Znaleziono 5 wyników

autor: Seba1977
czw sty 02, 2014 14:28
Forum: Normy, przepisy, prawo
Temat: Polecenia prac el. w obiektach przed/po przekazaniu do ekspl
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 863

Re: polecenia prac el. w obiektach przed/po przekazaniu do ekspl

1 – Na takich obiektach odpowiedzialność ciąży na kierowniku budowy lub robót. Tutaj obiekt jest w fazie budowy i nie ma mowy o eksploatacji czegoś co nie zostało przekazane do użytkowania. czyli w tym przypadku polecenie na pracę powinien mi wypisać kierownik budowy. Nie jest to w kompetencji insp...
czw sty 02, 2014 10:10
Temat: Polecenia prac el. w obiektach przed/po przekazaniu do ekspl
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 863

Polecenia prac el. w obiektach przed/po przekazaniu do ekspl

Dzień dobry, mam wątpliwości co do osoby odpowiedzialnej za wydawanie poleceń na prace elektryczne w następujących przypadkach: 1. obiekt nowo budowany - jeszcze przed przekazaniem do eksploatacji . Załóżmy że jestem pracownikiem firmy X, podwykonawcy głównego wykonawcy branży elektrycznej Y. Wymaga...
czw sty 02, 2014 8:19
Temat: Automatyk a pozwolenia na prace przy urządzeniach elektr.
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 7379

Re: automatyk a pozwolenia na prace przy urządzeniach elektr.

Poza tym nie pisze nasz kolega czy podczas tej diagnozy musi likwidować osłony odkręcać kable etc. .Bo jeśli przykłada tylko wskaźnik czy multimetr do zacisków to oczywiście żadne polecenie nie jest mu potrzebne. z tą diagnostyką bywa różnie, zdarza się że ingerencja kończy się na sprawdzeniu multi...
pt gru 20, 2013 7:44

Re: automatyk a pozwolenia na prace przy urządzeniach elektr.

dziękuję za wskazówki :) w moim przypadku zastosowanie będzie miał przypadek: "2. Do prac eksploatacyjnych przy urządzeniach energetycznych stwarzających możliwość wystąpienia szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub życia ludzkiego należy zaliczyć w szczególności prac 6) wykonywane w pobliżu nieosło...
czw gru 19, 2013 13:14

Automatyk a pozwolenia na prace przy urządzeniach elektr.

Dzień dobry, pracuję obecnie jako automatyk i nie jestem pewny w jakich sytuacjach wymagane jest w mojej pracy polecenie na pracę. Mam na myśli co mówią formalne przepisy (inna sprawa co mówi rozsądek). Moje pytanie zilustruję konkretnymi przykładami: 1. moim zadaniem jest przykładowo diagnostyka st...