Znaleziono 13 wyników

autor: krsz
czw kwie 16, 2015 15:08
Forum: Instalacje strukturalne oraz inteligentny budynek
Temat: Inteligentny budynek - jaki wybrać system?
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 8427

Re: Inteligentny budynek - jaki wybrać system?

Nie żebym jakoś bronił swojej wersji na PLC. Ma szereg wad. Ale akurat o awarie samego sterownika nie tak łatwo. Są to urządzenia które muszą sprawdzić się w przemyśle gdzie ich awaria to nie tylko nie wygoda bo światło nie działa, ale ogromne straty finansowe.. Można by np jeśli ktoś się boi dać np...
śr kwie 15, 2015 14:21

Mój przedmówca ST poruszył poważny problem. Nie można się nie zgodzić. Gorsza sprawa ze stworzenie budynku który choćby udawał inteligentny jest ciężkie do osiągnięcia. Taki budynek musiał by mieć automatycznie rekinfigurowalny system sterowania. Np. Uczyć się kiedy my wracamy z pracy a nie tylko od...
śr kwie 15, 2015 13:54

Witam. Myślę że kombinować na różne sposoby. Osobiście uważam że całkiem dobrym i przede wszystkim z dużymi możliwościami rozwiązaniem jest użycie sterownika (sterówników) PLC. Generalnie operujemy na przewodach telekomunikacyjnych w zakresie sygnałów. Wyjścia sobie albo ciągniemy z rozdzielnicy alb...
pt lut 13, 2015 12:17
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Ile obwodów na jednej różnicówce ???
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 12344

Re: le obwodów na jednej różnicówce ???

No właśnie, więc włącznik i tak bedzie spełniał swoja rolę tyle że bedzie niedogodnośc; brak prądu do czasu znalezienia wadliwego urządzenia ??? Dokładnie tak. Po jednej różnicówce na obwód to moża sobie dawać jak się ma 3 czy 4 obwody. Nie róbmy jaj. Jak robi się bardziej rozwinięte instalacje np ...
śr paź 22, 2014 13:21
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Po odłączeniu PE nie działa siła
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1155

Re: Po odłączeniu PE nie działa siła

Elektrycy to jest dziwna nacja zawodowa, żaden nie przyjdzie zrobić pomimo że się mu proponuje dwa razy więcej, a jak człowiek jest zmuszony sam sobie radzić to mu nawet na forum nie pomogą. Witam. Mimo że sam jestem elektrykiem zgodzę się z Twoją opinią. Większość z moich kolegów zwyczajnie zachow...
śr paź 15, 2014 13:19
Forum: Światło i oświetlenie
Temat: Równoległe połączenie zasilaczy LED
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 5501

Re: Równoległe połączenie zasilaczy LED

Brak podstawowych danych w temacie zasilaczy,liniowe można łączyć najwyżej najsłabszy siądzie (niedopuszczalne), impulsowe nie zalecane (po stronie wtórnej, nawet tego samego producenta). Kolega ma rację. Z tym że porządne firmy robią takie że można je połączyć równolegle. A jest jeszcze kwestia że...
śr paź 15, 2014 13:09
Forum: Jakość energii elektrycznej
Temat: Zaczyna brakować "prądu" - co dalej ?
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1472

Re: Zaczyna brakować "prądu" - co dalej ?

Wczoraj na wp przeczytałem że jest zielone światło dla elektrowni atomowej - ma być oddana do 2025r - jest alternatywa. http://www.biztok.pl/gospodarka/elektrownia-atomowa-w-polsce-ruszy-w-2025-r_a18078 Fajnie. Jestem za. Tylko co do tego czasu? Nawet jak zdążą w co wątpię. Już raz w Polsce próbowa...
czw paź 09, 2014 15:31
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Bateria kondensatorów - sposób wykonania
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 3471

Re: Bateria kondensatorów - sposób wykonania

Panowie ja nie twierdzę że tyrystorow nie ma i są Tylko styczniki. Powiedziałem ze jest metoda. Sprawdzałem w notatkach z wykładów. Profesor Hanzelka też wspominał o tej metodzie. I to już dobre kilka lat temu. To ze ktoś z Was jej nie stosuje to nie jest powód do ataku na człowieka który wskazuje z...
czw paź 09, 2014 13:49
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Bateria kondensatorów - sposób wykonania
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 3471

Re: Bateria kondensatorów - sposób wykonania

Nie słyszałem o takim układzie - może jakieś szczegóły kolega ujawni - chetnie poczytam. [/quote] osobiście nie pracuję na co dzień przy poważnych kompensatorach więc nie wiem jak to jest stosowane. Ale pamiętam że dobre parę lat temu już czytałem o tych rozwiązaniach. Cała zabawa polega na tym że g...
czw paź 09, 2014 13:43
Forum: Energia odnawialna
Temat: Niewykorzystana i marnowana energia
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1607

Re: Niewykorzystana i marnowana energia

Kiedyś czytałem że kolarze zawodowi potrafią przez godzinę swoimi nogami produkować moc ciągłą rzędu 400W. Ciekawe jak się to ma do amatorów na siłowni. Kiedy inwestycja by się wróciła :)