Znaleziono 54 wyniki

autor: 15kVmaciej
ndz lut 09, 2014 18:11
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Pomiary instalacji elektrycznych miernikiem Megger MFT 1835
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1877

Re: Pomiary instalacji elektrycznych miernikiem Megger MFT 1835

Obsługa jest intuicyjna Witam. Ciekaw jestem co kolega ma na myśli pisząc o "Megierze" te słowa. Osobiście uważam że te słowa bardziej odnoszą się do Fluke. Jakkolwiek znam mocne punkty Meggera, które niektórzy nie wiedzać, jak to pudełko działa, krytykują, to zadowalając się faktem, że obie marki ...
pt sty 31, 2014 14:22
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Przewód wyrównawczy do rury z gazem
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 2526

Re: Przewód wyrównawczy do rury z gazem

Takie zwarcie i brak połączeń wyrównawczych głównych to już dwa grzyby w barszczu.
W takiej sytuacji w łazience ostatnią linią obrony będzie zastosowanie się do wszystkich zaleceń opisanych w w/w normie.
czw sty 30, 2014 23:51
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Przewód wyrównawczy do rury z gazem
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 2526

Re: Przewód wyrównawczy do rury z gazem

701.415.2 Ochrona uzupełniająca: dodatkowe połączenie wyrównawcze i próbując jakoby udowodnić nim swoją rację udowodniłeś jedynie, że nie potrafisz właściwie odczytać zapisu normy, ponieważ we wskazanym przez ciebie fragmencie nie pisze, że dotyczy on budynków wielorodzinnych. Witam. Czytam i czyta...
pt sty 24, 2014 18:51
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Zakupy w hurtowni elektrycznej - jak to jest naprawdę?
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 3943

Re: Zakupy w hurtowni elektrycznej - jak to jest naprawdę?

hmmm.... czytanie ze zrozumieniem...ciekawe jak jest ze schematami Jakoś sobie radzę.. No, może zbyt emocjonalnie napisałem, w końcu niektórzy może mają takie szczęście, że nie kupują nawet w spożywczym i auta nie tankują. Handel towarem, usługą, to negocjacja pomiędzy wyższym (mającym pieniądz) a ...
pt sty 24, 2014 0:54

towar też mi dowożą w każdej chwili i w każde miejsce oczywiście gratis Dostarczenie towaru to obecnie standard, czy gratis, to pewien nie jestem bo to forum nie ekonomiczne. Nie mniej, sam długi czas dokładałem do interesu pięć dni w tygodniu, a żyłem za to, co w weekend odłożyłem. Świat schodzi n...
czw sty 23, 2014 18:13

Witam,Nie robię zakupów w hurtowniach elektrycznych, właściwie robię, ale nie na tyle aby mieć "specjalne warunki współpracy". Stąd moje pytanie: Jak to działa? Witaj. System lojalnościowy taki sam, jak na stacjach paliw czy w marketach, ale- jeśli kupujesz na własną działalność, możesz liczyć na r...
wt gru 24, 2013 0:56
Temat: Inspektor domaga się świadectwa spawdzenia miernika
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 7707

Re: Inspektor domaga się świadectwa spawdzenia miernika

Jak Pisałem na wstępie mierniki były nowe ale po sprawdzeniu przez wskazaną przez inspektora firmę tylko udowodniło prawdę co pisze firma Sonel w swoich papierkach .Dlatego wystąpiłem do przełożonego o zwrot kosztów sprawdzenia i koszt opóźnienia w pacach.Ciężko było,trochę trwało ale się opłacało ...
pn gru 23, 2013 22:36
Temat: Pomiary z punktu widzenia opłacalności i zarobków
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 6895

Re: Pomiaru z punktu widzenia opłacalności i zarobków

A co do sprzętu jaki polecacie ? Myślę nad Sonel MPI 520. Jakiś tańszy odpowiednik czy nie ma sensu szukać tu oszczędności ? Witam. Moim zdaniem, każdy, który w swojej specyfikacji technicznej ma zagwarantowane spełnianie warunków normy EN 61557, nadaje się. Reszta, to rzecz gustu i upodobań. Pozdr...
ndz gru 15, 2013 14:33
Temat: Wartość impedancji pętli zwarcia dla....
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 7700

Re: Wartość impedancji pętli zwarcia dla....

Wyczuwam w twoim pytaniu ironię,ale odpowiem tak- jeżeli stwierdziłbyś tak wysoką impedancję w/g Ciebie 7651/7682 to oznacza ogólnie, że badana przez Ciebie instalacja jest w tragicznym stanie i nadaje się do wymiany powiem więcej nie powinna istnieć Witam, bynajmniej nie jest moją intencją ironizo...
sob gru 14, 2013 23:35
Temat: Wartość impedancji pętli zwarcia dla....
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 7700

Re: Wartość impedancji pętli zwarcia dla....

jakubgalicyjski pisze:A stąd minimalna wymagana wartość impedancji to 230V:0,03A= 7666,666
Precyzja jak w zegarku szwajcarskim! A co zrobić w przypadku impedancji pomierzonej Z=7667 +/-15(Ω)?
I..Jaka będzie maksymalna wartość, skoro określono minimalną?