Znaleziono 37 wyników

autor: Artur_Dor
ndz paź 10, 2021 15:23
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Odmowa podania informacji o sieci.
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 212

Odmowa podania informacji o sieci.

Dostałeś odpowiedź w jakim układzie pracuje sieć Ale po co Ci przekrój zasilania ?? Zasilanie doprowadzone do ZK jest kablem YKY - a przekrój jak dla Ciebie to nie ma znaczenia. Jeżeli wielomieszkaniowa zabudowa to do ZK jest własność zakładu a reszta to własność spółdzielni Zabezpieczenie sieci - p...
wt sie 17, 2021 16:14
Forum: Ochrona odgromowa i przepięciowa
Temat: "Wspomożenie" uziomu fundamentowego w ochronie odgromowej
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1118

"Wspomożenie" uziomu fundamentowego w ochronie odgromowej

Jeżeli jest uziom 3 ohm to czego tu się czepiać ?? Jak pomiar jest właściwy to co TY chcesz więcej ?? Na zasadzie ja wiem, że zbrojarz to partacz i musiał źle wykonać Jeżeli bednarkę przyspawał do zbrojenia a zbrojenie między sobą jest skręcane, całość jest zalana betonem i zawibrowana - to by znacz...
wt sie 17, 2021 16:06
Forum: Urządzenia, maszyny, sieci i instalacje
Temat: Zabezpieczenia przedlicznikowe jak ugryźć
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 2010

Zabezpieczenia przedlicznikowe jak ugryźć

Tak na początek - mam słaby Internet i nie będę pisał z cytatami. Pisząc posty byłem przekonany, że rozmawiamy o przyłączu napowietrznym post nr1 , w powyższym czytam o przyłączu kablowym. Napisałem, że można zmufować przewód x10 z takim samym - a czytam że nic takiego nie napisałem Przyłącz z linek...
wt sie 17, 2021 8:19

Babcia ma a ja nie - a co to za pisanie bzdur ? Robisz nową instalację wg. nowych standardów i po temacie. Jak chcesz robić partyzantkę to osobiście, życzę powodzenia i nie zadawaj pytań tylko rób - TU i na elektrodzie nikt poklasku na to nie da. Napiszesz kilka słów i chcesz pomocy. A My tu wróżbic...
pn sie 16, 2021 17:00

Jakie standardy Kto Ci takich bredni naopowiadał. Wykonujesz pracę, dzwoni właściciel posesji zgłasza potrzebę zaplombowania i plombują, doliczają coś koło 65 zł do rachunku i po temacie. Właściciel chałupy na pytanie czemu było rozplombowane odpowiada Dymiło się z za licznika, przyjechało pogotowie...
sob sie 14, 2021 20:28
Temat: Brak przewodu ochronnego do lampy
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 278

Brak przewodu ochronnego do lampy

Przeczytaj o co pytasz, co Ci odpowiedział Luna.Vulpo i masz odpowiedź Co ma wspólnego z jakiego RCD jest zasilany jaki obwód jak pytasz od ochronę. Ochrona w każdej chwili, w każdym miejscu może być łączona ze sobą obojętnie z jakiego czy z jakich jest obwodów. Czego nie rozumiesz w poprzedniej odp...
wt lip 27, 2021 19:46
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Czy można/wolno położyć 5 żyłowy kabel od złącza TN-C do rozdzielnicy?
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2659

Czy można/wolno położyć 5 żyłowy kabel od złącza TN-C do rozdzielnicy?

Pierwsze słyszę aby był wymóg uziemiania ZK w którym jest licznik (czyli ZKP). Wymóg uziemiania jest ale budynku do którego przychodzi zasilanie. Część za licznikiem jest własnością odbiorcy a nie zakładu energetycznego. Standard techniczny nr 11/2015 budowy układów uziomowych w sieci dystrybucyjne...
ndz lip 25, 2021 11:09
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Czy można/wolno położyć 5 żyłowy kabel od złącza TN-C do rozdzielnicy?
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2659

Czy można/wolno położyć 5 żyłowy kabel od złącza TN-C do rozdzielnicy?

Są Ogólne wytyczne co do ZK (złącz kablowych) w temacie uziemienia i jego wartości. Nikt nie będzie rozróżniał czy od trafo, innego złącza czy czegokolwiek innego jest kilka czy kilkadziesiąt metrów. Jak się nie mylę to każde ZK musi mieć własny uziom >10 ohm. Bez tego uziomu inwestor (zakład) nie o...
czw lip 15, 2021 17:12
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Instalacja elektryczna w prowadzona podłogą.
Odpowiedzi: 68
Odsłony: 39309

Instalacja elektryczna w prowadzona podłogą.

Panowie a ja jeszcze dorzucę pytanie do tego wszystkiego Czy ktoś z Was wymieniał przewód ułożony w rurze osłonowej pod podłogą, w ścianie czy jakikolwiek inny sposób, chodzi o to czy to możliwe? Wiele osób argumentuje - rura osłonowa -> wymiana Ja z doświadczenia wiem, że nawet kable ułożone na kor...
wt cze 29, 2021 19:07
Temat: Kable elektryczne w podłodze
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 651

Kable elektryczne w podłodze

Dramat dla układającego styropian, będzie 3 dni wycinał kawałki aby dopasować podcięcia pod te szlauchy. Po raz kolejny dramatyzujesz z imieniu układaczy styropianu. Tylko po co ?? masz tam szfagra ?? Napiszę Ci jak widziałem to wykonane: Instalacje: elektryczne, wodne, kanalizy, powietrzne, wy i n...