Znaleziono 491 wyników

autor: luka2nd
sob paź 12, 2019 18:50
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Fotowoltaika a ochrona przeciwporażeniowa
Odpowiedzi: 52
Odsłony: 3561

Fotowoltaika a ochrona przeciwporażeniowa

Przepraszam za offtopic, ale skoro dyskutujemy w temacie fotowoltaiki, to przypomniało mi się pytanie, które jakiś czas temu zaintrygowało mnie na innym forum. Zapewne odpowiedź jest trywialna i wyjdzie na to, że mam poważne braki w wykształceniu, ale nie mogłem znaleźć niczego konkretnego w interne...
pt paź 11, 2019 20:32
Forum: Energoelektronika
Temat: Przekaźnik SSR
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 77

Przekaźnik SSR

Z tego, co twierdzi moja hurtownia, przekaźnik półprzewodnikowy załącza się w chwili przejścia napięcia przez zero, a otwiera w chwili, gdy przez zero przechodzi prąd :)
czw paź 10, 2019 21:07
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Pomocy
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 109

Pomocy

Wniosek jest taki, że ktoś nie uważał na lekcji :)

Poczytaj, może się coś rozjaśni.
wt paź 08, 2019 16:59

Są na rynku falowniki hybrydowe - nadmiar energii w pierwszej kolejności kierują do specjalnie w tym celu zainstalowanej baterii. Głównym celem takiego rozwiązania jest zwiększenie autokonsumpcji, ale pozwala ono rownież wykorzytać falownik w charakterze UPS-a. Dużych mocy się z tego nie wykręci, al...
ndz paź 06, 2019 12:08

Każda instalacja przyłączona do sieci musi zostać zgłoszona, wiąże się to zarówno z bezpieczeństwem użytkowników sieci (falownik musi posiadać zabezpieczenia antywyspowe) oraz jakością energii (są zapisy, które regulują jak ma się zachować falownik, gdy napięcie lub częstotliwość odbiega od normy). ...
ndz paź 06, 2019 10:22

Pozwolenia na budowę nie trzeba w przypadku montażu mikroinstalacji, czyli do 50kW mocy zainstalowanej. Natomiast czym innym jest pozwolenie na budowę, a czym innym zgłoszenie takiej instalacji do zakładu energetycznego, jeśli pracuje ona na sieć - a jest to obowiązkowe i trzeba spełnić pewne warunki.
ndz paź 06, 2019 8:36

Takie używane panele to chyba raczej tylko do instalacji off-grid. Może być problem ze zdobyciem dokumentów wymaganych do zgłoszenia instalacji do operatora, choć mogę się mylić :)
pn wrz 16, 2019 7:44

Wszystkie falowniki wyłączają się automatycznie, gdy zabraknie zasilania z sieci. Zabezpieczenie przed pracą wyspową jest koniecznym warunkiem przyłączenia instalacji do sieci. Natomiast jeśli chodzi o rozpatrywany przypadek, to farmy PV są przeważnie przyłączane do sieci SN, więc wypadają z bilansu...
ndz wrz 01, 2019 22:09

Z jednej strony moduły fotowoltaiczne są wykonane w II klasie ochronności, z drugiej należy wykonywać połączenia wyrównawcze - czy to się trochę nie kłóci ze sobą? Rozumiem, że kolega projektując opiera się na fabrycznych danych i deklaracjach, ale te nieprawidłowości powinny być wychwycone już w p...
pt sie 30, 2019 20:47

Fajnie, że się nam temat rozwija :) Od pewnego czasu męczy mnie jedna rzecz: Z jednej strony moduły fotowoltaiczne są wykonane w II klasie ochronności, z drugiej należy wykonywać połączenia wyrównawcze - czy to się trochę nie kłóci ze sobą? Czy uziemienie ramy modułu nie popsuje mu tej drugiej klasy...