Znaleziono 471 wyników

autor: luka2nd
pt cze 07, 2019 12:43
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Bęben na przewody dla instalatora
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 849

Bęben na przewody dla instalatora

Fajne. Jak tylko mam możliwość, to biorę tylko NKT - najwygodniej mi się na nich pracuje. Muszę sprawdzić, czy mają coś takiego w mojej hurtowni :)
wt cze 04, 2019 18:32
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 3671

Szkolenie dla użytkowników ISE.pl: Ochrona odgromowa i przepięciowa nowoczesnych obiektów budowlanych oraz instalacji PV

A ja strasznie żałuję, że nie mogłem się pojawić - niestety obowiązki na budowie mi na to nie pozwoliły. Ale będę śledził bieżące wydarzenia i kiedy tylko czas pozwoli, na pewno wybiorę się na jedno z kolejnych szkoleń. Kiedy zwalniałem się z pracy na etacie z myślą o pracy na własny rachunek, obiec...
pn cze 03, 2019 18:16
Temat: Dobór przekroju przewodów w rozdzielnicy nn.
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1774

Dobór przekroju przewodów w rozdzielnicy nn.

Dzięki, już szperam w mojej hurtowni :)
ndz cze 02, 2019 16:50
Temat: Dobór przekroju przewodów w rozdzielnicy nn.
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 1774

Dobór przekroju przewodów w rozdzielnicy nn.

Jak nazywa się ten system? Widziałem kiedyś reklamę i strasznie mi się spodobało, może wreszcie przyszedł czas by go wypróbować :)
sob maja 18, 2019 19:08
Temat: Serwis maszyn przemysłowych - prośba o poradę
Odsłony: 702

Serwis maszyn przemysłowych - prośba o poradę

Są maszyny do prac w warunkach gdzie może wystąpić wybuch przy niezachowaniu środków bezpieczeństwa. Tu trzeba mieć wpis w świadectwie: "elektryczne urządzenia w wykonaniu przeciwwybuchowym w zakresie strefy (........) tu wykaz stref. Tu potrzebna spora wiedza, chwila i BUM!!! To ciekawe, ja mam w ...
sob maja 18, 2019 17:50

Bardzo dziękuję i niecierpliwie czekam na ciąg dalszy :)
pt maja 17, 2019 19:32

Witam Kolegów, mam okazję rozpocząć współpracę z zakładem przemysłowym, w zakresie serwisu i napraw różnych maszyn, które z różnych powodów odmówiły współpracy :) Ponieważ do tej pory nie zdarzyło mi się wykonywać tego typu zleceń, prosiłbym Kolegów, którzy mają za sobą przemysłowe doświadczenia o j...
pn kwie 29, 2019 17:42
Forum: Instalacje strukturalne oraz inteligentny budynek
Temat: Satel Integra - rolety i migajaca lampa
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 717

Satel Integra - rolety i migajaca lampa

A jak jest zrealizowane sterowanie roletą? Poprowadzona bezpośrednio do tablicy rozdzielczej, czy przekaźnik jest w puszce pod przyciskiem?
pn kwie 29, 2019 12:36
Forum: Energia odnawialna
Temat: Nowa ustawa o OZE, ale czy korzystna dla wszystkich?
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 12865

Nowa ustawa o OZE, ale czy korzystna dla wszystkich?

Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem, od tej pory posiadacze mikroinstalacji nie będą musieli zawierać nowej umowy z operatorem? Podobno nowe wytyczne spowodowały mały chaos jeśli chodzi o zgłaszanie instalacji, bo operatorzy pozmieniali druki i listę wymaganych dokumentów dotyczących falowników. W każdy...
pt kwie 26, 2019 21:27
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Przewody odprowadzające w instalacjach odgromowych
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 620

Ochrona przeciwprzepięciowa w nowych budynkach wielolokalowych.

Yhym drut po elewacji nowego domu wygląda przyzwoicie ... :D Pomijam , że choćbyś go nie wiem jak wyprostował to za 2-3 lata już prosty nie będzie. Nie wiem jaki inwestor się zgadza na przewód odprowadzający po elewacji. Za to plastikowe puszki w elewacji wyglądają znakomicie. Aluminiowy drut można...