Znaleziono 515 wyników

autor: luka2nd
pt sty 17, 2020 13:38
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: Tak zwane "Rury instalacyjne odgromowe
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6111

Tak zwane "Rury instalacyjne odgromowe

PGR Mąkowarsko pisze:
czw sty 16, 2020 23:48
Podobnie jak farba na elewacji. Tylko funkcja estetyczna a jednak wszyscy praktycznie mają zastosowaną
Czy ta rurka jest taka estetyczna, to ja bym dyskutował ;)
ndz sty 12, 2020 22:07
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Ubranie robocze dla elektryka - kombinezon - co polecacie?
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4682

Ubranie robocze dla elektryka - kombinezon - co polecacie?

Wskaż który to model zakupiłeś i do której kategorii. Ma spełniać wymogi ubrań dla elektryka.
Przecież to reklama. Nikt nie odpisze.
pt sty 10, 2020 0:32
Forum: Energia odnawialna
Temat: Falownik on grid i off grid w jednym urzadzeniu z wbudowanym ukladem SZR
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 1634

Falownik on grid i off grid w jednym urzadzeniu z wbudowanym ukladem SZR

To proponuję kupić zasilacz awaryjny z pełnym sinusem, a do niego odpowiednio dobrany pod względem pojemności akumulator AGM. Zaniki napięcia nie trwają po kilka dni, co najwyżej kilka godzin - taki zestaw powinien sobie poradzić.
czw sty 09, 2020 23:44

Nie sądzę. Ta funkcja służy ochronie przed porażeniem, a nie zasilaniu urządzeń. W najlepszym wypadku nie zadziała, w najgorszym popsuje Pan optymalizatory. Jakie urządzenia chce Pan zasilać?
czw sty 09, 2020 20:40

Niestety nie jest to możliwe. Falownik fotowoltaiczny on-grid nie jest źródłem napięcia, tylko źródłem prądu, co oznacza że nie może on pracować bez obciążenia. Cała energie generowana w falowniku musi być albo zużyta na bieżąco, albo wypchnięta w sieć. Jeżeli sieć nie daje rady odebrać bieżącej pro...
pn sty 06, 2020 18:28
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Dobor kabla do obciążenia.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 427

Dobor kabla do obciążenia.

Co prawda mogę się mylić, bo w projektowaniu stawiam pierwsze kroki, ale być może starsi Koledzy mnie poprawią: Cztery równoległe linie 4x240, przy założeniu jednakowej długości stworzą dzielnik prądu, gdzie w każdej z linii popłynie 25% obciążenia. Określenie prądu obliczeniowego wymaga jednak poda...
śr sty 01, 2020 18:40
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach) rejestracja dla elektroinstalatorów
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 1739

BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach) rejestracja dla elektroinstalatorów

Izolacja z przewodów to Tworzywa sztuczne 17 02 03 - bez rejestracji można do 5ton rocznie. Ale świetlówki to będą "Lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć" 20 01 21, a tych na liście nie ma. trzeba się rejestrować.
śr sty 01, 2020 17:05
Temat: BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach) rejestracja dla elektroinstalatorów

BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach) rejestracja dla elektroinstalatorów

W końcu jest jakiś konkret:

Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów.

Dz. U. 2019 poz. 2531

http://dziennikustaw.gov.pl/du/2019/2531/1
pn gru 30, 2019 19:37

Założyłem konto na BDO i stworzyłem roboczą wersję wniosku - ale wysłać go nie mogę, bo jak do tej pory można składać tylko papierowe wnioski. Wnioski elektroniczne będzie można składać dopiero od 2 stycznia. Z tego, co wyczytałem w Internecie, jako instalatorzy wypełniamy tylko część XII.
pn gru 30, 2019 18:08

Moja księgowa dostała dziś informację z urzędu marszałkowskiego. Tak tedy, ja, jako elektroinstalator muszę zarejestrować się z BDO, bo gdy instaluję urządzenia zostają mi po nich np. papierowe lub foliowe opakowania. Brzmi absurdalnie, ale tak to wygląda. Osobiście zawsze sortowałem odpady, bo tak ...