Znaleziono 57 wyników

autor: muzahedin
pn cze 03, 2019 14:38
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Oświetlenie uliczne, a system TN-S
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 25474

Oświetlenie uliczne, a system TN-S

PN-IEC 60634 Ochrona polegająca na zastosowaniu drugiej klasy ochronności Nie powinien być stosowany żaden przewód ochronny, a części przewodzące słupów oświetleniowych nie należy uziemiać. --- Ok, to z szafki z podziałem na TN-S mam prowadzić układ L1, L2, L3, N 4-rema przewodami bez PE? Słupów nie...
pn cze 03, 2019 10:28
Temat: Oświetlenie uliczne, a system TN-S
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 25474

Oświetlenie uliczne, a system TN-S

Witam, kontynuuje ciekawy temat. Układ zasilania sieci TN-S. Doprowadzam zasilanie 5 przewodowe do dwóch słupów z oprawami LED. Oba słup z osprzętem w II klasie ochronności. Co robię z przewodem PE w słupie? Słupy chronione odgromowo przez kilkudziesięciu metrowe sąsiadujące budynki. Nie widzę potrz...
pn sty 07, 2019 10:11
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Wymóg zachowania oka zwodów poziomych a maszty odgromowe
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 2155

Wymóg zachowania oka zwodów poziomych a maszty odgromowe

Witam Czy jeżeli zastosujemy maszty, które zgodnie z metodą toczącej kuli chronią nam całą przestrzeń obiektu na dachu, to musimy spełnić wymaganie normy w zakresie wymiarów oczek wykonanych ze zwodów? Np. Budynek z dachem płaskim, 20x20m. Klas ochrony I. wymaganie siatki 5x5m. 4 maszty 6m na rogach...
śr maja 02, 2018 15:07
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Warunki przebudowy
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 281

Warunki przebudowy

Dzień dobry

Pytanie.

Czy są normy, przepisy, prawo określające co powinny zawierać warunki przebudowy/ umowa na przebudowę urządzeń elektroenergetycznych?

Pozdrawiam
pt wrz 29, 2017 9:33
Temat: Prądy zwarcia w warunkach przyłączeniowych a rzeczywistość
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 775

Re: Prądy zwarcia w warunkach przyłączeniowych a rzeczywistość

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że w warunkach podawana jest moc zwarciowa i prąd. Mam wiele warunków gdzie powiedziane jest, że prąd zwarcia na szynach SN trafostacji należy przyjąć 9,7kA, co przedstawia sytuację przyłączenia trafo stacji bezpośrednio do źródła o mocy zwarciowej około 250MVA dla l...
pt wrz 22, 2017 12:07
Temat: Prądy zwarcia w warunkach przyłączeniowych a rzeczywistość
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 775

Prądy zwarcia w warunkach przyłączeniowych a rzeczywistość

Dzień dobry W warunkach przyłączenia podawane są dane do obliczeń prądów zwarciowych. Często dla sieci 15kV podaje się w nich, że należy przyjąć prąd 9,7kA po stronie SN przed transformatorem, a przecież istnieją często wielokilometrowe linie zasilające SN, które dość istnienie ograniczają prąd zwar...
śr lis 30, 2016 11:50
Temat: Uziemienie rozdziału PEN
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2411

Re: Uziemienie rozdziału PEN

Założenie , nie wiem czy słuszne, jest takie, żeby instalacji wyrównanie potencjałów, do której podłączone są np. obudowy urządzeń nie wiązać z instalacją uziemienia np. podziału PEN.
wt lis 29, 2016 14:53

Re: Uziemienie rozdziału PEN

z uwagi na dużą trudnośc w wykonaniu takiego uziemienia (przypadek można porównać do rozdzielnicy na 20 piętrze biurowca). Złe porównanie , 20 piętro też się łączy . Wracając do pytania. Jeśli jest technicznie do wykonania a zapewne jest, to należy to zrobić . Wyobraź sobie przypadek że podczas prz...
pn lis 28, 2016 17:02

Uziemienie rozdziału PEN

Witam Widziałem, że ten temat przewija się na forum dość często, ale w postach nie odnalazłem odpowiedzi na moje zagadnienie. Sytuacja wygląda następująco. Agregat poza budynkiem. Do agregatu zaprojektowane złącze. Ze złącza instalacja prowadzona w ziemie, potem przez garaże do pomieszczenia. W pomi...
wt paź 04, 2016 14:05
Temat: Obliczenia prądu 3f na podstawie pomiarów 1f
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1996

Obliczenia prądu 3f na podstawie pomiarów 1f

Dzień dobry

Jak obliczyć prąd trzy fazowy układu 4p wiedząc jakie są pomiary rzeczywiste prądów na L1,L2,L3,N?

Pozdrawiam