Znaleziono 420 wyników

autor: luka2nd
pn sty 14, 2019 23:36
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Polska bez elektryków?
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 1840

Polska bez elektryków?

Stosowanie norm nie jest obowiązkowe. Byłoby szczytem zaprzaństawa kazać sobie za nie płacić i jeszcze przestrzegać. Nie jest obowiązkowe, dopóki nie stanie się nic złego. Wtedy musisz udowodnić, że swoją pracę wykonałeś zgodnie z uznanymi zasadami wiedzy technicznej, a nie według własnego widzimis...
ndz sty 13, 2019 10:31
Forum: Energia odnawialna
Temat: Falownik on grid i off grid w jednym urzadzeniu z wbudowanym ukladem SZR
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 514

Falownik on grid i off grid w jednym urzadzeniu z wbudowanym ukladem SZR

ocelotl pisze:
pt sty 11, 2019 18:23
Zdaje się, że Victron Energy też produkuje coś do współpracy z agregatem i akumulatorami...
Victron na pewno, zważywszy na fakt, że większość ich sprzętu służy do zastosowań wyspowych albo ładowania akumulatorów :)
czw sty 10, 2019 19:59

Polska bez elektryków?

Carlos223223 pisze:Dziś właśnie oglądałem robotę po budowlancu elektryku. Z podziwu nie mogę wyjść. Szkoda, że nie mogę tu zdjęcia załączyć ale wierzcie mi jest to mistrzostwo świata.
Nie krępuj się Kolego, zdjęcia są tu bardzo mile widziane :)
czw sty 10, 2019 19:46
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Nie każdy ochronnik chroni
Odpowiedzi: 196
Odsłony: 40467

Nie każdy ochronnik chroni

Dlatego towar zamawiam przez Internet - system nie zadaje głupich pytań :)
śr sty 09, 2019 21:16

W internetowej hurtowni na T mają duży wybór dehna, nawet ventile są od ręki, ale ochronniki do sieci TT też są na zamówienie. Nie wiem, jak w innych częściach kraju, ale na pomorzu zachodnim raczej trudno o sieć TT (przynajmniej taką dostałem odpowiedź na moje zapytanie w enei - odpisali, że cała i...
śr sty 09, 2019 9:51

Polska bez elektryków?

Od razu powiedzieli inwestorowi, że po co elektryk bo oni "kable pociągną". Trochę mnie to zaskoczyło tym bardziej, że jest to budynek użyteczności publicznej. Nie wiem do końca jak to się potoczyło ale ja tego projektu nie realizowalem. Innego razu zaproponowano mi podłączenie rozdzielnicy bo ktoś...
śr sty 02, 2019 23:43

STANCA pisze:
śr sty 02, 2019 22:57
Kolej poszła po olej po kłopotach na linii Pendolino i bez iskiernika z przodu nie pozwala.
No właśnie, czy mogę prosić o przypomnienie numeru tej instrukcji? Ostatnio zdarza mi się wykonywać zlecenia dla kolei i dobrze by było co nieco doczytać :)
śr sty 02, 2019 19:07

Polska bez elektryków?

Już ta sytuacja zaczyna się przekładać na ceny naszych robót , jednak boję się o ich jakość - młodzi nie mają się od kogo uczyć, jest naprawdę źle! Niestety, już od dawna nie ma się od kogo uczyć. Pracowałem z kilkoma bardzo doświadczonymi elektrykami. Jeden przez 20 lat składał rozdzielnice w Elek...
pn gru 31, 2018 18:19
Forum: Energia odnawialna
Temat: Falownik on grid i off grid w jednym urzadzeniu z wbudowanym ukladem SZR
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 514

Falownik on grid i off grid w jednym urzadzeniu z wbudowanym ukladem SZR

Fronius ma taki falownik, jest to model Symo Hybrid. Sprzedają do tego baterię, niestety musi być oryginalna - nie znam ceny, ale sam przedstawiciel z Gliwic mówił, że jest ona kosmiczna. Głównie jest on przeznaczony do zwiększenia stopnia zużycia własnego, ale można go rozbudować o układ SZR. Po za...
ndz gru 30, 2018 12:19
Temat: Punkt wypustowy przyłączenia rozdzielni.
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 521

Punkt wypustowy przyłączenia rozdzielni.

Każdy wycenia pracę po swojemu. Zamiast pytać o takie rzeczy na forum, proponuję poszukać kogoś, kto zrobi Panu alternatywną wycenę. Tak czy inaczej, bez względu na koszt usługi, prawidłowo powinna się ona zakończyć wykonaniem pomiarów rezystancji izolacji, sprawności wyłączników różnicowoprądowych ...