Znaleziono 2044 wyniki

autor: Simcode
sob cze 12, 2021 21:02
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Praca jednego elektryka na 2-giej i 3-ciej zmianie
Odpowiedzi: 111
Odsłony: 59831

Praca jednego elektryka na 2-giej i 3-ciej zmianie

Ja dalej cierpliwie czekam na jakieś pozytywne głosy w tym temacie. Kolego Stanca, a o czym to świadczy że nie ma pozytywnych oddźwięków w tej sprawie a są same negatywne. Rządzący jak i instytucje nadzorujące pracę ludzką są opanowani sterowaniem przez ośrodki trzymające władzę . I naprawdę nie ch...
pn cze 07, 2021 22:07
Forum: Pomiary elektryczne
Temat: Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 27067

Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

luka2nd pisze:
pn cze 07, 2021 19:19
I niby gdzie jest tak napisane? Bo ja nic takiego w prawie budowlanym nie znalazłem.
A co masz w 62a.
ndz cze 06, 2021 22:27
Temat: Odbiór elektryczny domku jednorodzinnego i przewody w kominie wentylacyjnym

luka2nd pisze:
ndz cze 06, 2021 21:04
Gdzie niby jest napisane, że nie mogę dokonać przeglądu instalacji? Bo według mnie zapis:
Przegląd mogą zrobić by być dokładnym, ale protokołu po kontrolnego nie podpiszą.
ndz cze 06, 2021 20:54

Ale przecież art. 62 nie dotyczy odbiorów, tylko okresowej kontroli technicznej. Dlatego pisałem. My tu 4 strony napisali jak można spartaczyć przepisy w naszym kraju przez ministerialnego knota Czyli odebrać dom możesz a już po 5 latach przeglądu nie możesz . Chyba większe wymagania stawia się prz...
ndz cze 06, 2021 13:23
Forum: Błędy w sztuce
Temat: Wiwat odgromówka, wiwat partacze.
Odpowiedzi: 260
Odsłony: 135856

Wiwat odgromówka, wiwat partacze.

Kolejne fotki z szpitala w Zabrzu. Norma pracy specjalistów od klimatyzacji to łapanie się przewodami i rurami do instalacji odgromowej.
Oraz druga fotka to instalacja pozioma na murze pionowym.
ndz cze 06, 2021 11:44

Skoro Kolega Simcode odesłał innego Kolegę do tego tematu w związku z pytaniem o odbiór instalacji elektrycznej, to chciałbym dodać swoje pięć groszy. Dyskusja toczy się wokół art. 57 ustawy prawo budowlane, zgodnie z którym: Art.57.1. Do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub w...
wt cze 01, 2021 20:26
Forum: Zdjęcia i filmy
Temat: Elektryk był wcześniej
Odpowiedzi: 78
Odsłony: 76824

Elektryk był wcześniej

że budowlańcy nadal mają elektryków w d... Myli się kolega, bo oni sami stają się elektrykami. bo lepiej wrzucić bednarkę do rowu przy okazji robienia przyłącza To i tak jest dobrze mamy w naszym forum temat gdzie dajemy zdjęcia takich prac budowlanych,30 cm płaskownika pod kostką też wystarczy . N...
ndz maja 30, 2021 16:06
Temat: Jakie uprawnienia do odbioru instalacji
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 784

Jakie uprawnienia do odbioru instalacji

Nie dawno był temat u nas o tym twoim problemie. Czytaj od 3 strony.
https://ise.pl/forum/pomiary-elektryczn ... 2?start=20
pt maja 28, 2021 22:06
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Badania po wymianie podzespołów, modernizacji urządzenia?
Odpowiedzi: 64
Odsłony: 39062

Badania po wymianie podzespołów, modernizacji urządzenia?

Temat trochę pozostał na uboczu, a szkoda. Doszły nowe normy, rozporządzenia, a problemy pozostały stare. Z przeróbkami maszyn trzeba postępowac roztropnie i nie szukać sobie problemów. Przeróbka maszyny to wielka odpowiedzialność. Kolegom zajmującym się maszynami polecam ten temat. Może nie na ubo...
pt maja 28, 2021 21:09
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Przemysłowy układ sterowania drogą radiową
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 383

Przemysłowy układ sterowania drogą radiową

I właśnie moja w tym głowa, bym wymyślił jak to zrobić, by taka sytuacja fizycznie nie mogła mieć miejsca. Ale ty wymyślisz coś nawet genialnego pamiętaj najsłabszym ogniwem jest człowiek . A dla PIP podczas kontroli i tak musisz mieć dokumentacje bo inaczej ..".dupa zbita" jak mówił komendant do R...