lutego 1986
Odsłony: 548

Zarządzenie ministra łączności nr 13 z dnia 28 lutego 1986

Witam Panów po długiej przerwie. W pracy dostałem do zrealizowania poważny problem natury techniczno-filozoficznej. Ogólnie mówiąc i pisząc mam udowodnić, że czarne jest czarne, a białe jest białe. Do udowodnienia tego oczywistego faktu potrzebuję wyżej wymienione archiwalne zarządzenie. Mimo, że ni...
ndz maja 05, 2013 19:04
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Metoda bezpuszkowa, wady i zalety? Sposób prowadzenia przew.
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 14834

Re: Metoda bezpuszkowa, wady i zalety? Sposób prowadzenia przew.

2.Następnie, widziałem też sposób instalacji, że każdy przewód szedł: punkt-rozdzielnia. Wydaje mi się, że takie coś jest bezawaryjne ale bardzo drogie, czy taki sposób się stosuje? Chyba raczej obwód - zabezpieczenie w rozdzielni. Stosowanie zabezpieczenia do każdego źródła oświetlenia lub gniazdk...
ndz paź 21, 2012 13:14
Temat: Stosowanie RCD w instalacjach tymczasowych- normy i praktyka
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1701

Re: Stosowanie RCD w instalacjach tymczasowych- normy i praktyka

Sylwester pisze:Wszystkie obwody odbiorcze ( oprócz oświetlenia awaryjnego ) o znamionowym prądzie do 32A połączone za pomocą giętkiego przewodu powinny być chronione za pomocą RCD do 30mA
Można poznać źródło tej informacji?
pt lip 06, 2012 17:15
Temat: Jakie przekładniki przy zmiennym poborze mocy
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 750

Re: Jakie przekładniki przy zmiennym poborze mocy

Witam, Jak to jest z przekładnikami na napięciu SN i ich dobore do mocy maksymalnej i minimalnej pobieranej. Zakłady nakładają karę gdy prad w obwodzie i pobór mocy jest mniejszy od 20% znamionowego prądu przekładnika. A co i jaki ma być przkładni gdy np.zakład pobiera moc 2 MW w ciągu dnia a w noc...
pt lip 06, 2012 16:59
Temat: Pomiar półpośredni-licznik elektroniczny
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4406

Re: Pomiar półpośredni-licznik elektroniczny

Jakiego typu są zastosowane przekładniki prądowe.
Większość przekładników prądowych wymaga uziemienia.
czw kwie 26, 2012 15:51
Temat: Nieznane symbole gniazd
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 2660

Re: Nieznane symbole

rafas78 pisze:Moim zdaniem kropki oznaczają osprzęt o IP44, natomiast "ogonki" z kropką może osprzęt o innym stopniu hermetyczności IP.
Z tego co wiem to gniazdko w o stopniu IP44 inaczej się oznacza.
czw kwie 19, 2012 20:49
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Jaki silnik elektryczny trójfazowy kupić?
Odsłony: 4195

Re: Jaki silnik elektryczny trójfazowy kupić?

http://www.kurkiewicz.com.pl/index.php/strona_tekstowa/wyswietl/72 Na stronie piszą, że zajmują się dystrybucją silników? Nie wiadomo gdzie są produkowane. Z gwarancją różnie bywa u dystrybutorów. Odnośnie silników Tamela: Obecnie produkowane ustępują jakościom dawniej produkowanym. Wszystkie firmy ...
śr kwie 18, 2012 7:39
Forum: Oprogramowanie
Temat: Program CAD na który Elektryk powienien zwrócić uwagę
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 10860

Re: Program CAD na który Elektryk powienien zwrócić uwagę

Odnośnie programów typu CAD to każdy projektant elektryk powinien umieć przynajmniej AutoCAD LT (podstawa) oraz jeden ze specjalistycznych programów do projektowania schematów i instalacji elektrycznych. Te specjalistyczne programy kosztują swoje, ale posiadają duże ułatwienia znacznie przyśpieszają...