Znaleziono 23 wyniki

autor: Artur_Dor
pn maja 27, 2019 21:03
Forum: Nie jestem elektrykiem, proszę o poradę
Temat: Wpięcie bednarki w rozdzielnicy
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 770

Wpięcie bednarki w rozdzielnicy

A nie lepiej skrócić bednarkę poniżej rozdzielnicy zamontować GSU i przejście zrobić linką żo min. 16mm ??
wt mar 12, 2019 21:27
Temat: Modernizacja przyłącza
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 220

Modernizacja przyłącza

Jak Tauron to pewnie TN-C Wnioskując to obecnie masz przyłącz napowietrzny Chcesz z przyłącza napowietrznego kablem "zejść" do tablicy licznikowej i teraz czy tablica będzie wewnątrz czy na zewnątrz budynku. A sam kabel 4x (Al vel Cu) i tu wstawiamy jakiś przekrój dobrany do mocy zamówionej. Zamiast...
czw mar 07, 2019 22:02
Forum: Błędy w sztuce
Temat: Żyła ż/z to wciąż czarna magia
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 3744

Żyła ż/z to wciąż czarna magia

luka2nd pisze:
Oczywiście był to żarcik, aczkolwiek z tego co do tej pory zauważyłem, linie kablowe energetyki w moich okolicach zawsze mają żyłę PEN w kolorze niebieskim i nikt się nie bawi w dodatkowe koszulki.
A u mnie w RE bez tego nie przejdzie odbioru
ndz mar 03, 2019 21:27
Temat: Umowa o przyłączenie do sieci - zwiększenie mocy z 20 do 32 kW
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 396

Umowa o przyłączenie do sieci - zwiększenie mocy z 20 do 32 kW

Zaczynasz zadawać pytania i chcesz odpowiedzi. Rozumie to gratuluję dociekliwości. Ale zadając pytania daj szanse na to by na nie odpowiedzieć. Nie wiemy co to za skrzynka metalowa - od zabezpieczeń ale jakich ... może by dokładniej coś opisać i dołożyć fotki. Część instalacji można robić samemu a c...
czw lut 28, 2019 17:44
Temat: Zmiana przyłącza na izolowane, przeniesienie licznika
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 191

Zmiana przyłącza na izolowane, przeniesienie licznika

Są firmy współpracujące z Tauronem. Możesz porozmawiać z kimś kto niedawno występował o warunki zasilania i przez firmę zostało wykonane przyłącze - weź namiary na taką firmę i zadzwoń porozmawiaj popytaj. W takim zakładzie pewnikiem są PHM i uprawnienia do PPN nie wspominając o wiedzy jak to załatw...
śr lut 27, 2019 17:23
Temat: Umowa o przyłączenie do sieci - zwiększenie mocy z 20 do 32 kW
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 396

Umowa o przyłączenie do sieci - zwiększenie mocy z 20 do 32 kW

Jeżeli masz istniejącą instalacje nową (3 lub 5 przewodową) przy rozdzielnicy głównej i jest bednarka połączona z rzeczoną rozdzielnicą linka ŻO (żółto zielona) fi 16mm masz na to odpowiednią dokumentacje (tzn. pomiary okresowe 5 letnie) to nic nie robisz. Czekasz na panów od dystrybutora en. el. kt...
śr sty 30, 2019 19:32
Temat: Kable średniego napięcia
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 277

Kable średniego napięcia

Najłatwiej wejść na stronę producenta i sprawdzić wymiary.
Możesz wejść np. na stronę ZPUE i tam podane są wymiary.
wt sty 15, 2019 19:45
Forum: Dyskusje o elektryce, elektrykach i nie tylko
Temat: Klucz patentowy do złącza kablowego
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 2502

Klucz patentowy do złącza kablowego

Też potwierdzę.
W Tauron Wrocław jak by pogotowie spotkało człowieka, który zagląda do części dystrybutora to pierwsze pytanie o upoważnienie imienne.
Brak takowego i policja co równa się poważne kłopoty.
A tak z ciekawostek to PPN-owcy z upoważnieniem mają dostęp tylko do masterki nN.
ndz wrz 09, 2018 18:44
Temat: Demontaż słupa wirowego
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 741

Demontaż słupa wirowego

To co piszę jest z perspektywy współpracy z Tauronem. Wiem jak takie tematy przebiegają w moim RE i można moje wypowiedzi brać pod rozwagę ale nie należy tego traktować jako wykładnie. A teraz wracając do tematu - koszt słupa - w RE to jest traktowanie jako śmieć - jak demontujemy "stare" wirowane b...
ndz wrz 09, 2018 14:51
Temat: Demontaż słupa wirowego
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 741

Demontaż słupa wirowego

Na początek musisz mieć pewność, że słup jest bez napięcia - obustronnie zdjęte zasilanie - czyli najprościej brak jakichkolwiek linek / kabli/ przewodów - na słupie. Jeżeli masz zgodę na piśmie i nie chcesz czekać aż ZE to zrobi to potrzebujesz linę stalową / parciany pas / łańcuch //, szpadel, kop...