Znaleziono 1964 wyniki

autor: Simcode
pn sty 18, 2021 20:55
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Świadectwa kwalifikacyjne - przedłużenie z powodu pandemii?
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1244

Świadectwa kwalifikacyjne - przedłużenie z powodu pandemii?

Mając na uwadze nadal trwający stan epidemii, Prezes URE proponuje dalsze przedłużenie ww. terminów. Intencją Prezesa URE jest, aby: Już pisałem wcześniej prezes nie ma żadnej mocy prawnej, to jego pobożne rzeczenie . Rozporządzenie i tylko . U mnie dawniej bywało; jak pracowałem u kogoś to często ...
ndz sty 17, 2021 10:40

Świadectwa kwalifikacyjne

Tak tylko ja pracuje w zakładzie i zakład powinien mnie wysłać nie wiem czy mogę pracować Dwie oddzielne sprawy. Zakład pracy nie może zatrudniać pracownika na stanowisku gdzie potrzeba świadectw kwalifikacyjnych a których nie ma lub są nie ważne. Druga sprawa to przedłużenie tych świadectw . Leży ...
sob sty 16, 2021 21:04

Świadectwa kwalifikacyjne

zostały przedłużone do 31 06 2021 zgodnie z propozycją prezesa URE czy już są nieważne Powiem szczerze że nie słyszałem o takim wydłużeniu ja swoje prolongowałem parę miesięcy temu. Więc jaki problem zadzwonić do miejsca gdzie chcesz to zrobić jak się to teraz odbywa. Po za tym propozycja prezesa U...
sob sty 16, 2021 11:49
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 21929

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

luka2nd pisze:
pt sty 15, 2021 12:20
Może i ma Kolega rację, nie mam siły drążyć tematu
My tu 4 strony napisali jak można spartaczyć przepisy w naszym kraju przez ministerialnego knota. Ale jak nasze przysłowie mówi - jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o .....W tym kraju wszystko można kupić nawet uczciwość , jest dość tania.
pt sty 15, 2021 11:27
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Wyłączniki nadprądowe w instalacjach eletrycznych
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1255

Wyłączniki nadprądowe w instalacjach eletrycznych

Ja stosuje zawsze na gniazdkach wyłączniki B16, a na oświetlenie B10. I tego się trzymaj. z wieloma głosami, że od jakiegoś czasu gniazdka w domu zabezpiecza się wyłącznikami B20, a obwody oświetlenia wyłącznikami B16. Niech te głosy podają jakikolwiek przepis , normę że wolno takie wartości stosow...
wt sty 12, 2021 21:41
Temat: Norma w rozporządzeniu PN IEC 60364-5-523
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2827

Norma w rozporządzeniu PN IEC 60364-5-523

Myślę że PKN znajduje się na drabinie ważności nieco niżej jak ministerstwo. To tak teoretycznie. Daję przyklad; W Rozporządzeniu o warunkach technicznych budynków mamy jasno napisane że jedynym uziemieniem budynku jest uziemienie fundamentowe , a w inetrpretacji ministerialnej tej samej co wydała ...
wt sty 12, 2021 19:27
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 21929

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

natomiast nie jest napisane, że sama musi wykonać oględziny i pomiary. Czy ty i ja o tym piszemy- nie. Ty sobie pomiary wykonuj ile chcesz . Tylko o tym że twój protokół po wykonanych badaniach obecnie to papierek bez wartości. I nie możesz go nazwać protokołem badań pomiarów elektrycznych instalac...
wt sty 12, 2021 19:22

zygimar pisze:
pn sty 11, 2021 19:52
Ale w razie W co na to powie sąd?
Też trzeba o tym myśleć jeżeli ktoś pozwie projektanta
Nie pozwie ręczę . Musisz znać orzecznictwo w tej kwestii i stanowisko PKN na temat powoływania norm w rozporządzeniach. One jest jednoznaczne.
pn sty 11, 2021 18:17

A tekst jednolity rozporządzenia wrzesień 2020 później jeszcze 2 zmiany ale w załączniku dot. norm nic nie zmieniali. Ciekawie jak prawnicy to interpretują? Do rozporządzeń i ustaw zawsze należy podchodzić z dużą rezerwą na myślenie. Normy opracowuje grono fachowców, a rozporządzenia i ustawy powst...
pn sty 11, 2021 15:55

W rozporządzeniu - tekst jednolity jest norma PN IEC 60364-5-523 - w PKN jest zastąpiona przez PN HD 60364-52. Którą zgodnie z prawem należy stosować? W rozporządzeniach ze względu na czas ich opublikowania może występować stare określenie normy . A druga sprawa to 523 jest z 2001 roku a 5-52 jest ...