Znaleziono 1872 wyniki

autor: Simcode
ndz mar 29, 2020 19:40
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Fotowoltaika w instalacji TN-C
Odpowiedzi: 225
Odsłony: 5324

Fotowoltaika w instalacji TN-C

Ma kolega rację, różnicówka nic tu nie wniesie, czy ona by była czy nie. Nie przekręcaj . Jest opcjonalna w instalacjach, w jednych jest zabudowana na stale a w drugich jest budowana jeśli wymagają tego przepisy. A czy w nowo budowanych instalacjach( a taką jest instalacja PV) ma być to zajrzyj do ...
sob mar 28, 2020 16:32

Kolego popatrz na moje schematy które są poprawne, a popatrz na ten. Sami wycieliście RCD które zasila odbiorniki Ja też niczego nie wycinałem . A o opcji RCD już pisałem, w każdej instrukcji instalacji PV mamy wzmiankę o budowie takiego aparatu. Oczywiście w instrukcji uznanych firm. Nie wiem czy ...
pt mar 27, 2020 23:47

BTW Simcode jak już mnie tak sztorcujesz to kropki, przecinki stosuje się tuż za wyrazami, a nie po spacji... i nie piszę to po to aby Cię zdyskredytować tylko po to bo lepiej się czyta. Człowiek uczy się całe życie i... Dzięki i pozdrawiam Łukasz Kolego Łukasz masz rację ale tu nie czas na takie d...
pt mar 27, 2020 23:23

Nie, na przełączniku. Jest PE do PE .
Po za tym chcę zwrócić uwagę na RCD też nie jest odwrotnie jak nam sugerują niektórzy a to generator.
pt mar 27, 2020 22:57

lukbok pisze:
pt mar 27, 2020 22:51
Czy punkt zerowy w Inwerterze jest uziemiany?
Odpowiedź - NIE
lukbok pisze:
pt mar 27, 2020 22:14
Elmontjs właśnie o ten mostek od 20 postów mi chodziło.
Zdecyduj się ma być czy nie . Bo zaczynasz płynąć.
A przede wszystkim powróćcie do tematu bo wychodzicie po za temat i to dużo .
pt mar 27, 2020 22:54

Teaz to ja Cię kolego nie rozumiem Spójrz w schemat na przełącznik . Dlatego sieć TN-C nie ma praw bytu i tu ( inwerter) i tam . Bo łączysz ją z PEN a tu jest połączenie PE do PE . Rysunek w kolorze to dobrze wyjaśnia. Zgodnie z wytycznymi ZE do przyłączania zasilania PV i agregatów ma być odłączan...
pt mar 27, 2020 22:32

Kolego jeden z drugim czy wy czegoś nie widzicie i nie znacie schematów . Przewód PE ma swoje połączenie z przewodem PE sieci a nie z PEN .Przewód PE jest przyłączony do szyny głównej i uziemiony . Rysunek dajcie w kolorze to wam się rozjaśni. Mostek w agregacie ma uziemić punkt zerowy agregatu tak ...
pt mar 27, 2020 21:23
Forum: Powitalnia
Temat: Witam
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 86

Witam

Ale przedstaw się co robisz kim jesteś , wykształcenie. A nie witam tak po nowemu łokciem.
pt mar 27, 2020 21:18

Simcode chciałem rysunek generatora prądotwórczego ale nie inwertera. Tak abyśmy mieli porównanie i odpowiedź czy przyłączenie PV do TN-S wygląda jak przyłączenie każdego innego generatora. Dodatkowo na rysunku trzeba by było zobaczyć jak w tym generatorze są prowadzone i skąd N i PE A o czym jest ...
pt mar 27, 2020 20:29

W koło bijemy tą pianę stąd po raz 3 lub 4 proszę Cie abyś wstawił rysunek z fachowej literatury pokazujący przyłączenie generatora do sieci TN-S. Generatora o mocy kilku/kilkunastu kilowatów do zasilenia np. całego domu Przecież takie schematy tu padały? Podawał je nawet kolega bezpieczniki 123 . ...