Znaleziono 475 wyników

autor: luka2nd
pn lip 08, 2019 10:22
Forum: Energia odnawialna
Temat: Nowa ustawa o OZE, ale czy korzystna dla wszystkich?
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 13668

Nowa ustawa o OZE, ale czy korzystna dla wszystkich?

Instalacja fotowoltaiczna to nie tylko elektryka. W końcu dokładamy na dachu przynajmniej kilkaset kilogramów, więc prawidłowy projekt powinien również zawierać obliczenia statyki dla konstrukcji. W przypadku klientów indywidualnych takie podejście skutkuje odpadnięciem w przedbiegach jeśli chodzi o...
pt lip 05, 2019 13:22
Forum: Energia odnawialna
Temat: Nowa ustawa o OZE, ale czy korzystna dla wszystkich?
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 13668

Nowa ustawa o OZE, ale czy korzystna dla wszystkich?

Skoro już w innym wątku poruszyłem kwestie projektowania, to zapytam i tu :) Niedawno uzyskałem certyfikat instalatora odnawialnych źródeł energii w zakresie systemów fotowoltaicznych. Czy uprawnia mnie on również do sporządzania projektów tego typu instalacji? Pytanie może wydawać się głupie, jedna...
pt lip 05, 2019 13:13
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Metryka urządzenia piorunochronnego
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 9396

Metryka urządzenia piorunochronnego

Dziękuję za przydatne linki, poczytam sobie. Nadal jednak mam wątpliwości co do kwestii związanych z projektowaniem. Co w przypadku, gdy podczas budowy nowego domu inwestor zażyczy sobie odgromówki, której nie było w projekcie budowlanym? A w przypadku już istniejącego budynku, który nigdy odgromówk...
czw lip 04, 2019 20:23
Temat: Metryka urządzenia piorunochronnego
Odsłony: 9396

Metryka urządzenia piorunochronnego

Pozwoliłem sobie odświeżyć ten starożytny temat, mam nadzieję że nie przysporzy mi to statuetki "Złotej łopaty 2019" ;) Jako że dyskusja definitywnie zakończyła się niemal 17 lat temu, chciałbym zapytać, czy może od tego czasu coś się zmieniło względem wymagań formalnych. Przykładowo, wykonuję insta...
pt cze 07, 2019 12:43
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Bęben na przewody dla instalatora
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1116

Bęben na przewody dla instalatora

Fajne. Jak tylko mam możliwość, to biorę tylko NKT - najwygodniej mi się na nich pracuje. Muszę sprawdzić, czy mają coś takiego w mojej hurtowni :)
wt cze 04, 2019 18:32
Temat: Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV
Odsłony: 4000

Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV

A ja strasznie żałuję, że nie mogłem się pojawić - niestety obowiązki na budowie mi na to nie pozwoliły. Ale będę śledził bieżące wydarzenia i kiedy tylko czas pozwoli, na pewno wybiorę się na jedno z kolejnych szkoleń. Kiedy zwalniałem się z pracy na etacie z myślą o pracy na własny rachunek, obiec...
pn cze 03, 2019 18:16
Temat: Dobór przekroju przewodów w rozdzielnicy nn.
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1973

Dobór przekroju przewodów w rozdzielnicy nn.

Dzięki, już szperam w mojej hurtowni :)
ndz cze 02, 2019 16:50
Temat: Dobór przekroju przewodów w rozdzielnicy nn.
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1973

Dobór przekroju przewodów w rozdzielnicy nn.

Jak nazywa się ten system? Widziałem kiedyś reklamę i strasznie mi się spodobało, może wreszcie przyszedł czas by go wypróbować :)
sob maja 18, 2019 19:08
Temat: Serwis maszyn przemysłowych - prośba o poradę
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 766

Serwis maszyn przemysłowych - prośba o poradę

Są maszyny do prac w warunkach gdzie może wystąpić wybuch przy niezachowaniu środków bezpieczeństwa. Tu trzeba mieć wpis w świadectwie: "elektryczne urządzenia w wykonaniu przeciwwybuchowym w zakresie strefy (........) tu wykaz stref. Tu potrzebna spora wiedza, chwila i BUM!!! To ciekawe, ja mam w ...
sob maja 18, 2019 17:50
Temat: Serwis maszyn przemysłowych - prośba o poradę
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 766

Serwis maszyn przemysłowych - prośba o poradę

Bardzo dziękuję i niecierpliwie czekam na ciąg dalszy :)