Znaleziono 596 wyników

autor: luka2nd
wt cze 30, 2020 17:07
Forum: Zdjęcia i filmy
Temat: Piorun nie wybiera !
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 361

Piorun nie wybiera !

wt cze 23, 2020 8:50
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Fotowoltaika w instalacji TN-C
Odpowiedzi: 314
Odsłony: 21030

Fotowoltaika w instalacji TN-C

w instrukcji montażu pisze wyraźnie o uziemieniu przewodu N Nie pomyliłeś się kolego ? Nie - w instrukcji Froniusa pisze to wyraźnie - fakt, że korzystałem z Angielsko języcznej - ale - przeznaczonej na Europę, w tym Polskę. Ensure that the grid neutral conductor is grounded. This may not be the ca...
sob cze 20, 2020 21:25
Temat: Rosyjska ruletka w TN-C
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 1791

Rosyjska ruletka w TN-C

elmontjs pisze:
sob cze 20, 2020 19:05
Choć jak mowa o rzeczoznawcy - strażaku, to w obu przypadkach przewód do przycisku ROP powinien być natychmiast wychwycony - to już powinien strażak zauważyć.
W sensie, że ROP powinien być zrobiony na HDGs-ie?
sob cze 20, 2020 17:44
Temat: Rosyjska ruletka w TN-C
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 1791

Rosyjska ruletka w TN-C

Zadałem pytanie rzeczoznawcy, dlaczego uzgodnił taki projekt, to usłyszałem że On tylko uzgadnia ale nie bierze odpowiedzialności za to co w nim jest. Więc po co płacić rzeczoznawcy który za nic nie odpowiada ? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby zostać takim rzeczoznawcą? Chętnie przyjmę nieco gotó...
pt cze 19, 2020 21:26
Temat: Rozdzielnica elektryczna w garażu przy domu jednorodzinnym - stopień ochrony IP
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 628

rozdzielnica elektryczna w garażu przy domu jednorodzinnym

hary125 pisze:
pt cze 19, 2020 17:32
Wydaję się, że wystarczy IP40, ale zastanawiam się też nad IP65. Można sobie wyobrazić właściciela myjącego np. samochód w garażu myjką typu karcher.
Do tej pory nie potrafiłem sobie wyobrazić człowieka myjącego auto karcherem w domowym garażu, ale jak widać życie zawsze potrafi czymś zaskoczyć :D
pt cze 05, 2020 17:34
Forum: Energia odnawialna
Temat: Cennik usług w fotowoltaice.
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1174

Cennik usług w fotowoltaice.

Dach dachowi nierówny. Ja co prawda dopiero w fotowoltaikę wchodzę, ale instalacji odgromowych już kilka zrobiłem. I tak: niektórzy dekarze mocują część dachówek spinkami, które można zdjąć i potem przy składaniu dachu z powrotem na dachówkę założyć. Spotkałem się za to z dachem, gdzie inteligentny ...
czw cze 04, 2020 19:50
Forum: Energia odnawialna
Temat: Cennik usług w fotowoltaice.
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1174

Cennik usług w fotowoltaice.

Oszacuj, ile czasu zajmie Ci jedno i drugie, a potem przelicz ten czas na pieniądze, które będą dla Ciebie satysfakcjonujące. Lepszego cennika nie znajdziesz :)
wt maja 19, 2020 15:32
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Prad staly w nn - dlaczego nie?
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 5434

Prad staly w nn - dlaczego nie?

To istnieje linia HVDC pomiędzy Polską a Danią? Ze Szwecją połączenie mamy, o Danii nie słyszałem. Przy czym linia SwePol ma kabel powrotny - i dobrze, bo prądy błądzące to straszne dziadostwo.
pn maja 11, 2020 20:37
Temat: Poprawne wykonanie uziomu pod płytą fundamentową
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 3039

Poprawne wykonanie uziomu pod płytą fundamentową

Jest jeszcze stadium pośrednie, czyli stal miedziowana. Nadal sporo droższa od ocynku, ale tańsza od nierdzewki.
pn maja 11, 2020 11:23
Temat: Fotowoltaika w instalacji TN-C
Odpowiedzi: 314
Odsłony: 21030

Fotowoltaika w instalacji TN-C

ochrona przeciwporażeniowa przy uszkodzeniu dla urządzeń zasilanych z przekształtnika (tu: inwerter PV) w instalacji odbiorczej typu TN nie powinna opierać się na SWZ (brak metalicznej pętli zwarcia), zatem pozostaje obniżenie napięcia zasilania do wartości bezpiecznej, co mają zapewnić przewody oc...