Znaleziono 467 wyników

autor: luka2nd
sob maja 18, 2019 19:08
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Serwis maszyn przemysłowych - prośba o poradę
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 396

Serwis maszyn przemysłowych - prośba o poradę

Są maszyny do prac w warunkach gdzie może wystąpić wybuch przy niezachowaniu środków bezpieczeństwa. Tu trzeba mieć wpis w świadectwie: "elektryczne urządzenia w wykonaniu przeciwwybuchowym w zakresie strefy (........) tu wykaz stref. Tu potrzebna spora wiedza, chwila i BUM!!! To ciekawe, ja mam w ...
sob maja 18, 2019 17:50

Bardzo dziękuję i niecierpliwie czekam na ciąg dalszy :)
pt maja 17, 2019 19:32

Witam Kolegów, mam okazję rozpocząć współpracę z zakładem przemysłowym, w zakresie serwisu i napraw różnych maszyn, które z różnych powodów odmówiły współpracy :) Ponieważ do tej pory nie zdarzyło mi się wykonywać tego typu zleceń, prosiłbym Kolegów, którzy mają za sobą przemysłowe doświadczenia o j...
pn kwie 29, 2019 17:42
Forum: Instalacje strukturalne oraz inteligentny budynek
Temat: Satel Integra - rolety i migajaca lampa
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 551

Satel Integra - rolety i migajaca lampa

A jak jest zrealizowane sterowanie roletą? Poprowadzona bezpośrednio do tablicy rozdzielczej, czy przekaźnik jest w puszce pod przyciskiem?
pn kwie 29, 2019 12:36
Forum: Energia odnawialna
Temat: Nowa ustawa o OZE, ale czy korzystna dla wszystkich?
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 12460

Nowa ustawa o OZE, ale czy korzystna dla wszystkich?

Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem, od tej pory posiadacze mikroinstalacji nie będą musieli zawierać nowej umowy z operatorem? Podobno nowe wytyczne spowodowały mały chaos jeśli chodzi o zgłaszanie instalacji, bo operatorzy pozmieniali druki i listę wymaganych dokumentów dotyczących falowników. W każdy...
pt kwie 26, 2019 21:27
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Przewody odprowadzające w instalacjach odgromowych
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 507

Ochrona przeciwprzepięciowa w nowych budynkach wielolokalowych.

Yhym drut po elewacji nowego domu wygląda przyzwoicie ... :D Pomijam , że choćbyś go nie wiem jak wyprostował to za 2-3 lata już prosty nie będzie. Nie wiem jaki inwestor się zgadza na przewód odprowadzający po elewacji. Za to plastikowe puszki w elewacji wyglądają znakomicie. Aluminiowy drut można...
śr kwie 17, 2019 18:57
Forum: Błędy w sztuce
Temat: Żyła ż/z to wciąż czarna magia
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 2641

Żyła ż/z to wciąż czarna magia

RCD w tym wypadku wprowadza zagrożenie porażenia prądem. Jeżeli jakimś cudem zadziała, albo ktoś go ręcznie otworzy, urządzenie zostaje odłączone od toru PE.
pn kwie 15, 2019 19:21
Temat: Przewody odprowadzające w instalacjach odgromowych
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 507

Przewody odprowadzające w instalacjach odgromowych

A rurka, właśnie kto i gdzie widział połączenia, łuki tych rurek jak się zachowują pod wys. napięciem, jakieś badania, wyniki? Jak byłem na szkoleniu w pewnej znanej polskiej firmie, to chwalili się tymi rurkami. Mają nawet do tego kształtki, ale sami przyznają że nie da się ich stosować, bo nie sp...
czw mar 14, 2019 19:11
Temat: Uziom fundamentowy w hali magazynowej
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 1958

Uziom fundamentowy w hali magazynowej

Jak zwykle kasy nie ma na inna bednarkę. Czyli co kasa jest w milionach na halę, a na bednarkę ze stali nierdzewnej nie ma ? A czy kogoś to dziwi? Bednarka nierdzewna jest 5 razy droższa od ocynkowanej. Kol. Zygimar pisze, że Połączenia między stopami też miały być w betonie ale niestety nie mogą b...
ndz mar 10, 2019 14:56
Temat: Nie każdy ochronnik chroni
Odpowiedzi: 209
Odsłony: 45783

Nie każdy ochronnik chroni

Witam. Pomijając sprawę typu tego ochronnika, dlaczego jest on cały czas pod napięciem ? Niedawno dostałem do wyceny projekt, w którym na schemacie RG też narysowano ochronnik przed wyłącznikiem głównym. Pomijam fakt, że kabel zasilający obiekt to 4x120, a zaciski ochronnika są na max 50mm^2. Wydaj...