Znaleziono 633 wyniki

autor: luka2nd
sob sty 23, 2021 11:21
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Instalacja odgromowa na budynku z podcieniem wchodzącym na chodnik
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 274

Instalacja odgromowa na budynku z podcieniem wchodzącym na chodnik

Nie znam się na rezystancjach przejścia ale wiem że uziom pionowy jest najgorszym rozwiązaniem ochrony odgromowej. System dobrej ochrony odgromowej polega na długości jej . Tym bardziej w czasach gdzie mamy do czynienia z niskim poziomem wód gruntowych. Jak byłem na szkoleniu, to przy okazji pomiar...
pt sty 15, 2021 12:20
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 22751

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

Czy ty i ja o tym piszemy- nie. Ty sobie pomiary wykonuj ile chcesz . Tylko o tym że twój protokół po wykonanych badaniach obecnie to papierek bez wartości. I nie możesz go nazwać protokołem badań pomiarów elektrycznych instalacji. Może i ma Kolega rację, nie mam siły drążyć tematu. Tak czy inaczej...
pt sty 15, 2021 12:12
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Wyłączniki nadprądowe w instalacjach eletrycznych
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1742

Wyłączniki nadprądowe w instalacjach eletrycznych

Niech te głosy podają jakikolwiek przepis , normę że wolno takie wartości stosować. Bo ja znam przepisy że należy stosować w gniazdkach 16 A. Jeśli nie podają ci takiego to nich idą się paś na łąkę. Przepisów raczej na to nie ma. Ale zdrowy rozsądek mówi, że nie wyłącznik o prądzie znamionowym 20A ...
pn sty 11, 2021 19:17
Temat: Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

Simcode pisze:
ndz sty 10, 2021 22:28
No to w czym problem.
No właśnie nie wiem w czym, bo ja żadnego problemu nie dostrzegam. Odbioru instalacji dokonuje osoba z UB. Nigdzie natomiast nie jest napisane, że sama musi wykonać oględziny i pomiary.
ndz sty 10, 2021 17:12

Simcode pisze:
sob sty 09, 2021 11:43
luka2nd pisze:
sob sty 09, 2021 0:13
Do odbiorów potrzebował protokołu z badań odbiorczych, który sporządzałem ja.
Kiedyś tak , ale nie teraz . Twój protokół to obecnie kartka papieru. Przeczytaj dokładnie podany temat.
Nie muszę go czytać, gdyż czynnie uczestniczyłem w tej dyskusji :)
sob sty 09, 2021 0:13

Czyli nie zgodnie z obowiązującymi przepisami. I gdzie niby te przepisy stwierdzają, że osoba ze świadectwem kwalifikacji nie może wykonać badań odbiorczych instalacji? Wszystkie odbiory instalacji na budowach, które do tej pory wykonywałem robił mój kolega, który posiada UB. Do odbiorów potrzebowa...
pt sty 08, 2021 22:22

Czy słyszeli koledzy o tym iż w nowelizacji Prawa budowlanego z września 2020r jest zapis iż pomiary odbiorcze może wykonywać tylko osoba z upr. budowlanymi? E+D już niby nie starcza. Dla mnie to absurd aby nawet do małego domku zatrudniać kierownika robót elektrycznych... Prawdę mówiąc, nie jest t...
śr gru 02, 2020 18:46
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Wymiana rozdzielni w mieszkaniu w bloku
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 3699

Wymiana rozdzielni w mieszkaniu w bloku

Niczego nie trzeba zgłaszać. Choć pomiary wypadałoby wykonać, żeby sprawdzić czy jest bezpiecznie :)
wt lis 24, 2020 20:52
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Ciekawe rozwiązanie w ZKP
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5791

Ciekawe rozwiązanie w ZKP

PGR Mąkowarsko pisze:
wt lis 24, 2020 18:36
Niby tak ale co robi ten żołto-zielony który idzie w stronę licznika?
Według mnie on idzie do szyny PEN w części złączowej. Ale muszę przyznać, że dziwnie to wygląda :)