Znaleziono 2051 wyników

autor: Simcode
pn lip 05, 2021 17:42
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Czy uprawnienia E są wystarczające do zdjęcia plomby.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1037

Czy uprawnienia E są wystarczające do zdjęcia plomby.

Wszyscy dobrze wiemy jak wyglądają egzaminy kwalifikacyjne dla elektryków więc troszeczkę więcej wyrozumiałości, bo inaczej tak tej Polski nie zbudujemy. Ale co maja egzaminy do twojej wiedzy. Nabyłeś ja częściowo w szkole a reszta powinna być nabyta w ciągu tych 5 lat. To wystarczający czas na nau...
ndz lip 04, 2021 21:21
Temat: Czy uprawnienia E są wystarczające do zdjęcia plomby.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1037

Czy uprawnienia E są wystarczające do zdjęcia plomby.

Takowe uprawnienia posiadam już 7 lat, jednak od 5 lat wykonuję prace elektryczne jako elektryk więc wiedzę techniczną posiadam jednak nigdy się nie interesowałem do jakiego stopnia mogę nimi władać, ponieważ zawsze miałem przy sobie kierowników z którzy mnie nadzorowali. Zawsze jak czytam taki tek...
pt lip 02, 2021 20:36
Temat: Odpowiedzialność za wypadek gdy urządzenia działały niezgodnie z deklaracją producenta?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 1388

Odpowiedzialność za wypadek gdy urządzenia działały niezgodnie z deklaracją producenta?

, jedynie sąd i biegli mogą zdjąć odpowiedzialność z właściciela Ale my tu tylko dyskutujemy więc nam wolno to robić . W świecie realnym mamy tak jak pisałeś i ja też biegłych i sąd. Czego nie rozumie nasz szanowny kolega DesignMaintenance . Myślę że wystarczającym przykładem są wyłączniki różcicow...
czw lip 01, 2021 20:50
Temat: Odpowiedzialność za wypadek gdy urządzenia działały niezgodnie z deklaracją producenta?

Odpowiedzialność za wypadek gdy urządzenia działały niezgodnie z deklaracją producenta?

Pierwsza: stan i wyposażenie techniczne obiektu nie zgadzają się z wykazanymi w protokole W tamtym przypadku podczas montażu nowego biurowca elektrycy pomylili fazę z PE w gniazdku. co udowodnił biegły . Ale to pomiarowiec dostał areszt za to że poświadczył że przemierzył w/w gniazdko. bo od pomiar...
czw lip 01, 2021 17:24

Po czasie od wykonania w instalacji pomiarów udokumentowanych protokołem nie da się niezbicie dowieść że pomiarowiec wykonał pomiary po łebkach lub nie wykonał ich wcale - jeśli tylko protokół napisany jest dobrze a ten co go pisał wie co robi i widział obiekt. Jest pan w błędzie da się. Na naszym ...
czw lip 01, 2021 17:13
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Zamiana przełącznika z napędem silnikowym na układ styczników
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 569

Zamiana przełącznika z napędem silnikowym na układ styczników

Pomyślałem aby zastąpić ten układ innym układem stycznikowym lecz mam kilka wątpliwości: Pierwsza sprawa to dokumentacja tego urządzenia. Czy wiesz że zmieniając sposób zasilania musisz zmienić dokumentacje. Bo w razie wypadku przy tej maszynie ty będziesz odpowiadał za skutki jego. Jeżeli zastosuj...
wt cze 29, 2021 15:10
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym
Odpowiedzi: 52
Odsłony: 29723

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

dodam, że wg mnie jest to dość dziwne, że nie ma nigdzie wprost napisane, że wymaga. Tylko na podstawie tego co powinno być w protokole wnioskować trzeba, że te uprawnienia są wymagane. Ponieważ od wielu-wielu lat w naszym państwie dokonuje się "wiwisekcję" przeróżnych przepisów rozporządzeń , usta...
sob cze 12, 2021 21:02
Temat: Praca jednego elektryka na 2-giej i 3-ciej zmianie
Odpowiedzi: 111
Odsłony: 61144

Praca jednego elektryka na 2-giej i 3-ciej zmianie

Ja dalej cierpliwie czekam na jakieś pozytywne głosy w tym temacie. Kolego Stanca, a o czym to świadczy że nie ma pozytywnych oddźwięków w tej sprawie a są same negatywne. Rządzący jak i instytucje nadzorujące pracę ludzką są opanowani sterowaniem przez ośrodki trzymające władzę . I naprawdę nie ch...
pn cze 07, 2021 22:07
Temat: Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

luka2nd pisze:
pn cze 07, 2021 19:19
I niby gdzie jest tak napisane? Bo ja nic takiego w prawie budowlanym nie znalazłem.
A co masz w 62a.
ndz cze 06, 2021 22:27

luka2nd pisze:
ndz cze 06, 2021 21:04
Gdzie niby jest napisane, że nie mogę dokonać przeglądu instalacji? Bo według mnie zapis:
Przegląd mogą zrobić by być dokładnym, ale protokołu po kontrolnego nie podpiszą.