Znaleziono 4930 wyników

autor: KSKRAK_Krystyn
wt paź 02, 2007 15:07
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Świętej Pamięci Krystyn Kupras (KSKRAK_Krystyn)
Odpowiedzi: 54
Odsłony: 19335

Świętej Pamięci Krystyn Kupras (KSKRAK_Krystyn)

Dnia 1.10.2007r. przeżywszy 52 lata, po długiej chorobie opatrzony Świętymi Sakramentami, zmarł Krystyn Kupras. Nabożeństwo żałobne przy Zmarłym odprawione zostanie w piątek dnia 5 października 2007r. o godz. 11.40 w kaplicy na cmentarzu w Krakowie-Grębałowie po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego ...
sob wrz 22, 2007 11:35
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: wyłącznik ppoż 4-biegunowy
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 43220

Re: wyłącznik ppoż 4-biegunowy

Witam wszystkich, Koleżanki i Kolegów na FORUM. A nazywanie przewodu PEN przewodem neutralno-ochronnym jest naginaniem zasad ochrony i wiedzy technicznej by swe wątpliwe racje usankcjonować. Gdyby tak było to ów przewód nazywał się NPE, zaś stara zasada " najpierw chronimy, później zasilamy " funta ...
czw wrz 20, 2007 15:43
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: potrzebna tablica pądów wyłączalnych
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5321

Re: potrzebna tablica pądów wyłączalnych

Witam wszystkich, Koleżanki i Kolegów na FORUM. Wyciągnę wyrywki a Kolegi danych gdyż mam pod ręką scan z naszej książki. Okazało się, że prądy są różne co podaję: 1. w/g ETI 10A - 74A 2. w/g książki "Wytyczne..." 10A - 77A 3. w/g innej tablicy - niestety nie znam źródła 10A - 82A 4. w/g jeszcze inn...
pn wrz 17, 2007 15:11

Witam wszystkich, Koleżanki i Kolegów na FORUM. Szanowni Koledzy, zastanówmy się nad aktami prawnymi wraz z normami a własną wiedzą techniczną. Rozporządzenie mówi że należy przerywać wszystkie przewody robocze. Norma mówi że nie wolno przerywać PEN. Więc kogo słuchać? Może więc zwolennicy przerywan...
ndz wrz 16, 2007 10:27

Witam wszystkich, Koleżanki i Kolegów na FORUM.
elkas pisze: Proponuje taką regułkę w naszej branży:
"Kto przerywa PEN-a, ten rozumu nie ma."
Proponuję Koledze przeczytać powyższy mój post i nie obrażać wielu osób.
ndz wrz 16, 2007 10:19

Witam wszystkich, Koleżanki i Kolegów na FORUM. Jedni opierają się na PN-IEC 60364 która została przetłumaczona ćwierć wieku temu z IEC-364 a inni na normie SEP, która ma 4 lata. -Czy można stosować RCD w TN-C? -Nie można. -Dlaczego? -Ponieważ naruszamy zasadę ciągłości przewodu PEN. Ja jestem odmie...
czw wrz 06, 2007 13:46
Temat: Mata grzewcza w posadzce
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2250

Re: Mata grzewcza w posadzce

Witam Kolegę Pawła oraz Koleżanki i Kolegów na FORUM. Jeżeli instalacja jest wykonana przez fachowców, to siatki te są dołączone do PE w puszkach rozdzielczych (przeważnie przypodłogowych) lub do GSW(U) czy MSW. W takim przypadku sprawa sprawdzenia jest dość prosta poprzez pomiary rezystancji izolac...
wt wrz 04, 2007 16:13
Temat: Pytanie o egzamin na pomiary elektryczne
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 14830

Re: Pytanie o egzamin na pomiary elektryczne

Witam Kolegę „TDK74” oraz Koleżanki i Kolegów na FORUM. Proszę Kolegi KSKRAK_Krystyn. Czy kolega zarzucający mi kłamstwo zgodzi się wykonać prace na 20kV - pod moim nadzorem? Kolego „TDK74”, ja Koledze w żadnym przypadku nie zarzucałem kłamstwa. Wszędzie, poczynając od premierów RP, ministrów itd., ...
wt wrz 04, 2007 11:22
Temat: Ofiara niestety śmiertelna :-(
Odpowiedzi: 71
Odsłony: 51294

Re: Ofiara niestety śmiertelna :-(

Witam Kolegę „Bonius” oraz Koleżanki i Kolegów na FORUM. Uprzejmie Cię więc ponownie upraszam byś przed kontynuacją dyskusji zapoznał się ze wskazanym tematem. Chętnie przeczytam Twoje do niego uwagi. Kolego „Bonius”, wydaje mi się że Kolega nie przeczytał całego tego wątku dokładnie. Każdy na forum...
pn wrz 03, 2007 19:07
Temat: Ofiara niestety śmiertelna :-(
Odpowiedzi: 71
Odsłony: 51294

Re: Ofiara niestety śmiertelna :-(

Witam wszystkich, Koleżanki i Kolegów na FORUM. Kol.bonius. Napisałem wcześniej że zakończyłem udział w tym temacie ale niestety musiałem ten zamiar zmienić z Twojego powodu. Sugerujesz że masz większą wiedzę niż inni i możesz ich pouczać Główny powód mojego udziału w tym temacie to by dowiedzieć si...