Znaleziono 1837 wyników

autor: Simcode
czw lut 27, 2020 19:12
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Fotowoltaika w instalacji TN-C
Odpowiedzi: 130
Odsłony: 2768

Fotowoltaika w instalacji TN-C

A potem się je ponownie łączy z przewodem PEN, nie -szok. Kolego masz foto od strony PV gdzie jest N z PE połączony ? I gdzie na zdjęciu masz sieć TN-C ? Albo inaczej jaka to jest sieć ? Temat kolego przeczytaj . Falownik ma WBUDOWANY RCD, rozumiesz co to znaczy? Pilnuje prądu upływu w obwodzie sta...
śr lut 26, 2020 21:36

Być może cię to zaskoczy, ale tworząc PE i N łączy się te przewody na wspólny zacisk PEN. Szok, prawda? A potem się je ponownie łączy z przewodem PEN, nie -szok. W instrukcji, którą zacytowałem jest jasno napisane, że FALOWNIK MA WBUDOWANY WYŁĄCZNIK RÓŻNICOWOPRĄDOWY, Czytasz co piszesz. Czy wolno p...
śr lut 26, 2020 20:35

luka2nd To poproszę o te lokalne przepisy, które wymagają stosowania RCD do urządzeń przyłączonych na stałe. Wpierw piszesz że producenci nie zalecają RCD, a potem podajesz instrukcję firmową gdzie jasno jak byk pisze że należy stosować . A co do naszych lokalnych przepisów ( Polskie) mówią one wyr...
czw lut 20, 2020 21:03
Forum: Zdjęcia i filmy
Temat: Z warsztatu elektryka ;)
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 277

Z warsztatu elektryka ;)

Zapewne jakaś tablica warsztatów szkolnych . Ale ładna , mnie zawsze urzeka że ktoś coś chciał zrobić . Dziś tylko tandeta .
wt lut 18, 2020 17:37

Normy nie są obowiązkowe Co nie znaczy że nie należy ich przestrzegać. A to wielka różnica . Bo po twojej wypowiedzi można zrozumieć właśnie to, że można montować PV w byle jakiej instalacji nawet nie spełniającej jakiekolwiek warunki bezpieczeństwa. A po za tym tylu tu fachowców od norm ale nikt c...
ndz lut 16, 2020 21:02

Ale czy wstawienie w tę instalację źródła prądu w postaci falownika fotowoltaicznego tę sytuację pogorszy? Przecież instalacja nie będzie bardziej obciążona, zmieni się jedynie kierunek przepływu energii, i to w gruncie rzeczy tylko w WLZ-cie. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę, ale według mnie w...
ndz lut 16, 2020 18:41

Owszem mają związek, jeśli się stoi na stanowisku że instalacja fotowoltaiczna stwarza zagrożenie dla użytkowników instalacji TN-C. Gdyby tak było, to mój falownik pogorszyłby warunki ochrony u sąsiada z jego starą dwużyłową instalacją - nasze instalacje są galwanicznie połączone. A czym to poparłe...
pt lut 14, 2020 21:27

Przecież można wykonać uziemienie i GSW następnie GSW połączyć z szyną PEN Pierwsze pytanie do ciebie wiesz co znaczy nazwa GSW . Jest częścią układu uziemiającego instalacji, umożliwiająca połączenie elektryczne pewnej liczby przewodów w celach wyrównania potencjałów (uziemieniowych); Po co tworzy...
śr lut 12, 2020 20:50

luka2nd pisze:
śr lut 12, 2020 19:37
Z ciekawości zajrzałem do instrukcji montażu Froniusa, Solaredge i SMA
Froniusa pomijamy ci co go znają to wiedzą co to jest. O pozostałych trudno mi mówić, ale ciekawe jak rozwiążą problem że sieć wychodząca z inwertera jest izolowana.
śr lut 12, 2020 18:32

Jeśli pozwolisz dodam temat który tu już był. https://ise.pl/forum/urzadzenia-maszyny-sieci-i-instalacje/mozliwosc-podlaczenia-invertera-fotowoltaicznego-w-ukladzie-tn-c-19207 Kolega miał podobne przemyślenia. Moim zdaniem takowe podłączenie inwertera do sieci TN-C nie ma prawa bytu. Ten sam problem...