Znaleziono 2144 wyniki

autor: Simcode
ndz sty 16, 2022 19:50
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Czy aparat różnicowo-nadprądowy 1p+N zamiast różnicówek i sSek to nadmiar?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 600

Czy aparat różnicowo-nadprądowy 2p zamiast różnicówek i sSek to nadmiar?

Luna.Vulpo pisze:
ndz sty 16, 2022 18:59
Dwa razy droższe bym zrozumiał. Ale pięć?
Pięć to nie znalazłem ale w TIM-e jeden jest po 11,70 zł i drugi 50,10 zł. Sprawa jest prosta, czego sie więcej sprzedaje to jest tańsze . Ferrari jest wielokrotnie droższe od BMW choć osiągają podobne prędkości.
sob sty 15, 2022 18:40
Temat: Czy aparat różnicowo-nadprądowy 1p+N zamiast różnicówek i sSek to nadmiar?

było to: TN-CS, z rozdziałem w rozdzielnicy. Czyli kto bogatemu zabroni. to jedyna zaleta? Chyba nie, mniej aparatury -mniejsza awaryjność . Może za kilka lat się do tego przyzwyczaimy że można budować jeden aparat zamiast dwóch tak jak do wielu rzeczy już przywykliśmy. Pamiętam że nie tak dawno wi...
pt sty 14, 2022 22:03

A sprawdziłeś jaki rodzaj sieci zasilą te eski? Rodzaje systemów sieci mamy TN-C /TN-S / TT / IT . - użycie RCBO poza ceną ma jakieś wady? A jakie są zalety? Tak, zajmują mniej miejsca w rozdzielnicy. podówjna (1p+N) też, tylko drożej? To jaka jest zaleta? A sprawdziłeś jaki rodzaj sieci zasilą te ...
pt sty 14, 2022 21:24
Forum: Zdjęcia i filmy
Temat: Gdzie błąd?
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 1191

Gdzie błąd?

Myślę, że nie masz racji. Symbole o których mówisz to wskazanie, jak należy montować rozłącznik (gdzie góra a gdzie dół). Co do zasilania , nie masz racji , sprawdź w DTR-ce rozłącznika: To ja polecę stronę 112 w tejże DTR-ce. Zobacz też na str. 126 z której strony podpięte jest zasilanie To zdjęci...
pt sty 14, 2022 19:54

Gdzie błąd?

Nie ma znaczenia z której strony podepniesz zasilanie do rozłącznika RBK, Nie prawda kolego . Na zdjęciu masz aparat firmy Apator a ta rozróżnia się czy zasilanie jest od góry czy od dołu. Dlatego firma ta jak zresztą wiele oznacza to w specyfikacji i na samym aparacie. Apator ma symbole SG ( góra)...
pt sty 14, 2022 17:52
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Kiedy zmieniało się prawo/norma, że PEN ma mieć min 10mm2?
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 2187

Kiedy zmieniało się prawo/norma, że PEN ma mieć min 10mm2?

Ja też nie wiem o czym ten kolega napisał, więc zapytałem.
pt sty 14, 2022 17:50

Luna.Vulpo pisze:
pt sty 14, 2022 12:42
Ostatnio widziałem, że montowane są podwójne (1P+N) eSki, jednak taka eska to ok 50zł. No to już niedaleko do różnicówki zintegrowanej z eską.
A sprawdziłeś jaki rodzaj sieci zasilą te eski?
A nie ma w sprzedaży RCBO? Od 20 lat chyba są.
pt sty 14, 2022 17:46

Gdzie błąd?

elmontjs pisze:
pt sty 14, 2022 12:20
Oto pierwsza fotka z cyklu "gdzie błąd" (pytania pomocnicze wskazane
Nie wiem gdzie te pomocnicze pytanie, ale kable odpływowe są do RB -ów odwrotnie podłączone od dołu. Co sprawia że bezpieczniki po otwarciu są pod napięciem.
czw sty 13, 2022 19:48
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Kiedy zmieniało się prawo/norma, że PEN ma mieć min 10mm2?
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 2187

Kiedy zmieniało się prawo/norma, że PEN ma mieć min 10mm2?

Konowal pisze:
czw sty 13, 2022 15:35
Simcode pisze: ↑pt sty 07, 2022 21:11
Nieprawda - mógł opatentować , ale nie zrobił tego. Był nie tylko wynalazcą ale i społecznikiem. Wystarczy sobie cokolwiek o nim przeczytać. Np. https://wynalazca.tv/ignacy-lukasiewicz ... biorca/#10
A gdzie to jest ?